۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 103775
جريان انحرافي در مفاسد اقتصادي غوطه‌‌ور است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۷
رييس قوه قضاييه هوشياري عموم ملت مسلمان و خصوصا حوزه‌هاي علميه و دانشگاه‌ها را در مقابل جريان‌هاي انحرافي معتقد به «اسلام منهاي روحانيت» ضروري خواند و گفت: جريانات انحرافي در طول تاريخ تلاش‌ بسياري كرده‌اند تا عرفان‌هاي کاذب و مليت‌گرايي را در مقابل اسلام واقعي ترويج کنند و امروز نيز شاهد تلاش جرياني انحرافي در کمرنگ کردن نقش عالمان ديني هستيم.

 

به گزارش ايسنا، آيت‌الله صادق آملي لاريجاني در جلسه روز چهارشنبه مسئولان عالي قضايي به تلاش‌هاي صورت گرفته در رژيم گذشته براي دور کردن مردم از اسلام و روحانيت اشاره و تصريح كرد: همه ما مي‌دانيم که در اواخر دوره طاغوت، رژيم به ترويج مليت‌گرايي و ايراني‌گرايي افراطي و برپا ساختن جشن‌هاي آنچناني پرداخته بودکه هدفي جز کمرنگ کردن نقش اسلام و نقش عالمان دين نداشت.

 

وي تاکيد کرد: در جامعه‌اي که بر اساس دين شکل پذيرفته و آحاد مردم، مسلمان هستند و بناست بر اساس توحيد، کتاب، سنت و وحي پيامبر زندگي کنند، مسلما بايد «تفقه در دين» داشته باشند. تفقه در دين يعني درک عالمانه و صحيح از دين و درکي که بر اساس اجتهاد روشمند و مضبوط از دين حاصل شده باشد.

 

رييس دستگاه قضايي افزود: البته به نظر مي‌رسد از ميان همه اين اصطلاحات مثل معرفت ديني و درک صحيح يا درک عالمانه، تعبير قرآني «تفقه در دين» از همه پر معناتر و پر بارتر باشد. از اقتضائات چنين جامعه‌اي طبيعتا و عقلا اين است که بايد تفقه در دين داشته باشد و عالماني باشند که دين را بفهمند و اين فهم را در اختيار مردم قرار بدهند و زندگي‌ها بر اساس فهم عالمانه و مجتهدانه از کتاب و سنت شکل گيرد.

 

آملي لاريجاني به تاکيد قانون اساسي بر اين مساله اشاره کرد و گفت: در اصول متعددي از قانون اساسي به صورت مستقيم و غير مستقيم بر اين مساله تاکيد شده است؛ از جمله در اصل دوم قانون اساسي تصريح شده است که نظام جمهوري اسلامي، نظامي است بر اساس توحيد (لااله الا الله) و اينکه از طريق اموري از جمله اجتهاد مستمر فقهاي جامع‌الشرايط بر اساس کتاب و سنت معصومين سلام الله عليهم ، قسط و عدل و استقلال سياسي و اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي و همبستگي ملي را تامين مي‌کند و يا در اصل چهارم قانون اساسي تصريح شده است که تمام مقررات و قوانين بايد بر اساس موازين اسلامي باشد و البته طريق تشخيصش را هم نظر فقهاي شوراي نگهبان قرار داده است.

 

وي همچنين به آيه 122 سوره توبه اشاره کرد و ادامه داد: صدر اين آيه اين است که «و ما کان المومنون لينفروا کافه»، يعني نهي مي‌کند که مومنين همه «نفر» يعني کوچ و حرکت داشته باشند و به ميدان جهاد بروند. نهي مي‌کند که همه مومنين بروند جهاد. مي گويد عده‌اي باقي باشند و اين عده بروند تفقه در دين کنند و اينطور نباشد که همه جهاد بروند و تفقه در دين زمين بماند.

 

رييس قوه قضاييه با بيان اينکه در تفسير اين آيه اختلافاتي ميان علما هست، اظهار كرد: در اين مساله نمي‌توان ترديد کرد که اين آيه، تحريض و تحريک مومنان و الزام به بقاي عده‌اي براي تفقه در دين است. مرحوم شيخ انصاري در کتاب گرانسنگ رسائل بعد از اينکه در استدلال اين آيه بر حجيت خبر واحد، تشکيک و اشکالات متعدد وارد مي‌کند، مي‌فرمايد در اصل اينکه اين آيه ظهور در لزوم و وجوب تفقه و انذار در دين دارد نمي‌توان ترديد کرد.

