نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481677
توضیح فرودگاه مهرآباد درباره صف طولانی بازرسی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳
مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد گفت: فرودگاه مهرآباد برای تامین امنیت مسافران اقدام به بازرسی امنیتی مسافران کرده است که در ساعات شلوغی باعث ایجاد صف‌ طولانی مسافران در ترمینال ۴ شده است.

به گزارش تسنیم، در پی ایجاد صف طولانی در ایست بازرسی ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد، رستمی مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: فرودگاه مهرآباد برای تامین امنیت مسافران اقدام به بازرسی امنیتی مسافران کرده است که در ساعات شلوغی باعث ایجاد صف‌ طولانی مسافران در ترمینال 4 می‌شود.

وی توضیح داد: در جریان این بازرسی امنیتی فرماندهان پلیس و سپاه فرودگاه حاضر بودند و خوشبختانه بدون معطلی و با نظم خاصی این کار انجام شد اما از آنجایی که در ساعت پیک پروازی قرار داشتیم یک مقدار صف ورودی مسافران به ترمینال 4 طولانی بود.

به گفته رستمی تشدید بازرسی‌ها در برخی پروازها و مقاطع خاص برای ارتقای امنیت مسافران انجام می‌گیرد و در چنین مواقعی تمام گیت‌های بازرسی فعال بودند و مشکلی به وجود نخواهد آمد. مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: آنچه در برخی کانال‌های خبری و فضای مجازی مبنی بر ماندن مردم در صفوف طولانی و در گرما و زیر آفتاب مطرح شده، صحت ندارد؛ چون پیک مسافرت‌های هوایی مهرآباد از ساعت 5 بامداد شروع می شود و مردم نیز عموما در یکی دو ساعت ابتدایی صبح به فرودگاه مراجعه می‌کنند؛ اما در ساعات بعدی به هیچ وجه شاهد این صف نبودیم.

وی گفت: به‌منظور کاهش ایستایی در گیت‌های بازرسی و چک این فرودگاه از مسافرین محترم درخواست می‌شود ساعت حضور در فرودگاه را رعایت فرمایند و قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند.

هم چنین روابط عمومی فرودگاه مهرآباد در اطلاعیه ای به نقل از مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد نوشت: به دلیل تعطیلی شبانه فرودگاه مهرآباد و حجم ترافیک در پروازها اول صبح فرودگاه، از مسافرین پروازی خواهشمندیم جهت انجام عملیات تشریفات پروازی و کاهش ایستایی زمان حضور در فرودگاه قبل از پرواز را رعایت نمایند.

وی تأکید کرد: مسافرین فرودگاه باید 1 ساعت ونیم قبل از پرواز به‌منظور انجام فرآیند اعزام و پذیرش در فرودگاه حضورداشته باشند

رستمی در پایان بیان نمود: حضور به‌موقع مسافرین در فرودگاه انجام سریع تشریفات پروازی باعث کاهش ایستایی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : فرودگاه مهرآباد + ایستگاه بازرسی + مسافران فرودگاه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۶:۰۶
این صفی که عکسش را انداختن که باید شش ساعت قبل از پرواز بریم فرودگاه (4422269) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۳:۱۳
در فرودگاه های اروپا و آمریکا سخت ترین تدابیر و بازرسی ها صورت می گیرد و بدون اغماض حتی قطره چشم دور انداخته می شود. با اینحال شما تا دم در پارکینگ صف نداری، چنین صفی نشان از عدم امکانات، برنامه ریزی، و آموزش متولیان امر دارد. البته با توجه به حوادث اخیر، طبیعتا می توان تا چند وقتی آن را تحمل کرد ولی اولا این زمان باید محدود باشد، در ثانی شما باید توانایی خود را به سطح سایر فرودگاه های شهر های بالای 5 میلیون نفر برسانی، راه حل این است نه نگه داشتن صدها نفر در صف! اگر خدایی نکرده دیوانه ای از همان جنس داعش به این نقطه خود را برساند، آنوقت چه؟!!! (4422293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۸:۱۸
استفاده از هواپیما برای صرف وقت کمتر و راحتی بیشتر هست. اگر قرار باشه ۱.۵ ساعت زودتر برن فرودگاه و کلی سرپا وایستن برای بازرسی اونوقت واسه یه پرواز داخلی به چه درد میخوره که از هواپیما استفاده کنند؟؟؟!!!
بهتره برای حل مشکل گیتهای کنترلی رو بیشتر کنید که به صورت موازی با سرعت بیشتری کار بازرسی رو انجام بدن. به همین سادگی! فقط هزینه بیشتری داره که طبیعیه امنیت بیشتر هزینه بیشتری می طلبه. (4422296) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.