توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303476
واکنش وزارتخارجه ایران به انتخابات کانادا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲
سخنگوی وزارت خارجه ایران انتخابات پارلمانی کانادا را نتیجه اراده مردم این کشور در دوری از سیاست‌های افراطی دانست.

مرضیه افخم درباره انتخابات پارلمانی کانادا گفت: انتخابات این کشور که روز گذشته برگزار شد بازتاب و نتیجه اراده و خواست مردم کانادا در دوری جستن از سیاست‌های افراطی و انتخاب نمایندگان مورد نظر برای مجلس نمایندگان آن کشور است.

به گزارش ایسنا سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی پرس تی وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به رأی و انتخاب مردم کانادا احترام می‌گذارد.

دو نامزد ایرانی تبار انتخابات کانادا از حزب لیبرال به نام‌های مجید جوهری و علی احساسی از برندگان این انتخابات هستند. هم‌چنین مریم منصف، شهروند افغان‌ تبار کانادا هم از حزب لیبرال به پارلمان این کشور راه یافته است.

حزب لیبرال کانادا در انتخابات پارلمانی این کشور توانست بر حزب محافظه کار حاکم پیروز شود و قدرت را از استفن هارپر، نخست‌وزیر کانادا پس از سه دوره بگیرد.

هارپر به دلیل مواضعش در حمایت از اسراییل به طور گسترده‌ای مورد انتقاد است.

دولت هارپر در سپتامبر ۲۰۱۲ به بهانه آن چه تهدید ایران برای اسراییل خوانده شده روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد.

در آن زمان، دولت کانادا سفارت خود را در تهران، پایتخت ایران بست و خواستار آن شد که دیپلمات‌های ایرانی ظرف پنج روز خاک کانادا را ترک کنند.

ایران و کانادا در سفارت‌خانه‌های کشورهای ثالث دفتر حافظ منافع دارند.
 
کلمات کلیدی : ایران+کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.