 

آملي لاريجاني گفت: مسلما بحث از حلال و حرام، قدر متيقن اين تفقه است؛ يعني بايد کساني باشند که دين را عالمانه بفهمند و يا اقلا حلال و حرام آن را بدانند. منتها بعيد نيست بر حسب پاره‌اي قرائن بگوييم که اصلا معناي آيه اين است که در همه معارف بايد تفقه داشته باشند و نه فقط در حلال و حرام. مرحوم علامه طباطبايي نيز در ذيل اين آيه شريفه مي‌فرمايد که از تعبير انذار در اين آيه شريفه استفاده مي‌شود که بايد در همه معارف تفقه کرد، چون بدون تفقه در مبداء و معاد، انذار در حلال و حرام پيدا نمي‌شود.

 

وي در ادامه به تلاش برخي از جريان‌هاي انحرافي در طول تاريخ براي دور کردن امت اسلام از تفقه در دين و از عالمان راستين اشاره کرد و ايده «اسلام منهاي روحانيت» را زاييده اين تلاش دانست و خاطرنشان كرد: از قرن‌ها پيش پاره‌اي جريانات انحرافي در مقابل نقش عالمان در دين وجود داشته است و همه ما مي‌دانيم که در برهه‌هاي متعددي در همين جامعه اسلامي ما دراويش و صوفيه را در مقابل علماي ما قرار مي‌دادند و بهانه آنان رجوع به باطن و باطن‌گرايي و اهميت عالم معنا و معنويت بود اما در واقع نقش علماي دين را مي‌خواستند تضعيف کنند. ما يادمان نمي‌رود که در زمان طاغوت، دراويش را تاييد و کمکشان مي‌کردند، خانقاه‌هايشان را آباد مي‌کردند، مساجد را اگر نگوييم خراب مي‌کردند ولي هيچ کمکي نمي‌کردند و مراسم ديني را در خانقاه‌ها مي‌گذاشتند. اين همراهي با جريان‌هاي انحرافي براي کم‌رنگ کردن نقش عالمان ديني بود.

 

رييس دستگاه قضا يادآور شد: عالمان حقيقي دين توجه اصلي‌شان به عالم واقعيت و معنا بوده، منتها به خوبي دريافته بودند که اگر مي‌خواهيم توجه به باطن پيدا کنيم و به عالم معنا بپردازيم، مسير همين است و نمي‌شود انسان حلال و حرام خدا را نداند، بعد بگويد من دارم به عالم معنا مي‌پردازم و نيز نمي شود حدود الهي را نداند و حرام و حلال الهي را پاس ندارد بعد بگويد من به عالم باطن مي‌پردازم. اين سخن نادرستي است.

 

آملي لاريجاني ظهور روشنفکران سکولار را ادامه اين جريان‌هاي انحرافي دانست و تصريح كرد: جريان سکولاريسم و روشنفکران سکولار را در کشورهاي اسلامي تقويت مي‌کردند تا باز در مقابل علما و متخصصان فهم ديني جهت‌گيري کنند. در همين کشور ما آرام آرام پر و بال دادند به اينها تا جايي که اسلام منهاي روحانيت تز اصلي برخي‌ها شد.

 

وي افزود: البته روحاني کسي نيست که فقط عمامه‌اي بر سر و ردايي بر تن دارد. آنچه که مهم است فهم عالمانه دين و تقواست. آيا از علماي راستين دين از قرون اوليه مثل شيخ صدوق، شيخ مفيد، شيخ مرتضي، شيخ طوسي، علامه حلي حتي تا زمان حال عالمي را ديده‌ايدکه بيايد ادعا کند که به لباس، کسي مي شود روحاني؟ اينها خودشان در فهم دين و فهم معارف ديني مجاهد في‌ سبيل‌الله بودند و چه زحمات طاقت‌فرسايي براي بقاي دين کشيدند. واضح است که روحانيتي که مي‌گوييم تفقه در دين دارد همين روحانيت حقيقي است و اتفاقا مخالفان نيز وقتي مي‌گويند تز اسلام منهاي روحانيت، همين روحانيت حقيقي را مدنظر دارند که فهم آنان از دين عالمانه است.

