نظر منتشر شده
۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 241376
هشدار رئیس پلیس فتا: بدانید پیامهای خصوصی در وایبر و واتس آپ را می خوانیم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۶
رئیس پلیس فتا ناجا گفت: دستگاه‌های امنیتی با عوامل انتشار پیام‌های توهین آمیز به امام خمینی (ره) در فضای مجازی برخورد می‌کنند و در حال حاضر مرکز ملی کمیسیون تعیین مصادیق مجرمانه در این زمینه مسئول رسیدگی است.

به گزارش نسیم؛سردار سیدکمال هادیانفر در رابطه با پیام‌هایی توهین آمیزی که در فضاهای مجازی در مورد امام خمینی (ره) منتشر شده است، گفت: از پرونده‌هایی که پلیس فتا پیگیری کرده و به نتیجه رسیده است، باید بدانید که پیام‌های خصوصی در وایبر، واتس آپ و... توسط پلیس فتا قابل کنترل است.

او به دستگیری افردی که منشاء شایعه موضوع جریمه‌های رانندگی و آسپرین بوده و به عنوان اولین نفر این موضوعات را در فضای مجازی منتشر کرده بودند، اشاره کرد و گفت: شناسایی کسانی که منشاء انتشار پیام‌های توهین آمیز به امام خمینی (ره) هستند، نیز روال خودش را طی می کند ولی در حال حاضر مرکز ملی کمیسیون تعیین مصادیق مجرمانه در این زمینه مسئول است و در آخرین جلسه کمیسیون عالی امنیت که تشکیل شد در مر‌کز ملی، نامه‌ای به دو سازمان در این زمینه ابلاغ شد که به طور جد با این پدید برخورد شود( موضوع پیام‌های منتسب به امام و ناهنجاری‌های شبکه) که گفتند، با عواملش برخورد شود و سایر دستگاه‌های امنیتی نیز این اقدام را انجام می‌دهند.
رئیس پلیس فتا ناجا در رابطه با نقض حریم خصوصی و سوء استفاده از اطلاعات افراد در شبکه‌های مبتنی بر تلفن همراه مانند وایبر و لاین و واتس آپ و لزوم فیلتر این فضاها گفت: پلیس فتا مرجع فیلتر واتس آپ و وایبر و سایر شبکه‌ها نیست ولی در صورتی که کمیسیون مرکز ملی فضای مجازی بخواهد در این زمینه تصمیمی بگیرد ما هم مسائل و پرونده‌هایی که در این رابطه داریم را مطرح می‌کنیم. اما مساله ای که واضح و مبرهن است، اینکه سامانه‌ها، رسانه‌ها و برخی برنامه‌هایی که بر گوشی‌های تلفن همراه نصب شده شده، آسیب‌های فراوانی را برای خانواده‌ها به همراه داشته است.
او با بیان اینکه پرونده‌های زیادی در پلیس‌های فتای سراسر کشور در رابطه با نقض حریم خصوصی افراد به ویژه بانوان که اغفال مسائل دوست‌یابی و همسریابی شده اند، تشکیل شده است و در محاکم قضایی این پرونده‌ها در حال بررسی است، گفت: ما مرجع تصمیم فیلتر نیستیم ولی کمیسیون مرکز ملی فضای مجازی یا مصادیق مجرمانه باید تشکیل جلسه دهد و اگر لازم باشد ماهم مصداق‌های پلیسی جهت فیلتر این برنامه‌ها داریم و می‌توانیم بیان کنیم که چقدر این مساله برای کشور مشکل ایجاد کرده یا چقدر در این رابطه آسیب و تهدید برای کشور وجود دارد.
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۲:۵۰
این نوع فضاهای مجازی هدفش ابتذال و ویرانی کانون خانواده هاست. (2370468) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۵:۵۹:۴۳
راست میگیا،
میگم آخه قدیما که فضای مجازی نبود ، این کانون اصلا ویران نمیشد!!!!!
ممنون که فهمیدیم فضای مجازی چه هدفی داره ، حالا لطف کن و راهکار هم بده (2370804) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۷:۱۶:۳۸
وقتی مجری قانون به روش غیر قانونی خود افتخار می کند به که پناه بریم. (2370948) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۰:۲۱
چرا طبق حکم صریح قرآن در امور مردم سرک میکشید و تجسس میکنید (2371046) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۰:۵۴:۰۵
حرف نامربوطی است. طبق اظهارنظر خود شرکت وایبر پیامهای متنی، تصاویر و ویدیوهای ارسالی بین کاربران، در مسیر بین کاربر مبدا و کاربر مقصد رمزنگاری شده است و توسط افراد متفرقه معمولی قابل خواندن نیست. اینهم لینکش: http://support.viber.com/customer/portal/articles/1600146-are-my-messages-secure- .VBMfMck_zs0 (2371240) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۲:۴۴:۳۸
پس کلا تلفن، موبایل، اس ام اس، و ... رو جمع کنید بریم تو کار چاپار!
یه تعدادی هم استخدام کنید بذارید وسط هر دونفری که دارن با هم خصوصی حرف میزنن! اینجور مفاسد رو کلا برمیچینید!
واقعا که... (2370470) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۲:۵۸:۲۱
جالب است بدون هیچگونه حکم قضایی در تمام امور خصوصی مردم سرک می کشند! (2370484) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۶:۲۳
وقتی صهیونیستها سرک بکشن از شما اجازه دارن؟ (2371057) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۳:۱۷
جاسوسی در همه چیز مردم افتخار دارد؟ (2370492) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۴:۳۸:۰۹
اقا چرا پیامهای خصوصی ما رو میخونید؟ ما ارامش نباید داشته باشیم؟ (2370624) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۵:۲۸
خب استفاده نکنند
شدن کاسه داغ تر از اش
همه چیز می خوان فیلتر کنند
الف تایید کن
اینها کی هستند که برای همه چیز ما تصمیم میگدرن؟؟ (2370495) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۵:۳۱
با سلام

از لحاظ فنی خواندن پیام های وایبر و سایر نرم افزارهای تخصصی بر بستر اینترنت برای پلیس فتا امکان پذیر نیست .!!( پس لطفا مردم را عوام تصور نکنید) ضمن اینکه توهین به هیچ کس از جمله بزرگان یک مملکت شایسته یک قوم متمدن نیست .
برای پلیس فتا نیز متاسفم که هنور به صورت گسترده به نقض حریم شخصی در غیاب نهادهای نظارتی مشغول می باشد.عزیز دل برادر برای خواندن پیام های خصوصی نیاز به دستور قاضی آنهم تحت شرایط ویژه هست ؟!!!!!!!!! (2370496) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۵۲:۱۱
برای پیدا کردن سرشاخه‌های اینطور مسائل نیازی به خواندن تمام پیامها نیست. اگر دسترسی به فقط یک نفر از گیرندگان یک پیام منتشر شده حاصل شود (مثلاً اگر کسی شکایت کند که یک چنین پیامی دریافت کرده) دنبال کردن فرستنده‌ها تا رسیدن به اولین فرستنده نیازمند طی کردن یک سلسله لگاریتمی است. حداکثر با دستگیری 10 نفر پلیس به سرشاخه میرسد، بدون اینکه نیاز به شنود غیرقانونی یا رمزگشایی‌های پیچیده وجود داشته باشد. (2370560) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۵:۴۷:۰۶
تازه افتخار هم می کنند . (2370773) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۰:۲۸:۳۳
بنده مخالف سرک کشیدن توی زندگی مردم هستم
ولی از نردیک دیده ام که کل پیامها را میتوان ببینند(قابل توجه دوست عزیزمان که میگوید از لحاظ فنی امکانش وجود ندارد... امکان خواندن پیامهای وایبر بسیار بالاتر از اسم ام اس های عادی است و حتی میتوان بدون داشتن تجهیزات کافی که فتا دارای تجهیزات فوق پیشرفته ان است این پیامها را خواند در ضمن پیگیری شروع یک پیام برای فتا کار یک روز بیشتر نیست ولی چون منبع پیدا شده را نمیتوانند فاش کنند فعلا طفره میروند )
البته در صورتی که شاکی خصوصی وجود نداشته باشد اینکار را نمیکنند
با فیلتر کردنش هم مخالفم ولی واقعا هرجا که میروید مردم همه سرشون تو گوشیه و همه دچار اختلالات عصبی شدن
فاسد شدن مردم با وایبر و این نرم افزارها توهم است چون هزاران راه دیگر وجود دارد ولی کل زمانهای بیکار ی افراد را این نرم افزارها پر کرده اند
در یک کلمه جنبه استفاده از ان را نداریم و به جای فیلتر کردن باید فرهنگ استفاده از ان را تبلیغ کنند
از سال قبل تاکنون بیش از ده نرم افزار ارتباطی در ایران رایج شده هر کدام را که فیلتر کنید یک ماه بعد یک نرم افزار دیگر می اید و نمی توان با این پدیده به اینصورت برخورد کرد (2371197) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۲:۲۵:۰۹
شما راهکار بده عزیزم , چه کنیم ؟ ماهواره که بده , آب بازی بده , اینترنت بده , وایبر بده , تمام وسایل ارتباط اینترنتی بده , رابطه دختر و پسر بده , تو پارک رو یه صندلی نشستن بده , موی فشن بده , قلیان واقعا" بده , چایخانه بده , کافی شاپ بده , بازی کامپیوتری بده , سر گوچه واستادن بده , تیپ فشن بده , کلیپ ساختن بده , بده..بده..بده...بده...بده......بده......بده...........
خب این جوون بخت برگشته چه باید بکنه؟ چقدر باشگاه بره ؟چقدر برتامه مذهبی از سیما ببینه ؟ چقدر درس بخونه ؟ دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!!
تازه این واسه آقا پسرا است و دختر خانومها که یک دهم این را هم ندارند و سخت زیر فشار خانواده ها هستند , بنده در کنا شما هستم و نه روبری شما ولی خدائیش راه حل بدیم. (2371364) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۳:۰۷:۴۹
با سلام به آقای شهروند!!! اولا خواندن و رهگیری پیامهای وایبری فوق العاده راحته به شرطی که شما در اتصال به اینترنت از وی پی ان و یا رمزگذارها استفاده نکرده باشید وگرنه از اولین روتر موجود در شبکه با یک نرم افزار ساده قابل رهگیری است.
ثانیا مردم متمدنی که نام برد کجان؟ همون ها که از سر صبح تا آخر شب فقط بی قانونی میکنند. نه از دین می فهمند نه از حقوق شهروندی! نه چراغ قرمز سرشون میشه و نه احترام به شهروندان دیگر! همون ها که به بهانه ی مخالفت با دولت مثل بچه ها لج میکنند و توی همه چی از بنزین گرفته تا آب و گاز و برق اسراف میکنند یا اونها که هر روز تو خیابون میبینیمشون که صد تا صدتا برای یک پیرزن لب خیابون نقشه میکشند (وای به حال خانوم های جوان تر) یا اونها که سر کار ااداره و کارگاه و کاخونه و شرکت به تنها چیزی که فکر نمیکنند کار کردن هست یا اونها که توی مغازه ها و پشت باجه های فروش حقمون رو میخورند ! یا اونها که از صبح تا شب فکر تقلبند؟ یک روز کود تقلبی، یه روز شیر ناخالص، برنج الوده سوسیس عجیب غریب، ارد کپک زده، روغن الوده ، ماشین بیکیفیت، واردات بنجل و هزاران چیز دیگه؟؟؟
شــــهــــــــــــــــروند محترم! من یک ایرانی ام نشسته بر مزار فرهنگی که سالها پیش مرده و الان فقط با نوستالژی هاش به دیگران فخر میفروشم.
مـــــــــــــــــــن در اوج بی فرهنگی ام.
حرف حق تلخترین حرف هاست. &:-( (2371431) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۷:۴۱
هدف وسیله را توجیه نمی کند، خواندن پیام های خصوصی نیاز به دستور قاضی آن هم با اعلام موارد خاص (و نه حکم عام) دارد، لذا این کار قطعا خلاف قانون است. (2370499) (alef-13)
 
معصوم
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۸:۳۹
تجاوز به حریم خصوصی به هر بهانه ای؟؟
تا کی باید به شعور خانوم ها به بهانه اغفال توهین بشه... (2370501) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۰۸:۵۳
فیس بوک که فیلتره اما ایران بیشترین کاربران و مراجعان به این سایت را در منطقه دارد. کلا این روزها دیگه همه وقتی اینترنت میگیرند فیلترشکن رو هم جزء ابزارهای اولیه کار با اینترنت در ایران تهیه می کنند. حالا یکی دو سایت فیلتر باشه یا نباشه برای کسانی که بخواهند از انها استفاده کنند تفاوت چندانی نمی کند. (2370502) (alef-13)
 
آزادی
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۱۱:۳۷
شما اگه اون چیزایی که باید بخونی رو میخوندی الآن این حرف رو نمیزدی!!!
خب این کار شما چ فرقی با شنود آمریکایی داره؟؟
آزادی بیان و زندگی خصوصی اصلا معنا نداره تو این کشور؟؟؟

قرآن هم میگه تجسس و فضولی ممنوع!!!
به چی استناد میکنن اینکارارو میکنن لابد اسمش برقراری نظم و امنیته اینطوری آخه؟؟
علی (ع) هم حکومت کرد با اینکه قاتلش رو می شناخت شماها هم حکومت میکنین فقط شکر که مثل حضرت علی مخالفین رو کامل نمیشناسین والا قبل از جنایت قصاصی میکردین واویلا

برا خودم متاسفم (2370506) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۱۷:۴۰
سلام بسیار عالی است واقعا فقط اگه میشه مسئولین عزیز یه فکر کوچیکی هم واسه این اینترنت بسیار آشفته و ویران هم بکنند اگه البته امکان داره (2370514) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۵۲:۵۳
شما دوست داری صحبت های خصوصی خانوادگیت رو شنود کنن به ما چه ربطی داره (2370561) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۱۸:۰۷
"ّباید بدانید که پیام‌های خصوصی در وایبر، واتس آپ و... توسط پلیس فتا قابل کنترل است."
حریم خصوصی در این کشور دقیقا کجاست؟ دولت وحکومت تا کجا میتواند وارد این حریم شود؟ آیا نباید قانونی در این زمینه باشد؟ (2370515) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۴۵:۵۸
مفاهیمی چون حریم خصوصی در فزهنگ ایران وجود ندارد و هر کس به خود حق میدهد وارد زندگی دیگران شود از تجسس های خاله زنکی گرفته تا نوع پلیسی آن . (2370553) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۹:۰۲
وقتی از وایبر و .......استفاده میکنید نگران خوانده شدن و جاسوسی نیستید اما اگه پلیس دنبال شایعه ساز ها بره در حریم خصوصی شما وارد شده ؟عجب ملتی هستید (2371064) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۰:۰۶
اینکه سامانه‌ها، رسانه‌ها و برخی برنامه‌هایی که بر گوشی‌های تلفن همراه نصب شده شده، آسیب‌های فراوانی را برای خانواده‌ها به همراه داشته است.

آسیب برا خانواده ها یا مخابرات
خونه ما همه دارن و چون تربیتمون درست بوده اصلا ناراحت نیستن شما برا خونواده خودت نگران باش تیمسار (2370517) (alef-13)
 
رمضاني
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۰:۴۱
آقاي سردار شما کار هنرمندانه اي نمي کنيد در خواندن پيام هاي خصوصي افراد. اين نقض آشکار حقوق شهروندي است. شماها که تا يک اتفاق بسيار کوچک از شنود مکالمات در آمريکا و اروپي پيدا مي کنيد آن را در بوق مي کنيد خودتان چرا اين کارها را انجام مي دهيد و با کمال پر رويي آن را رسانه اي مي کنيد.در ضمن فيلتر هم کنيد با يک فيلتر شکن بسيار ساده مي توان از آن سايتها و برنامه ها استفاده کرد.پس پول بيت المال را صرف اين کارهاي پوچ و بيهوده نکنيد. (2370519) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۰:۴۴
در اثر ارتباطات با فلیتر کردن و محدودیت به جای نمی رسید ! با چاقو هم میشه آدم کشت و میشه میوه خورد یعنی این برنامه ها کاربرد مفید نداره ؟؟؟ (2370520) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۱:۲۱
افرین چقدر قوی هستید شما برنده شدید اول شدید بارک الله -من نه در وایبرم نه در واتس آپ نه در هیچ شبکه مجازی اجتماعی ولی خواندن پیامهای خصوصی فکر نکنم کار خوبی باشه همش که توهین نیست برادر با برخورد احتمالی افراد بیشتری کنجکاو شده و دنبال آن پیامها خواهند گشت و به نوعی اشاعه آن توهین هاست .در هر صورت موفق باشید (2370521) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۲۵:۴۸
شما به کدام مجوز و اجازه خصوصی تریم مطالب مردم رو میخونین؟؟؟!!! این هم نوعی شنوده و شنود بدون مجوز . (2370526) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۳۲:۴۴
خوش به حالتون حریم خصوصی هم میدونستیم کشکه حالا باور فرمودیم !!! (2370533) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۳۳:۱۵
چه با افتخار هم می فرمایند که پیامهای خصوصیمان را می خوانند. (2370535) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۳۴:۴۴
همه جای دنیا پلیس حافظ حریم خصوصی ملت است ولی تو ایران پلیس هشدار میده پیامهای خصوصی شما را می خوانیم!! (2370538) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۴۱:۴۰
پس حریم شخصی مردم چه میشود پلیس فتا به چه حقی ریز پیامهای مردم در وایبر راکنترل میکند این کر برخلاف قانون ساسی است و هیچ قاضیی حق دادن یک حکم جمعی برای شنود مکالمات و پیغامهای مردم را ندارد
وقتی پلیس یک مملکت به قانون اساسی احترم نمی گذارد نباید حاکمان از مردم انتظار احترام به قانون را داشته باشند قانون تنها برای مردم نیست برای حاکمان هم هست .مردم حقوق خودشان را میدانند هر چند صدایشان به جایی نمیرسد خواهشن منتشر کنید (2370545) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۴۹:۲۰
ایشان مسلمان هستند ؟
معنای اسلام شما ابن است
این همه ولهمه برای چیست مگر مردم پشت شما نیستند (2370555) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۳:۵۶:۰۱
جناب سردار می توانند تضمین بدهند که مامورینشان از این پیام های خصوص سوءاستفاده نکرده و نخواهند کرد؟ یا معتقد هستند که نیروهای تحت امرشان علیه السلام و معصوم هستند؟
اگر هدف اجرای قانون باشد خلاف کار شما هستید!ایشان و کلیه اشخاصی که در این خلاف فاحش دخیل بوده و هستند، باید از کار برکنار و زندانی شوند! (2370566) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۸:۴۴
از نظر فنی امکان نداره نمیتونید (2370689) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۴:۵۸:۵۸
بعد اینا امریکارو مسخره میکردن که ایمیل افراد مشکوک و تروریستها را کنترل میکنه و تو تلوزیون براش گزارش تهیه میکردن که همریکا به حقوق شهروندان احترام نمیگذاره!! (2370690) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۶:۰۱:۰۱
جالبه که اخبار اعلام کرد اطلاعات کاربران یاهو و جی میل در اختیار آمریکا قرار میگیره. واسه اونا بد هست ولی خودمون با افتخار اعلام میکنیم که تو این جاها سرک میکشیم!! (2370806) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۶:۰۶:۳۴
ایشون دو تا گناه انجام دادند و باید بهشون افتخار کرد.اول دروغ گفتن.از نظر فنی امکان شنود و خواندن پیام های خصوصی اونهم در این برنامه ها وجود ندارد.اگر داشت حفره امنیتی محسوب میشد صداش در میومد..مخصوصا اینکه این برنامه ها تحت سیستم های غیر ویندوزی کار میکنه.ایشون این حرف رو نباید بزنند.همه مردم که عوام الناس نیستند.اگر هم هستند نباید بدروغ کسی را ترساند

و دوم گناه هم ورود بی اجازه به حریم شخصی افراد.خود ایشون اول باید محاکمه بشوند بابت اینکار مخصوصا اینکه اعتراف هم کرده.

در کل باید فرهنگ سازی بشه.استفاده مفید هم میشه ازش کرد.مردم نباید به شخصیت ها توهین کنند.کار مردم هم درست نیست.بیایید از این برنامه درست و بجا استفاده کنیم.

الان فیلتر شکن همه جا هست.براحتی نصب میکنند وارد میشوند.چرا بیت المال را الکی صرف فیلتر کردن میکنید.مسئولین عزیز بیایید هزینه فیلترینگ رو هزینه فرهنگ سازی درست صرف کنید.مطمئن باشد اگر فیسبوک و توییتر الان فیلتر نبود.عطش مردم برای عضویت تو اون الان خوابیده بود و کسی یادش هم نبود اینا چیه.

تشکر از سایت الف بابت اطلاع رسانی بی غرض و مفید. (2370816) (alef-13)
 
کاربر
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۶:۲۳:۲۴
افرادی که خواهان و طرفدار محدودیت اینترنت هستند، بخصوص اینترنت موبایل، در تلاش هستند این محیط ها رو آلوده کنند تا بگن ببینید ما راست گفتیم. باید همۀ اینها رو جمع کنیم.

بعد هم رسانه ایش می کنند..

آدم عادی مثل و مثل شما، جرات داره به امام خمینی توهین کنه؟ مگه الکیه.

آدم های عادی دارن زندگی شون رو می کنند.. فن آوری هم روز به روز در حال توسعه هست. دوستانی هستند که مایلند ایرانی ها از داهات های دورافتاده افغانستان که دارن از G4 استفاده می کنند هم عقب افتاده تر باشند..


یه سری حرف ها درسته..

باید نرم افزارهای کنترل اطفال در محیط اینترنت در اختیار خانواده ها گذاشته بشه، اما مشکل اصلی اینه که پدر مادری که خودشون نمی دونند کامپیوتر چیه، تبلت چیه، اینترنت چیه، چجوری می تونند از این نرم افزارها برای کنترل بچه هاشون استفاده کنند!!

افرادی هستند که با اینترنت جوری برخورد می کنند که گویی تهدید ملی است. اگر یک تهدید در ابعاد ملی است پس چرا یک عزم ملی برای آموزش والدین وجود ندارد؟

البته اصلاً خوب نیست امنیت یک ملیت با این چیزها به خطر بیوفته.
به قول مقام معظم رهبری باید انعطاف داشته باشیم.
خشکی، شکنندگی میاره.

دوستانی که بر علیه اینترنت شعار می دن، طرفدار خشکی هستند.

به نظر می دن، شعار بر علیه اینترنت می دن، چون منافع شون تامین نشده. اینجا بحث، بحث منافع است. وگرنه این همه افراد مختلف فریاد می زنند که باباجان این پراید و امثالهم دارن جون مردم رو می گیرند. کو گوش شنوا؟ چرا؟ چون منفعت عده ای ایجاب می کنه خودرو با همین کیفیت تولید بشه. (2370837) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۶:۲۵:۴۰
به عنوان یک متخصص اعلام می دارم خواندن پیامهای خصوصی این شبکه ها امکان پذیر نیست.مگر اینکه نرم افزار مربوطه را از کشورهای بیگانه خریده باشید.
برایم تعجب برانگیز است که کشورهای غربی نرم افزارهای جاسویسی اینترنتی و شنود را در اختیار جمهوری اسلامی قرار می دهند.این خود عمق سیاست استعمار را نشان می دهد.
سرک کشیدن در زندگی خصوصی مردم اقدامی مفتضحانه است و افتخار نمی باشد.نظر بنده منتشر شود (2370844) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۶:۳۱:۴۵
آقای ریٔیس جمهور,

اگر شما واقعا مجری "قانون اساسی" هستید و خود را ناظر "اجرای قانون اساسی" می دانید, تخلف از این اشکارتر وجود ندارد.

این گوی و این هم میدان. (2370857) (alef-13)
 
علی عارفی
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۷:۰۸:۴۹
دولت امریکا ( سازمان CIA ) مکالمات صدر اعظم آلمان خانم مرکل را شنود میکرده است داد و فریاد هم نمیکرده در بلند گو هم اعلام نمیکرده در منبر و مسجد و کلیسا هم داد نمیزده است . این تازه در مورد نخست وزیر کشوری که روابط بیسار نزدیک با آمریکا دارد و عملا فرمان از امریکا میبرد . اما ببینید در کشور ما چه کسانی مصدر امور هستند که کار خلاف شان را فریاد میکنند . آقای رئیس فتا خدا به شما کمی ذکاوت بدهد اگر در جهت حفظ امنیت کشور هم کاری میکنی داد نزن با " چراغ خاموش " هم میتوان حرکت کرد اما با احتیاط (2370933) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۸:۲۵:۲۹
كسى كه ريگى تو كفشش نيست از چى بايد بترسه ، لعنت بر اين آزادى فسادآفرين (2371054) (alef-13)
 
ایران
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۹:۱۰:۳۱
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2371105) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۹:۲۶:۲۱
والا توهين به امام سياست يه جريان خاصه واسه فيلتر اين برنامه ها (2371127) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۹:۳۸:۱۴
اگر می توانستند پیامها را رهگیری کنند، این حرف را نمی زدند. وانگهی اگر رهگیری کرده اید، چرا عوامل انتشار پیامهای توهین آمیز را دستگیر و معرفی نمی کنید؟ (2371142) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۱۹:۵۵:۰۰
خداروشکر که گفتنیها گفته شد. فقط کاش ایشان پیامهای مردم در اینجا جاهای دیگر را هم بخوانند (2371165) (alef-13)
 
ستاره
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۲:۲۶:۵۳
کاش این پیام های تبلیغاتی را که وقت و بی وقت روی اعصاب راه میرود پیگیری کنید.اگر نخواهیم میلیونر شویم با کی باید حرف بزنیم؟ (2371367) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۲:۳۵:۴۳
تعدا این پیام رسان ها یکی دو تا نیست، من نمی دونم چرا برای هیچ کدام کشورهای جهان خطر محسوب نمیشن جز ایران (2371379) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۲:۴۳:۴۶
یکی به ما حالی کنه که چه ورژنی از اسام هست که داره تو کشور پیاده می شه، وقتی حریم خصوصی افراد با افتخار توسط پلیس شکسته میشه؟ من به عنوان یک ایرانی شکایت دارم، ما تو این کشور هیچ نوع امنیتی نداریم.. غذامون که انباشته از روغن ترمز وانواع کودهای شیمیایی و فاضلاب هست، هوامون که مملو وز سرب، انصارحزب الله با موتور قراره جلو زن و بچه مردم بگیره همه جور معاشرت و شادی که ممنوعه ، حریم خصوصی منازلمون توسط پلیس شکسته میشه چون ماهواره داریم تو قرن 21، اینترنت سرعتش میره بالا مراجع و حزب اللهی ها احساس خطر می کنن، موبایل مون هم توسط پلیس کنترل میشه... یه باره ببندینمون به رگبار و بمباران مون کنیند و راحتمون کنین، خسته شدیم.. بیمارمون کردن با این بگیر و ببندها.. این هنه توهین به شعور مردم تا کی؟ این توهین ها دقیقا توسط تود این ماموران ارتش سایبری بود و هدفشون هم بهانه برای فیلتر که به حمدالله انگار جور شده (2371391) (alef-13)