توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453678
چرا اصلاح‌طلبان «روحانی» را برگزیدند؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
اصلاح‌طلبان روز گذشته اعلام کردند که حسن روحانی را به عنوان گزینه واحد در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی برگزیده‌اند.

به گزارش ایسنا، مرتضی مبلغ - فعال سیاسی اصلاح‌طلب - در روزنامه «اعتماد» نوشته است: نظر به واقعیت‌های ساری و جاری در عرصه سیاست كشور فردی بهتر از آقای روحانی پیدا نمی‌شود كه بتواند چهار سال دیگر كشور را به سمت توسعه همه‌جانبه ببرد.

دولت یازدهم توانست كشور را از مخاطرات دور كند و قطار اجرایی كشور را كه از ریل كارشناسی خارج شده بود و با سرعت تمام به ناكجاآباد پیش می‌رفت، به ریل اصلی و منطقی بازگرداند. از سویی دولت توانست با تدبیر و رفتار عقلانی و منطقی ارتباط سازنده‌ای با دنیا برقرار و فضای سیاست داخلی را تعدیل و شرایط را برای سیاست ورزی اصلاح‌طلبانه فراهم كند.

همچنین باید توجه داشت كه در شرایطی به سر نمی‌بریم كه هر نامزد اصلاح‌طلبی بتواند به صحنه انتخابات بیاید. دیدیم كه در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تمام نیروهای شاخص اصلاح‌طلب ردصلاحیت شدند و حتی جایگاهی در پارلمان نتوانستند پیدا كنند. در چنین شرایطی باید توجه كرد كه تصمیم‌گیری در یك فضای باز و آزادانه صورت نمی‌گیرد بلكه بر مبنای شرایط و مشكلات موجود است كه اصلاح‌طلبان چنین كنشی را ارجح می‌دانند.

اصلاح‌طلبان در بستری سیاست‌ورزی می‌كنند كه مرحوم آیت‌الله هاشمی به عنوان یكی از چهره‌های شاخص نظام ردصلاحیت شده است و امروز همان شرایط پابرجا است. اصلاح‌طلبان باید پایه‌های حضور دوباره خود در قدرت را مستحكم كنند. فردی مناسب‌تر و مؤثر‌تر از آقای روحانی نیست كه چنین رسالتی را به انجام برساند و بتواند روند چهار سال گذشته را ادامه دهد. برای تحقق این امر جلب آرا برای انتخاب مجدد آقای روحانی لازم و ضروری است.

مهم‌ترین كاری كه اصلاح‌طلبان و طرفداران و مدیران دولت آقای روحانی باید انجام دهند این است كه جامعه را هرچه بیشتر با واقعیت‌های موجود آشنا كنند. باید پذیرفت كه برخی از وعده‌های رئیس‌جمهور امكان تحقق پیدا نكرده است. معیشت و كسب و كار مردم و دیگر مشكلاتی همچنان وجود دارد كه هنوز كاملاً حل نشده است. بنابراین برخی نارضایتی‌هایی در كشور وجود دارد. از زمان روی كار آمدن آقای روحانی راهبرد رقبای دولت رقابت بر اساس برنامه نبوده است بلكه این راهبرد تخریب عملكرد مثبت و منفی دولت بوده است.

مشاهده می‌شود كه یك جریان تخریب و سیاه‌نمایی سیستماتیك توسط رسانه‌های مخالف آقای روحانی وجود دارد كه این دولت را ناتوان و ناكارآمد نشان دهند و تلاش می‌كنند تا فضای یأس و دلمردگی به جامعه القا شود. آنها تلاش می‌كنند تا مردم را نسبت به انتخابات كم‌انگیزه كنند تا انتخابات پرشوری برگزار نشود. به زعم آنها با یك مشاركت حداقلی آقای روحانی نمی‌تواند رای بیاورد. امروز فضای راكد انتخاباتی بر كشور حاكم است؛ در حالی كه در هیچ دوره‌ای چنین نبوده است و تعمداً به شور و نشاط انتخاباتی دامن زده نمی‌شود.

در چنین شرایطی باید واقعیت‌ها را برای مردم بیش از گذشته تبیین كرد. اگر كار سازنده‌ای انجام شده باید بیان شود و اگر هم در مواردی دولت نتوانسته كاری انجام دهد باید برای مردم صادقانه بازگو كرده و دلایل آن را نیز تبیین كند. اگر دولت چالش‌ها و مشكلاتش را برای مردم بگوید، مردم متقاعد می‌شوند كه باید راه گذشته را با قدرت هرچه تمام‌تر ادامه دهند و با شور و نشاط در صحنه انتخابات حاضر شوند تا سرنوشت خود را به گونه‌ای سازنده رقم بزنند.
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان + انتخابات 96 + حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.