 

رييس قوه قضاييه ادامه داد: واقعا تاسف‌آور است که در زماني که البته بيشتر به زمان دولت اصلاحات بر مي‌گردد، کتاب‌هاي متعددي در عرفان‌هاي کاذب وارداتي در همين کشور مجوز از وزارت ارشاد گرفته است. وقتي انسان کتاب‌هاي آنها را مي‌خواند مي‌بيند که عده‌اي جاهل و شياد و زنباره مدعي باطن و معنويت و عرفان شده‌اند. اين چه عرفاني است که با همه دنياپرستي مي‌سازد؟ عرفان سرخپوستي که با مواد مخدر و امثال آن هم هيچ منافاتي ندارد. عرفان بودايي هم جور ديگري. بايد تاسف خورد که اين کتاب‌ها در اين کشور نشر شد و صدايي هم برنخاست. کشوري که اساسش اسلام و تشيع است و نظامش نظامي است بر اساس توحيد و کتاب و سنت، چگونه مي‌تواند اين امور را تحمل کند؟

 

آملي لاريجاني تاکيد کرد: متاسفانه بايد گفت در زمان ما هم جرياني انحرافي که گويا تمام نکات انحرافات گذشته را با هم در يک جا جمع دارد، در کمرنگ کردن نقش علما و در ترويج ايراني‌گري و قوميت‌گرايي بسيار تلاش مي‌کند و مردم را ارجاع مي‌دهد به کوروش و هخامنش و ديگران و بعد از آن طرف در ترويج عرفان‌هاي کاذب، در جن‌گيري و رمالي هم تلاش مي‌کند که مشخص نيست اينها چه نسبتي با دين دارد؛ در حاليکه اينها هم دم از روشنفکري مي‌زنند و با سکولارها خيلي راحت جمع مي‌شوند و همراهي مي‌کنند و هم با عده‌اي از هنرمندان لاابالي دم‌خور هستند و عرفان‌هاي کاذب را ترويج مي‌کنند و البته از اينکه با اجانب هم پنهاني ارتباط بگيرند خيلي ابايي ندارند.

 

وي ملت ايران را به هوشياري در برابر اين جريان انحرافي دعوت کرد و افزود: بايد به هوش باشيم. نظامي که بر اساس اسلام و بر اساس کتاب و سنت تشکيل شده بايد مراقب اين جريان انحرافي و امثال آن باشد و بايد بدانيم که ما مسلمانيم، مسلماني که با حق‌تعالي عهد بسته که راه او را طي کند و کتاب و سنت را تبعيت كند. اين‌چنين مسلماني حتما اولين کارش فهم کتاب و سنت است و در اولين قدم نياز به متخصص و عالم فهمنده دين دارد اما شما در خصايص اين گروه انحرافي مي‌بينيد که دين را به گوشه‌اي در زندگي مي‌برند و مي‌گويند قلبت صاف باشد.

 

رييس قوه قضاييه اظهار كرد: متاسفانه عقيده اينها اين‌گونه است که در روابط با نامحرم آزادند، در تماس با روشنفکران سکولار و گاه ملحد و پريدن با آنها آزاد هستند، در رجوع به جن‌گير و رمال آزادند، با دراويش آزادند. آيا اين است حدود الهي؟ اين است حرمات الهي؟

 

آملي لاريجاني تاکيد کرد: اين جريان اتفاقا در مفاسد اقتصادي هم غوطه‌ورند و بي‌امان جلو مي‌روند. وقتي که انسان تقوا را از دست داد، در همه مجاري و در همه مجال مشکل پيدا مي‌کند.

 

وي تصريح كرد: وظيفه همه عالمان دين است که در مقابل اين انحرافات بايستند و مردم ما نيز به هوش باشند. ملت مسلمان و انقلابي ما به ياد دارند که حضرت امام (ره) چگونه با تمام وجود مقابل تز انحرافي اسلام منهاي روحانيت ايستاد و هيچگاه از خاطرم نمي‌رود که امام (ره) چگونه به آنها خطاب مي‌کرد که شما با روحانيون مخالف نيستيد، بلکه با اسلام مخالفيد.

 

رييس قوه قضاييه اصافه كرد: حالا هم همين است. اين جريان انحرافي در حاليکه جن‌گيري و رمالي را روشنفکري جا مي‌زنند، در کمرنگ کردن نقش عالمان ديني و متخصصان علوم حقه تلاش مي‌کنند. مسلما مقصود ما نفي عوالم باطن و عوالم معنا نيست اما يقين داريم اکثر قريب به اتفاق اينها شيادند. مگر هر چيزي در عالم امکان دارد وقوعش در مورد شخص خاص هم ثابت است؟ ممکن است کسي بتواند قدرت‌هاي مافوق طبيعي هم داشته باشد اما هر کسي که دکاني باز کند و بگويد من چنين قدرتي دارم آيا قدرت دارد؟ وانگهي هر قدرت شيطاني هم مورد تاييد کتاب و سنت است؟

 

آملي لاريجاني به روايتي در اين زمينه اشاره کرد و گفت: از امام صادق (ع) نقل شده است که فرموده‌اند «آيه الکذّاب أن يُخبِرَک خَبَر السماء و الارض و المشرقِ و المغربِ فاذا سألته عن حرام الله و حلاله لم يکن عنده شي». اين روايت عجيبي است. اين روايت در کافي (جلد دوم صفحه 340 )آمده است و مي‌فرمايد نشانه آدم دروغگو اين است، از آسمان و زمين و از مشرق و مغرب به شما خبر مي‌دهد اما وقتي از او راجع به حلال و حرام خدا مي‌پرسي هيچ چيز در کفش نيست.

 

وي تاکيد کرد: اين رمال‌ها و جن‌گيرهايي که قوه قضاييه با آنها برخورد کرده، مصداق همين روايتند.رييس قوه قضاييه در پايان با اشاره به نقش علما و هوشياري مردم در شناسايي جريان‌هاي انحرافي گفت: البته اين رافع مسئوليت قوه قضاييه نيست و طبيعتا هر شخصي بايد مسئوليت خودش را انجام دهد و دستگاههاي اجرايي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بايد وظايف خودشان را بدانند و نگذارند که کتابها و نشريات ضلال چاپ شوند.

 

بر اساس گزارش اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه، در ادامه جلسه مسئولان عالي قضايي مقرر شد كه اقتضائات حقوقي و قضايي برنامه پنجم توسعه بررسي شود.

 

همچنين مقرر شد برنامه سوم توسعه قضايي نيز از سوي مسئولان قضايي بررسي و پس از ارائه پيشنهادات جديد و اصلاحات به منظور تصويب و ابلاغ به جلسه مسئولان ارائه شود.

 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
منصور
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۲۲:۲۰:۰۹
يعني همه اين شعارهاي تبليغاتي آقاي احمدي نژاد توخالي بود؟ به قول عطار بلند آواز و میان تهی!
اي خدا به کي پناه ببريم! (443221)
 
علي
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۴:۵۲:۵۴
آدم خيلي بايد ساده باشه كه فقط به يك شعار اعتماد كنه. راستي رئيس قوه قضائيه الان يكباره يادش اومده كه جريان انحرافي در فساد غوطه وره يا تا حالا نبوده الان يه دفعه غوطه ور شده؟!!! (443509)
 
صادق شریفی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۵:۵۹:۰۳
تا وقتی به جای تکیه به خودت، استمداد از عقل و خرد آگاهی و پناه به ذات خدا منتظر سوپرمنی باشی که بیاید و مفاسد اقتصادی را بیچاره کند و وضع مردم را خوب کند و جلو بخور بخور ها را بگیرد و \" سمیناهار\" ها را تعطیل کند و ساده زیستی بورزد پول نفت را سر سفره بیاورد و خلاصه به قول یکی از طرفداران همین جریان انحرافی در زمان انتخابات 88 \"عدالت را در روستاها پخش کند\" تا بیاید و شما بهش پناه ببری همین آش است و همین کاسه. (443542)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۷:۳۳:۴۱
فقط آقای توکلی بخواند
از بیش از 500 نفر داوطلب ریاست جمهوری 4 نفر التزام داشتند.
از آن 4 نفر 2 نفر فتنه گر شدند و آن نفر منتخب هم انحرافی شد.
کمی فکر کنید و ببینید کجای کار عیب دارد؟ (443588)
 
ابوالفضل
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۲۰:۳۹:۲۸
این سووال خوبی است؛ به کی باید پناه برد. آقای لاریجانی اگر شما نتوانید کاری بکنید چه کسی باید این وظیفه را انجام دهد؟ اگر هم مدرکی ندارید که بیخود حرف آن را نزنید. (443689)
 
رحیم
۱۳۹۰-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۳:۱۳
این خط انحرافی به پشتیبانی چه کسی ویا کسانی به وجود امد .این فرزندان ناخلف در دامن کدام شخص ویا اشخاصی تربیت یافته اند. وبه خاطر این منحرفین . چرا انقلاب وفرزندان انقلاب را قربانی این منحرقین کرده اید؟ چرا ملت ایران را به خاطر این مفسدین شقه شقه کردند؟ودهها سئوال دیگر؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (443239)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۰:۱۲:۵۹
امیدوارم مصلحت گرایی و تساهل دقت ترازوی عدالت و شمشیر حق را کند وسست نکند و افتخاری در تاریخ قضا ثبت کند (443271)
 
بنده خدا
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۱:۰۷:۱۴
تا کی باید صبر کرد
تا کی باید مصلحت اندیشی کرد
تا کی باید سکوت کرد
آقایان مسئول فقط صحبت می کنند و از عمل هیچ خبری نیست
وقت را تلف می کنند چون مصلحت ایجاب میکند! (443288)
 
مسعود قزلسفلی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۴:۳۰:۴۹
با سلام
انقلاب ما به برکت وجود امام زمان(عجل الله) از اینها سخترش را پشت سر گذاشته است امیدوارم با تاییدات الهی و هر چه سریعتر ریشه این انحراف و عاملان فاسد آن به دست سربازان گمنام امام زمان(عجل الله) و هوشیارانی چون جناب آملی لاریجانی به رهبری سید و مولامان امام خامنه ای برچیده شود. انشاءالله (443311)
 
آرمان
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۵:۴۲:۴۹
ببخشيد. يه سئوال داشتم.
همه اين بدي ها، كژي ها، ارتباطات شيطاني و انحرافات تو همين چند روزه كشف و هويدا شد؟
البته ببخشيد كه كنده تر از دهنم حرف زدم ها. (443535)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۴:۳۰:۵۰
چقدر خوب است که اشخاص فاسد در هر رده و هر سمتی که هستند و با هر کسی‌ که نزدیکی‌ دارند، به مردم معرفی‌ شوند. فقط یک سوال ذهن مرا مشغول کرده و آن اینست که این جریان از کی‌ این همه فساد کرده، و چرا تا کنون ما از رئیس محترم قوه قضائیّه نمیشنیدیم؟ آنچه به عقل بنده می‌رسد اینست که خیلی‌ خوش بینانه باید باشد که فکر کنیم واقعا قرار است در این مملکت با مفاسد اقتصادی برخورد شود. شخصا امیدوارم که دستگاه قضا ثابت کند که نظر من اشتباه است. (443312)
 
...
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۸:۰۹:۳۵
دزد دزدی میکند،
مفسد فساد میکند،
لطفا بفرمایید پس قوه قضاییه چکار می کند؟؟؟؟؟؟؟؟
خواب است یا بیدار؟؟
فقط خبر می دهد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این که وظیفه خبر نگاران است !!!! (443346)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۳:۴۴:۳۱
گل گفتی! چون بالاخره ما نفهمیدیم که چه مقدار از گناه فحشا و فساد و اعتیاد و ... به گردن قوه قضاییه و علمایی است که در انجام این وظیفه خطیر نه تنها شکست خورده اند بلکه ۱۰۰ تقصیرات را به گردن دیگران و عوامل داخلی و خارجی وغیره میاندازند و همیشه معصوم و بیگناهند !
مگر وقتی جاده ها خراب است به گردن مهندس و وزیر و ... راه سازی نمیافتد؟ پس جرا وقتی در جامعه فحشا و فساد و ... است آقایون به گردن نمیگیرند و عملکردشان را بازنگری نمیفرمایند؟ کار به جایی کشیده که وقتی یک قاضی، رشوه میگیرد و مردم اعتراض میکنند دو عدد تودهنی هم به شاکی میزنند و میگویند خفه باش چون حقوق قضات پایین است، قضات گول شیطان را میخورند، و به این طریق برای تمامی خلافکاران (فواحش و دزدان بخاطر نان شب، مفسدین اقتصادی بخاطر شیاطین درونی، کارمندان خلافکار بخاطر...) مجوز کار صادر میکنند.
آقای محترم، ولی فقیه فرمان هشت ماده این صادر میکند و این آقایان ولایت پذیر! با گذشت بیشتر از دو دهه، حتی نسخه این فرمان را گرد گیری نمیکنند. واقعا که خجالت آور است (443823)
 
علی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۰۹:۴۰:۴۹
خود کرده را تدبیر نیست! (443361)
 
محسن
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۴:۵۹
سلام،البته همه کلمات گوهربار آیت الله لاریجانی صحیح است والبته بنده در سطحی نیستم که در باره آن نظر دهم ولی بهتر نیست ایشان به این امورقاطعانه ودر اسرع وقت دستور رسیدگی سریع دهند وپی گیری ساعت به ساعت کنند وما درخواست عاجل از ایشان در خصوص رسیدگی فوری به این مشکل را داریم .دستشان درد نکند متوجه شدیم چه فرقه بدی هستند.از سایت مردمی الـــفــــ هم که پی گیر موضوع می باشد کمال تشکر وامتنان را داریم. (443374)
 
sesen
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۹:۴۸
سلام
احسنت ، سخنان این آقا به نظر تمام و کمال و بی عیب می آید ،بسیار منطقی و مستدل و محکم بود.
خداوند اهل علم را برای نظام اسلامی ایران حفظ نماید (443383)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۲:۰۹:۱۲
با سلام خدمت جناب آقای آملی لاریجانی
خوب اگر این مسئله روشن است پس چرا برخوردی با آن نمی شود؟؟!!
انتظار ما از قوه قضاییه برخورد بدون ملاحظه با عوامل فاسد است. (443433)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۳:۰۳:۱۶
وظیفه حزب الله این است که اگر لازم باشد به فرمان امام خود سکوت و اگر لازم باشد فریاد میکشند و ما منتظر حکم امام خامنه ای هستیم که ریشه این مفسدین و رمالها و جن گیرها را بخشکانیم، نه مسئولینی که خود بنوعی در این جریانات سهیمند و به آقای رییس جمهور بگوییم راهت به ناکجا آباد ختم میشود با این رمالها... (443454)
 
حسین
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۳:۲۴:۲۱
فقط حرف!
لطفا اگر سند و مدرکی هستش لطفا در دادگاه مطرح کنید تا مردم راست و دروغ رو بفعمند....
این گونه باشد هر کس به هکس تهمت می زند بدون سند و مدرک ... لطفا یکم با منطق تر و با استدلال برخورد کنید ... قاضی رو گذاشتن برای این جور کارها! (443466)
 
عبدالرحمان خوشابی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۳:۳۶:۴۴
این سخنها زیباست اما مگر ما دستگاه قضا نداریم پس چرا اینهمه بودجه صرف قوه قضاییه میشود اینو که همه میدونن اما وظیفه جناب لاریجانی است که برخورد کند وبازهم مصلحت اندیشی!حالمان از اینهمه مصلحت اندیشی به هم خورد مگر شجاعت برای رئیس قوه قضائیه شرط است یا مصلحت اندیشی.جناب لاریجانی با مصلحت اندیشی خود به هردلیل شک مردم را درمورد توانایی واهلیت خودتان برای ریاست قوه قضائیه زیر سوال میبرید زیرا ما تا کنون چیزی جز خبر رسانی از قوه شما ندیدیم پس این دستگاه عریض وطویل چه میکند.انتظار دارید مردم خودشان حکم اسلام را جاری کنند؟اگر خودمان بخواهیم قانون را اعمال کنیم پس شما چه کاره اید؟ (443478)
 
هوشنگ ضروری
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۳:۴۷:۴۶
خوب ظاهرا کتابهای منتشر شده در مورد عرفانهای کاذب بجای آنکه توسط فقط جوانان دور از دین خوانده شود توسط بخش مهمی از اصولگرایان خوانده میشده و دولت اصولگرا که آمده بود تا عدالت و مهر را گسترش دهد و دست مفسدین را قطع کند نه تنها این کتابها را میخوانده که به آن اعتقاد نیز یافته است و عجب دولتی بوده دولت اصلاحات که ما نمیدانستیم .
حضرت آیت االه ظاهرا هر مسئولی در این کشور در تبیین یک انحراف و فسادی به بن بست میخورد سری نیر به دکه اصلاحات و اصلاح طلبان و دولت آن میزند و گویا در این دکه هر نوع متاعی برای توجیه دلایل عدم مدیریت ، عدم برنامه ریزی ، انحرافات فکری و عقیدتی مسئولین درجه یک نظام و خلاصه هر چه که لازم است را پیدا میکند .
نمیدانم تا کی قرار است آدرس اشتباهی بدهیم ، در این سخنان تاریخچه منحرفین هم به خیلی زمانهای قبل برمیگردد و هم به نقاطی بسیار دور از ایران که اصلا اسلام در آنجا وجود ندارد ، ولی چگونه به چند کتاب در دوران اصلاحات که بنده هم معتقدم نباید منتشر میشده وصل میشود را فقط آدرس اشتباه دادن میدانم .
من که احمدی نژاد را میبینم یاد النگوهای فروخته شده توسط زنان مومنه ای که برای پیروزی ایشان نذر کرده بودند و نقل آقای مصباح بود می افتم و مقایسه سخنان ایشان در سالهای 84 تا 89 را با سخنان سال 90 نمیتوانم یکجا جمع کنم ولی هر چه باشد بسراغ اصلاح طلبان نمیروم ، در خودتان جستجو کنید و عطشی که برای کسب قدرت برای حذف رقبا داشتید را هم ببینید . (443479)
 
hamod
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۳:۵۸:۲۲
یه مقدار درباره مسایل روز گذشته در ورزشگاه آزادی بنویسید خوب بود آقای مطهری هم میامد و میدید که چقدر سیاست های حکومت بین مردم طرفدار داره .اگه دنبال مردم میگردین مشت نمونه خرواره. 100 نفر در مقابل 65000 نفر (443486)
 
