توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 48397
آيت‌الله جوادي‌ آملي: رهبر معظم انقلاب با سخنراني خود موجب ياس و نااميدي دشمنان شدند
تاریخ انتشار : جمعه ۵ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۵۶
امام جمعه قم با بيان اينكه حرف آمريكا و اسرائيل براي ايران يك جو هم ارزش ندارد، گفت: رهبر معظم انقلاب با سخنراني خود موجب ياس و نااميدي دشمنان شدند.

به گزارش فارس، آيت‌الله عبدالله جوادي‌آملي ظهر امروز در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم كه در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، با اشاره به موضوع تقواي الهي گفت: بهترين توشه دنيا و آخرت ما كه همان مهم‌ترين سفارش انبياي و اوليا نيز هست، توجه به تقواي الهي است.

وي ادامه داد: تمام‌ انبيا الهي، امت خود را به اين موضوع سفارش مي‌كردند و تقوا را بهترين توشه براي آخرت مي‌دانستند.

آيت‌الله جوادي‌آملي گفت: تلاش در توليد و قناعت در مصرف بهترين نوع تقواي اقتصادي است كه اميد است به اين موضوع نيز توجه شود.

امام جمعه قم تصريح كرد: رعايت تقوا كشور را از هر خطري دور مي‌كند و با تقوا مي‌توان تمام‌ مشكلات جامعه را برطرف كرد.

وي در ادامه به ماه رجب و فضيلت اين ماه اشاره كرد و گفت: مومنان بايد به ماه رجب توجه ويژه‌اي داشته باشند و با بهره‌گيري از اين ماه و انجام اعمال آن به خودسازي بپردازند.

وي اظهارداشت: بايد با بهره‌گيري از ماه رجب و شعبان خود را براي ماه مبارك رمضان آماده كرد و به استقبال اين ماه پرفضيلت رفت.

آيت‌الله جوادي‌آملي با اشاره به دعاهاي ماه رجب گفت: از دعاهاي اين ماه و همچنين اعتكاف در ماه رجب نبايد غافل شويم و سفارش مي‌كنم اگر كساني توان جسمي دارند، حتما در اين ماه روزه بگيرند.

امام جمعه قم با بيان اينكه با عنايت به اين ماه مي‌توان مشكلات سياسي و امنيتي كشور را برطرف كرد گفت: هر مشكلي كه در كشور وجود داشته باشد به بركت ماه رجب و دعاهاي اين ماه برطرف خواهد شد.

وي ضمن تسليت به مناسبت شهادت امام هادي (ع) به بيان روايتي از آن حضرت پرداخت و گفت: اين امام بزرگوار مي‌فرمايند «اگر امت من واحد و متحد باشند، خداوند راه را به آنها نشان مي‌دهد».

آيت‌الله‌ جوادي‌آملي افزود: امروزه ما در كشور اختلاف داريم كه قابل حل است.

وي گفت: يكي از اختلاف‌هاي ما موضوع اختلاف علمي است، كه هر فقيه نظر علمي خود را مي‌گويد و با راي‌گيري و اجماع نظر و ... برطرف نمي‌شود كه اين موضوع در تمام‌ دوران‌ها بوده و هست.

امام جمعه قم گفت: اختلاف بعدي ما اختلاف سياسي و امنيتي است كه از گله و ضايع شدن حق شروع مي‌شود و با صحبت دوستانه نيز قابل حل خواهد بود.

وي اختلاف سوم را موضوع عذاب الهي عنوان كرد و گفت: اين اختلاف به دست كسي نيست و خداوند فرمودند كه اگر امتي بيراهه رفتند اين عذاب را مي‌فرستم.

آيت‌الله جوادي‌آملي افزود: اگر خدايي نكرده اختلاف ما از نوع اين اختلاف سوم باشد بايد در ماه رجب دعا كنيم و فرياد بزنيم تا خداوند اين عذاب را بر سر ملت ما نازل نكند.

امام جمعه قم در ادامه با اشاره به تشكيل قوا اشاره كرد و گفت: از ابتدا سه قوه در كشور بوده است كه يك قوه كار تنظيم قانون، يك قوه اجراي قانون و قوه‌اي ديگر نيز وظيفه نظارت بر اجراي دقيق قانون را بر عهده‌ داشته است.

وي افزود: قانون فصل‌الخطاب است اما اگر دل را به خدا بدهيم و بهشت و جهنم را ببينيم، مشكل حل خواهد شد.

آيت‌الله جوادي‌آملي با اشاره به نظام مقتدر اسلامي در كشور گفت: وقتي ما يك نظام مقتدر همراه با رهبري دانا و فهيم داريم، ديگر حرف خارجي‌ها در كشور اثر‌بخش نخواهد بود و آنها هيچ‌كاري نمي‌توانند بكنند.

وي افزود: قانون گوشه‌اي از مشكلات را حل مي‌كند، اما ولي فقيه سبب نااميدي دشمن مي‌شود.

امام جمعه قم تصريح كرد: وقتي يك ولي فقيه قانون شناس داريم كه به مسائل واقف است، او ياس دشمن را به همراه خواهد داشت و در اين ماه نيز بايد بررسي كنيم و ببينيم كه اختلاف ما كدام نوع است و آن را برطرف كنيم.

وي با بيان اينكه تمام آحاد ملت بايد اتحاد خود را حفظ كنند، گفت: دشمنان ما بدانند كه اين مسائل موضوع داخلي است و هيچ فرد ايراني از صداي سگ‌هاي خارجي نمي‌ترسد و اين اختلافات به خودمان ربط دارد.

آيت‌الله جوادي‌آملي گفت: مرز ما با خارجي‌ها جداست و مسائل داخلي كشور به هيچ خارجي و هيچ كشور ديگر مربوط نيست و آمريكا و اسرائيل بدانند حرف آنها در ايران يك جو هم ارزش ندارد.

امام جمعه قم در پايان ياد و خاطره شهداي هفتم تير و آيت‌الله شهيد بهشتي را گرامي داشت.
 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته