توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468870
خطیب جمعه تهران: داوطلبان انتخابات باید به وحدت سیاسی جامعه توجه داشته باشند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۶
آیت‌الله امامی‌کاشانی با بیان اینکه وحدت و انسجام ملی در هر شرایطی نباید لطمه بخورد، گفت: اقتصاد کشور بیمار است باید راهی برای علاج آن بیابیم.

به گزارش فارس، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های معدن‌چیان زغال سنگ استان گلستان و طلب رحمت و رضوان الهی برای جان‌باختگان ای حادثه، با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: مسئله انتخابات و تعیین رئیس‌جمهور امری بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن کشور و جامعه ماست، این ملت بودند که انقلاب را به اینجا رساندند، این ملت بودند که با فداکاری و جان‌نثاری نشان دادند که مرد میدان هستند.

وی افزود: فلذا این جامعه نباید لطمه بخورد، یعنی اضطراب و تزلزل به وجود نیاید، جامعه باید آرام باشد، برای ریاست‌جمهوری بحث‌ها و صحبت‌ها انجام می‌شود، اما آنچه مهم است توجه به متن جامعه است، باید از حرکات و اقداماتی که این جامعه را مضطرب می‌کند، اجتناب کرد.

آیت‌الله امامی‌کاشانی تصریح کرد: داوطلبان که در انتخابات مسائل و نواقص را مطرح می‌کنند، باید به وحدت سیاسی هم توجه داشته باشند، وحدت سیاسی جامعه بسیار مهم است.

وی تأکید کرد: داوطلبان باید توجه داشته باشند که دنیا چگونه برای ما نقشه می‌ریزد، آنان باید به این امر اهمیت دهند، چرا که این اهمیت به انسجام ملی محسوب می‌شود، باید همه توجه داشته باشند که به هر کجا رسیدیم با این وحدت، با این مردم و با همین انسجام بوده است، ملت ایران منسجم هستند، بر محور ولایت‌فقیه، حکومت عقل، عدل و حکومت حفظ موازین شرعی؛ جامعه ما بر این محور وحدت دارد، این وحدت و انسجام باید حفظ شود، این وحدت نباید در هر شرایطی تکان بخورد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری به انسجام و وحدت ملی باید اهمیت دهند، چون به حق مردم و نظام جمهوری اسلامی برمی‌گردد؛ این انسجام سیاسی در هر شرایطی باید در استحکام کامل خودش باشد، دشمن می‌خواهد این وحدت را به هم بریزد، این خیمه که عمود آن ولایت‌فقیه است، دشمن می‌خواهد آن نقطه ضعیف شود، هدف دنیا همین است.

امامی‌کاشانی با بیان اینکه داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری به خدا توکل کنند، متذکر شد: اقتصاد کشور ما بیمار است، داوطلبان به این موضوع توجه کنند که اگر عزیزی از آنها بیمار شد چگونه عمل می‌کنند، تدبیر کنیم این بیماری را چگونه می‌توانیم علاج کنیم، علاج اقتصاد بیمار کشور کار و حرکت جهادی می‌خواهد، می‌خواهید چه گروه‌هایی را برای حل این مشکل انتخاب کنید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تولید کشور باید به نحوی باشد با محصولات خارجی رقابت کنند، واردات در جایی که لازم نیست باید متوقف شود؛ توجه به این معنا و توکل به حفظ وحدت و انسجام سیاسی در تمام شرایط باید مد نظر همه ما و داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۰۹:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۹ ۱۴:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۲ ۱۳:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۷:۰۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۲ ۱۴:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ ۱۴:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۶ ۱۳:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۸ ۱۳:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۷ ۱۳:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ۱۵:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : نماز جمعه، امامی کاشانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.