چه کسی؟
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۴:۰۴:۴۵
چه کسی آن ها را غوطه ور حفظ کرده است؟ (443489)
 
صادق
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۴:۲۷:۳۶
من به شخصه ازریاست محترم قوه قضائیه تشکر می کنم وامیدوارم پیگیر مفاسد اقتصادی باشند وهرکسی باهرمقامی که فاسدبودرابه دستگاه عدالت بسپارند. (443497)
 
خط انقلاب
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۵:۱۵:۲۳
خوب این قوه ی قضائیه این مفاسد و منحرفین را دستگیر کند. چرا دستگیر نمی کند؟ (443521)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۶:۳۰:۰۱
آيا ماجراي كوي دانشگاه و كهريزك هم به اين جريان ربط داشته چرا اطلاع رساني نمي شود . (443562)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۶:۳۵:۰۰
دیشب داشتم کتابی در خصوص زندگانی و خلافت امام دلها امیر المومنین علی (ع) میخواندم به این فکر فرو رفتم که اگر قوه قضاییه ما در آن زمان بود آیا مصلحت اندیشی نمیکرد و به طلحه و زبیر حکومت نمیداد و آیا با معاویه مماشات نمیکرد؟ واقعا چه خوب گفت دکتر شریعتی خدا لعنت کند این مصلحت را همیشه به بهانه مصلحت بزرگترین مصلحت که همان حق است را زیر پا میگزاریم (443566)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۷:۱۶:۱۷
آقای لاریجانی به یاد دارند که فرموده بودند قوه قضاییه تمام قد از دولت حمایت میکند؟ (443579)
 
می گوید ولی نمی گوید
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۸:۰۹:۱۰
می گوید که غوطه ورند ولی نمی گوید که با غوطه وران چکار می کنند. البته به مردم چه ربطی دارد .بهتر است وارد دعوای خانوادگی نشویم.یک جوری با هم کنار می آیند . (443617)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۸:۰۹:۴۳
یکی دیگر از برادران (یا خاندان) رئیس جمهور بشود، ان شاء الله این مشکلات هم حل می شود! (443618)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۱۹:۳۳:۵۱
چه زیبا فرمودی ناشناس 443312 باید اشخاص فاسد و افراد رانتخوار و افراد فرصت طلب و افراد نا پاک و مفسدان اقتصادی دانه درشت و خصوصا طراحان فتنه و آشوب های داخلی که در هر رده و سمت و مقام اند به مردم معرفی شوند . همه در این آرزو تما شاگرند تا ببینند عملی خواهد شد و یانه در حد شعار بایگانی خواهند شد . (443660)
 
مادر عروس خانم
۱۳۹۰-۰۲-۲۲ ۲۳:۵۲:۲۹
چقدر راجع به مفاسد اقتصادی و لیست مفسدین و مبارزه با دانه درشت ها بشنویم؟چند کلام هم از مادر عروس یا در باره لولو بنویسید.
راستی من یادم رفت که آب را کجا ...؟
اصلا این حرف ها را ول کنید و آن نوجوان هسته زردآلو خور را پیگیری کنید تا رمال ها رسواتر شوند. (443755)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۰:۱۴:۲۵
این آخرین دزد رو هم بگیرند دیگه تمومه. (443764)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۰:۱۶:۵۴
تکلیف کسانی که به اسم مصلحت و با مایه گذاشتن از دین مردم، در حق ایران و ایرانی جفا کرده و فرصت سوزی میکنند و امکان مراوده ایرانی را با دنیا گرفته اند و از این منظر چند برابر این ارقام به مردم ضرر میزنند تا مثلا برای مردم آخرت و رستگاری بخرند چیست؟ کسی که خود را به خواب زده نمیتوان بیدار کرد. (443765)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۲:۵۹:۳۳
ترا به خدا به وضع امنیتی اهواز رسیدگی شود هفته پیش دوباره یک بچه را از منطقه کیان اباد اهواز دزدیدند و در مقابل 200 میلیون ازاد کردند بخاطره تکرار این موضوع برای بار دوم مردم بدون دستگیری ادم ربایان مردم اعتقاد دارند دست برخی از نیروهای انتظامی در کار هست (443817)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۳:۲۵:۰۵
این را که همه می دانند . بهتر است ایشان بجای اطلاع رسانی وظیفه قانونی اشان را انجام دهند. (443821)
 
