توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441473
خبر مشاور ترامپ از احتمال بروز جنگ میان چین و آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۶
ایندیپندنت در مطلبی نوشت: پیش‌بینی نزدیک‌ترین مشاور رئیس‌جمهور جدید آمریکا از احتمال بروز جنگ میان واشنگتن و پکن، کم‌کم رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، «استیو بانون»، نزدیک‌ترین مشاور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور جدید آمریکا، حدود یک سال پیش، از احتمال بروز جنگ میان واشنگتن و پکن در 5 تا 10 سال آینده خبر داد. این چهره راست‌گرا که اکنون قدرت بی‌سابقه‌ای را در کاخ سفید دارد، از طرفداران برتری سفیدپوستان بر رنگین‌پوستان است.

بانون ماه مارس 2016 میلادی و در یک برنامه رادیویی، پیش‌بینی کرده بود اختلافات بر سر دریای جنوبی چین، دو کشور را در 5 تا 10 سال آینده، به سوی جنگ سوق خواهد داد.  

در ادامه گزارش آمده است: در سال‌های اخیر، تنش‌ها میان چین با آمریکا و ژاپن بر سر مالکیت بخش‌های مختلف اقیانوس آرام افزایش یافته است. استفاده ترامپ از ادبیات ضدپکن که یکی از محورهای مبارزات انتخاباتی وی را تشکیل می‌داد، بیانگر تشدید اختلافات میان آمریکا و چین بود. پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روابط میان دو کشور بیس از پیش، به تیرگی گراییده است.

 هفته گذشته، یکی از مقامان ارشد نظامی چین اظهار داشت که جنگ با آمریکا، اکنون تنها یک شعار نیست و دارد رنگ واقعیت به خود می‌گیرد. این مقام ارتش چین خواستار افزایش حضور نظامی این کشور در دریاهای جنوبی و شرقی چین شد. از سوی دیگر، با افزایش قدرت بانون در کاخ سفید، احتمال عملی شدن عقاید و نظریاتش نیز افزایش یافته است. چند روز پیش بود که خبری درخصوص تشکیل یک کمیته ویژه‌ از سوی بانون منتشر شد. «مایکل مور» تشکیل این کمیته را سرآغاز وقوع یک کودتا در آمریکا خواند.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+چین+جنگ+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
خبر مشاور ترامپ از احتمال بروز جنگ میان چین و آمریکا