نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 203279
اولین شهید رزمنده دانش‌آموز کشور چه کسی بود؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۳۲
یکی از همرزمان شهید بهنام محمدی گفت: بهنام محمدی اولین شهید رزمنده دانش‌آموز کشور است.

به گزارش فارس از خرمشهر، جبار بیگی ظهر امروز در نخستین یادواره شهید بهنام محمدی و شهدای دانش‌آموز خرمشهر که با حضور مسئولان، خانواده‌های شهدا، همرزمان و دانش‌آموزان ۱۳ ساله در سالن خلیج‌فارس برگزار شد اظهار کرد: هر حرکت انقلابی و بزرگی یک اسطوره دارد.

وی افزود: در واقعه عاشورا همه شهدای دشت کربلا بزرگ‌مردان تاریخ بوده و هستند اما سید و سالار شهیدان و اسطوره این واقعه بزرگ امام حسین(ع) است. همرزم شهید بهنام محمدی ادامه داد: در خرمشهر نیز آنچه اتفاق افتاد یک حرکت بزرگ بود و این حرکت نیز یک الگوی بزرگ و اسطوره داشت که شهید بهنام محمدی بود.

وی اضافه ‌کرد: این شهید کوچک با وجود سن و سال کم خود چندین بار خود را به دل دشمن زده و برای شناسایی با شجاعت اطلاعات مفیدی را به مدافعان خرمشهر می‌داد. همرزم شهید بهنام محمدی خاطرنشان‌کرد: وقتی یادی از شهدای دانش‌آموز می‌شود با افتخار بهنام محمدی به عنوان سرآمد و الگوی این شهیدان یاد می‌شود.

بیگی افزود: شاید کار شهید بهنام محمدی از نظر نظامی ارزش چندانی نداشت اما به لحاظ اینکه فرهنگ جهاد و ایثار را اینگونه تعمیم داد ارزشی والا دارد که این مسئله موجب شد تا نام شهید بهنام محمدی که بزرگ‌مرد کوچک است در جهان ثبت شود.
 
کلمات کلیدی : شهدای دفاع مقدس
 
بجا مانده از دفاع مقدس
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۶:۲۳:۱۲
آنها بزرگ مردان كوچكي بودند كه ره صد ساله را يك شبه پيمودند. روحشان دعا گوي ما خاكيان زمين گير شده باد. (1745719) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۶:۵۹:۵۶
اين شهید بزرگوار نيز مانند ديگرشهدای دفاع مقدس از ستارگان درخشان و دلاوران عاشوراي حسيني و مدافعان دین بود. (1745808) (alef-6)
 
علي . بسيجي
۱۳۹۲-۰۸-۰۶ ۱۸:۴۵:۲۸
برادر بيگي کلي از شهيد بهنام حرف زدي و تعريف کردي ولي آخر مي گويي کار بهنام محمدي (شايد از نظر نظامي ارزش چنداني نداشت ؟؟؟؟ تا جايي که مي دانم شناسايي و اطلاعات عمليات از مهمترين و با ارزشترين کارها در جنگ است و بهنام در آن مقطع کار شناسايي و اطلاعاتي ميکرده است و به قول خودت اطلاعات مفدي به مدافعان خرمشهر ميداده است . به نظرم اشتباه لفظي بوده است . مقام شهدي بالاست ولي اميدوارم خدا همه شهداي اسلام از جمله شهداي خرمشهر و شهداي اخير سراوان را در اعلي علين جاي دهد و ما را نيز به انها برساند. يا علي (1746025) (alef-6)
 
اولین شهید رزمنده دانش‌آموز کشور چه کسی بود؟