میثم
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۰۳:۴۸:۴۹
چقدرحرف ... یه خورده هم عمل کنید اون جریان انحرافی هم میدونه که شما فقط حرف می زنید ودرعمل هیچ کاری نمی تونیدبکنید خب اونا هم کارشونو می کنند. آخه اسلام که فقط آیه خوندن و حدیث اوردن نیست یخورده هم علی وارباشید وازبیت المال صیانت کنید. حالا حکم شماهایی که می دونید ومی تونید کاری کنید ولی نمی کنید چیه ؟ (443824)
 
ثمره
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۱۱:۳۰:۰۵
ممنون از ايشان
ولي ایکاش زودتر این سخنان را میگفتند
جامعه ومردم که گناهی ندارند
آنها زود اعتماد میکنند
این وظیفه آقایان است که مطالب را زودتر بگویند (443890)
 
میثم
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۱۲:۲۲:۰۵
بسم الله الرحمن الرحیم
از آنجایی که تنها یک صراط مستقیم وجود دارد یعنی راه خدا یکی است راه اهل بیت و قرآن هر راه دیگری که با پیامبر (ص) و عترت پاک و مطهرش و با قرآن و همچنین مفسران واقعی قرآن و راویان حدیث ائمه (علیهما سلام) مخالفت کند یا روش و بدعت جدیدی بیاورد به نظر من انحرافی است. تنها تبعیت از ولیه فقیه و مراجع عالی قدر میتواند به ما کمک کند که منحرف نشویم. یا علی(ع) (443939)
 
داودفرهی
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۱۳:۰۷:۲۵
اظهار نظر دوستان را از بالاتا بع اینجا مطالعه کردم وباعث تاسف است که ملتی چنان ساده انگارند
دوستان مگر مسولین این قوه از اول تا بحال حرفی بجز این زده اند یکی مخروبه کرده یکی مخروبه تحویل گرفته این اخری هم که با توپ پر امد وبه سخنرانی میگذراند ودیگر هیچ برای ما از اینکه یک نجار میتواند فتوا دهد یا خیر میگید وانگاری مسوبیت اصلی خود را فراموش کرده ودچار روزمرگی شده
حاج اقا اگر به درصدکمی از انچه روز اول عنوان کردی معتقدی وبه سیاست وسیاسیون کاری نداشته باش وبا شجاعت چند مال مردم خور را به دار مجازات بیاویز
البته این درخواست بیخودی است که توقع داریم (443963)
 
علی علیپور
۱۳۹۰-۰۲-۲۳ ۲۰:۲۹:۳۰
اگر امکان باشد نگذارید غرق شوند چون اینها تمام اسرارشان را هم مثل بن لادن معدوم تو دریا خواهند برد .نجات عریق ها این جریان انحرافی و مفسدان اقتصادی را از غرق شدن نجات دهند . (444113)
 
حمید
۱۳۹۰-۰۲-۲۴ ۱۰:۵۵:۰۳
باسمه تعالی
یادمان باشد حضرت امام خمینی (ره) فرمودند ما مامور به انجام تکلیف و وظیفه هستیم نه مامور به نتیحه ،،،،،، پس لازم است همهگان با تفکر ، تعقل و وجدان تلاش بر انجام وظیفه وتکلیف خود نمایند. (444309)
 
آزاد
۱۳۹۰-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۶:۴۴
اگر این فساد وجود دارد پس شما اینجا
چه کاره اید؟ (444420)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۴ ۱۸:۰۴:۳۶
مردم چکاره اند، نمایندگان هم همینطور، پشتوانه (پول و قدرت) خیلی سمبه پر زوری داره برای همین کاری نمیشه کرد مگر اینکه آنقدر افشاگری بشه که پشتوانه برداشته بشه آنوقت شاید عدالت اجرا بشه البته عواقبش همواره ماندگاره
بالاخره تاریخ نظاره میکنه و بعضی اوقات واقعیات هم در تاریخ ماندگار میشه (444627)
 
میثم تمار
۱۳۹۰-۰۲-۲۴ ۱۹:۰۰:۴۱
بسم الله الرحمن الرحیم
ان شا الله که مفسدین احساسه خطر کرده اند حدیثی که آیت الله لاریجانی از امامه صادق (علیه السلام) نقل کردند برهان و فرقانه بزرگی برای مومنین بود. به امید هدایت تمامه دنیا خصوصا مومنینه ایرانی
یا علی(ع) (444678)
 
۱۳۹۰-۰۲-۲۵ ۰۸:۴۴:۰۷
صبح عالی‌ به خیر،در فساد غوطه ورند شما هم دارید تماشا می‌کنید. (444790)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته