نظر منتشر شده
۱۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447477
جنجال تاکسی های اینترنتی به مجلس رسید/ تجمع رانندگان آژانس مقابل بهارستان/ علت اقبال مردم به اسنپ و تپسی چیست
بخش اجتماعی الف، 2 اسفند 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۷
 تعدادی از رانندگان تاکسی‌های تلفنی ظهر امروز (دوشنبه‌) در اعتراض به فعالیت دو اپلیکیشن «اسنپ» و «تپسی» مقابل مجلس تجمع کردند.

رانندگان معترض تجمع کننده مقابل مجلس شورای اسلامی، فعالیت «اسنپ» و«تپسی» را غیرقانونی عنوان می‌کردند و خواستار رسیدگی مجلس به این موضوع بودند. تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به نحوه فعالیت «اسنپ» و«تپسی» از سوی مجلس و دولت شدند.

این در حالی است که اگر چه مناقشه بر سر فعالیت تاکسی‌های آنلاین میان اتحادیه تاکسی‌رانی و تاکسی‌های اینترنتی بالا گرفته، پای این تاکسی‌ها به خارج از محدوده تهران نیز باز شده و فعالیت‌ آنها رسما گسترده‌تر شد.

از میان دو نرم‌افزار موجود برای تاکسی‌های اینترنتی، از دیروز نرم افزار تپسی برای مسیرهای کرج نیز فعال شده و این تغییر را می‌توان آغاز گسترش فعالیت کسب و کارهای تاکسی اینترنتی به خارج از محدوده تهران دانست. مشهدی‌ها هم تاکسی‌یاب آنلاین دارند که نامش تاچسی است. شهرهای دیگر نیز کم و بیش تبدیل به بازاری پرسود برای این شرکت‌ها شده‌اند.

وجه تمایز این تاکسی‌یاب‌ها با سایر روش‌های سنتی در ۳ چیز است. کیفیت، مقرون به صرفه بودن و دردسترس بودن و این ۳ مزیت در کنار هم منجر به خاص بودن و تمایز می‌شود. ممکن است یک سرویس دردسترس و مقرون به صرفه باشد ولی با کیفیت نباشد یا ممکن است که با کیفیت و دردسترس باشد ولی مقرون به صرفه نباشد. ضمناً اشاره به این نکته ضروری است که مقرون به صرفه بودن به معنای آن است که هزینه‌ای که مشتری پرداخت می‌کند باید متناسب با سرویسی که دریافت می‌کند باشد و ارزان‌تر یا گران‌تر بودن در اینجا ملاک نیست.

با این شرایط باید گفت از دید مسافر قطعا تاکشی های اینترنتی به واسطه سرعت در حضور در محل و قیمتهای پایینتر خوشایند است ولی اگر همین مسافر خود را در جایگاه یک تاکسی دار قرار دهد قطعا نظرش عوض می شود.

شروع فعالیت اسنپ
اپلیکیشن اسنپ فعالیتش را در سال ۹۳ با عنوان «تاکسی‌یاب» آغاز کرد و بعدها و در دور جدید فعالیت پرسرصدای خود؛ نام اسنپ را برای خود برگزید. هرچند نمونه‌های خارجی متعددی از این نوع نرم‌افزارهای تاکسی‌یاب آنلین وجود دارد ولی این نرم‌افزار موبایل به‌طور کامل در ایران توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر ایران توسعه پیدا کرد و نکته جالب اینکه تمام سرورها و اطلاعات در داخل ایران قرار دارد. مانند تمام استارتاپ‌ها، اسنپ با یک تیم کوچک شروع و هم اکنون برای ۲۰۰ نفر، مستقیم اشتغالزایی و مدیران خود را پولدار کرده است.

نحوه کسب درآمد و سود وحشتناک تاکسی های اینترنتی
به گزارش صبح نو اسنپ و تپسی در واقع از طریق کمیسیونی که به ازای هر سفر از درآمد راننده می‌گیرد، کسب درآمد می‌کند. گفته می‌شود این کمیسیون بین 6 تا 12 درصد است که البته در روزهای بارانی و مواقع خاص این شرکت مانند بسیاری از رانندگان، کرایه دریافتی خود از مسافر را تا 30‌درصد افزایش می‌دهد! شاید از این زاویه تفاوت چندانی با رانندگان روزهای بارانی ندارند و مسافران برای در امان ماندن از باران پول بیشتری پرداخت می‌کنند!

 امروز تهران نزدیک به 4 میلیون سفر در روز را تجربه می‌کند که نزدیک به یک و نیم میلیون سفر در بخش حمل‌و‌نقل عمومی انجام می‌شود و اسنپ و تپسی حدود 200 هزار سفر در این سفره سهم دارند. اگر این سهم به یک میلیون سفر در روز برسد؛ به یکباره تمام پولی که این شرکت‌ها برای سرمایه گذاری خرج کرده‌اند به جیبشان برمی‌گردد و سود وحشتناکی به جیب خواهند زد.

نحوه ثبت‌نام رانندگان
شخصی که قصد دارد به‌عنوان کاربر راننده عضو این شرکت شود، باید در مصاحبه حضوری شرکت کند. از هر فرد متقاضی مدارک مورد نیاز مانند گواهی عدم سوءپیشینه، گواهینامه، کارت ماشین، کارت ملی، بیمه‌نامه و معاینه فنی اخذ، بررسی و اسکن آن در پروفایل وی ثبت می‌شود. در صورت موفقیت در مصاحبه و بازرسی کامل وسیله نقلیه راننده توسط متخصصین کنترل کیفی اسنپ، گام بعدی یعنی آموزش کامل رفتاری با مسافر و نحوه استفاده از نرم‌افزار اسنپ توسط واحد آموزش اسنپ به انجام می‌رسد.

در نهایت پس از طی تمامی مراحل ثبت‌نام، کاربر راننده فعالیت خود را در اسنپ آغاز می‌کند. برای بالاتر رفتن امنیت کار و مسافر، نرم‌افزار اسنپ به گونه‌ای طراحی شده که کاربر مسافر تمام مشخصات راننده مثل عکس، نام، نام خانوادگی، مدل و شماره پلاک خودرو را می‌بیند. همچنین در صورت نیاز امکان بررسی دقیق مکان کاربر راننده و کاربر مسافر وجود دارد. اما در مقایسه با بررسی صلاحیت رانندگان تاکسی، این مراحل بسیار کمتر است و رانندگان تاکسی برای تأیید صلاحیت‌های خود باید هفت خوان را پشت سر بگذارند. یکی از دلایل انتقاد تاکسی‌رانی از این شرکت‌ها نیز همین فرایند تأیید راننده است.

هرچند که شما می‌توانید در پایان سفر به رانندگان نمره بدهید یا نارضایتی خود را اعلام کنید، اما وقتی در حال نصب و استفاده از این نرم‌افزار هستید، پیش از آن در شرایط استفاده از این برنامه‌ها به شما اطلاع داده‌اند که در قبال هرگونه حادثه‌ای، این شرکت‌ها هیچ مسوولیتی را قبول نخواهند کرد. نکته جالب اینکه اگر راننده بعد از پایان سفر با مسافر ارتباط برقرار کرده و تماس بگیرد، شرکت او را از لیست رانندگان خود خارج خواهد کرد! هرچند که با این وجود هنوز شاهد خواستگاری از این طریق هستیم!
 
کلمات کلیدی : تاکسی های اینترنتی+ رانندگان آژانس + اسنپ + تپسی
 
لیلاز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۰۴:۰۶
به غیر از اسنپ و تپسی باید همه تاکسی ها رو جمع کنن .
من راضی ام از این تاکسی های اینتر نتی .


با ادب هستند و در دسترس و ارزان (4170233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۱:۰۹
یکبار یه راننده اومد ،پزشک عمومی بود و بسیار مودب بود. (4170304) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۴:۱۹
همشون باسواد و با ادب هستند .
و ارث پدرشون رو از مردم نمیخوان (4170328) (alef-11)
 
REZA
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۴۴:۳۲
این اعتراض مثل این می مونه که نانوایی های سنتی برن به نان فانتزی اعترض بکنند. خب راننده محترم به جای اعتراض قیمت کرایه خودت رو بیار پایین و بیا باهاش رقابت کن (4170834) (alef-11)
 
راننده آژانس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۳:۰۵
احتمالا اون پزشک متخصص مغز و اعصاب بوده و داشته میرفته مطب اش دیده تو زیر بارون وایسادی داری خیس میشی سوارت کرده برای ثواب !

بعد از تماس ات با اسنپ ، خیلی زود سوار ماشین نشدی ؟
ماشینه بی ام و X6 نبود ؟ (4170393) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۴۲:۲۶
چرا ناراحت می شوی مسافر کشی که عیب نیست هست ؟ (4170776) (alef-3)
 
سید میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۰۴:۰۹
راننده آژانس محترم
همین ادبیات سخیف و مسخره کردن دیگران و البته کرایه های گران باعث از رونق افتادن کسب و کار امثال شما شد.
من در روز بارانی و علیرغم پرداخت 30 درصد اضافی باز از رقم کمتری از کرایه آژانس پرداختم.
هیچ کس رو از اسنپ ناراضی ندیدم.
اگر از این طریق صاحبان اسنپ پولدار شده اند نوش جانشان.
مثل جماعتی کلاهبرداری که نکرده اند. خدمات با کیفیت و ارزان فراهم کرده اند.
شغل ایجاد کرده اند. دستشونم درد نکنه (4170800) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۷:۵۳
تا خودشون رو رقیب تاکسی های معمولی میبینند مودب هستند، اگر تاکسی های دیگه جمع بشوند اونوقت اینها هم گووش میبرند (4170405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۱۸:۱۷
تا وقتی رقابت باشه ، کسی نمیتونه گوش کسی رو ببره!
اگه یه زمانی این ها هم بخوان درست سرویس ندهند راه برای دیگران باز خواهد بود تا وارد شوند. (4170807) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۴۱:۳۵
رقابت با شرکهای اینترنتی مثل خودشان معنی دارد و ربطی به تاکسی ها ندارد.

لذا تا وقت هست و امکان فاصله گیری دامپینگی شرکتهای اولی ازنظر مانور قیمتی در هزینه های ثابت و متقاطع (قدرت سرمایه، تجربه اندوزی، برندسازی و . . .) بوجود نیامده بایستی تعداد و مجوز تاسیس نمونه این شرکتهای خدماتی را افزایش داد. (4170832) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۰۸:۲۲
نقل این حرفها نیست
اژانسی ها می خواستن داخل دفتر بشینن و با دو تا سفر تو روز پولشون رو ور بیارن
معلوم بود بالاخره رقیب پیدا می کنن با این شرایط (4170695) (alef-3)
 
گفت رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۱۵:۴۱
همانطور که بانکداری اینترنتی و سایر خدمات اینترنتی در کشور برای کاهش هزینه ها مفید بوده قطعا گسترش کسب و کارهای اینترنتی مثل تاکسی اینترنتی قطعا برای مردم مفید و پر ثمر است. (4170759) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۱۹:۴۶
به عنوان یک شهروند از خدمات این تاکسی اینترنتی استفاده کردم و خیلی هم راضیم.
یادمان باشد که گروه زیاد از بانوان از این خدمت استفاده می کنند.برای یک خانوم دربست گرفتن و چک و چونه زدن با تاکسی دار های محترم که دندون گردی می کنند و حساب کنید شمای شهروند یا یک خانوم باید سر کرایه دربست از ابتدا با چند راننده تاکسی و اون هم با بوق زدن و .. بیاستند و پوزخند بزنند برای یک مسیر و بگند این قیمتی که میگی دو قدم راه هم نمی برند چقدر مشکل و سخت بود.اکنون خانومها در هر موقعیتی قرار بگیرند راحت تاکسی اینتذنتی می گیرند و بدون هیچ مزاحمتی به مقصد می رسند (4170762) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۸:۱۷
دیگه عصر عصر تکنولوژیه روش های سنتی جواب نمیده باید تاکسی تلفنی ها قبول کنند. (4170406) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۲:۱۲
کسی ایده ای داره برای ملاک و مسکن به نفع مصرف کننده بازار رو متحول کنه (4170438) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۴۴:۴۷
وبسایت و اپلیکیشن آلونک یکی از استارت‌آپ‌های فعال در زمینه‌ی املاک مسکن است. (4170682) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۶:۰۲
اگر يك كار درست و خوب توي اين كشور دارد انجام ميشود همين نوع تاكسيها است ، اينها فراموش كرده اند جهان و دنيا ، دنياي رقابت است ، قيمت ارزانتر ، ادب و احترام ، و سرعت
و رعايت زمان و وقت همه اينها دليل استقبال مردم از اين نوع سيستم حمل و نقل ميباشد .
حال ممكن است روساي تاكسي راني و آژانسها از اينكه منافع خودشون كم بشه با اين سيستم
مخالفت كنند ، كه البته بايد خودشان را با پديده هاي جديد حمل و نقل اماده كنند . (4170614) (alef-13)
 
بابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۷:۴۱
عزیزیم این اولشه !!!
باید دید بعدا هم همینطوره. (4170630) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۴:۴۰
در بازار رقابت همه چیز مطلوبه. (4170788) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۵:۰۵
تا وقتی کالا یا خدمتی گران است مردم اعتراض دارند چرا گران است و باید ارزان شود حالا یکی پیدا شد خدمتی را با نرخ ارزانتر ارائه می کند جمعی از مردم رفته اند مجلس و اعتراض می کنند چرا رقیب ارزانتر می گیرد.
بابا رقابت یعنی همین (4170900) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۰۴:۴۸
منتظر باشید که حضرات چوب بذارن لای چرخ این طرح شک نکنید (4170234) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۰۶:۳۳
بحث این حرفها نیست
این دوستان زیاد می گرفتن برای همین رقیب براشون ایجاد شد (4170694) (alef-3)
 
شاهد 2+1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۰۵:۴۰
چرا مجلس باید خودش رو قاطی این طرح مفید بکنه ؟
چون به نفع مردم کار میکنن این تاکسی های اینترنتی ؟ (4170235) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۵۵:۲۷
چون مفیده (4170419) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۰:۰۵
چون بحث منافع مردم در میان است (4170483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۱۱:۴۸
پای پول در میانه (4170804) (alef-3)
 
ظاهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۰۷:۱۳
باور کنید چون ارزونه حالا تعطیلش میکنن . (4170237) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۵:۰۴
اسنپ هر روز بهتر از دیروز (4170331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۰۳:۱۹
تو اولین سفرم با تپسی
از میدون جمهوری رفتم تجریش و 6 هزار تومن ازم گرفت
3 سال پیش همین مسیر رو رفتم راننده آژانس ازم 25 تومن گرفته بود!! (4170593) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۲۳:۲۰
ميدان جمهورى تا تجريش نفرى چهار هزار تومان كرايه و هزينه بنزين حدود دو هزار تومان است چطور با شش هزار تومان رفتن ؟؟؟؟ (4170667) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۵۳:۲۱
من هم از خیابان جمهوری تا مترو قیطریه فقط 7 هزارتومان دادم با تپ سی (اولین سفر اینترنتیم). (4170719) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۴۹:۳۵
گفت اولین سفر. اولین سفرش تخفیف داره اگه یه معرف داشته باشی. (4170781) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۲۶:۲۰
چون بار اول استفاده تخفیف بالای داره (فقط یک بار) (4170881) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۶:۱۵
بدتر از کرایه بالای آژانس‌ها اینه که اصلا قیمتش شفاف نیست. من چند شب مجبور شدم از یک آژانس ماشین بگیرم. تقریباً هر شب یک قیمت داشت و از 22 تا 30 فرق می‌کرد و یک شب دیگر به 38 تومان رسید. هیچ‌کدام تعرفه را نمی‌دانند. حتی خود آژانس‌ها هم دو سه جور حساب می‌کنند. اسنپ آن‌قدر شفافه که همان ابتدا قیمت را دقیق به شما می‌دهد. (4170902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۰۹:۴۸
مسیر ولنجک به افسریه رو آژانس از من گرفت 30 هزار تومن .
همین مسیر تا اسنپ ، 23 هزار تومن .

مجلس باید با یک طرح 3 فوریتی از خدمات اسنپ و تپسی قدردانی کند (4170239) (alef-13)
 
ح - ر از ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۱۶:۲۸
مجلس باید با ارائه طرحی ؛ دولت رو موظف کنه به حمایت همه جانبه از اسنپ و تپسی (4170346) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۰۵:۲۵
وزارت رفاه هم از اسنپ به عنوان کارآفرین نمونه قدردانی کند (4170435) (alef-11)
 
ساکن تجریش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۰۸:۲۴
تاکسی : تجریش - پارک وی 10 هزار !
اسنپ : تجریش - پارک وی 5 هزار (4170535) (alef-11)
 
راننده اسنپ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۱:۲۹
رانندگان آژانس به جای تجمع جلوی مجلس ؛ یا قیمت هاشون رو بیارن پائین یا برای همیشه برن خونه شون استراحت کنن .
جنجال نداره دیگه (4170241) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۴۸:۲۶
راننده تاکسی هم حق دارند (4170407) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۵۳:۲۸
برن زیر مجموعه تپسی بشن خیلی هم خوبه (4170646) (alef-11)
 
میم -ط
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۵۵:۰۳
حقشون خوردن حق مردم و گرون فروشی نیست (4170845) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۱:۳۷:۰۸
متاسفانه آژانسها قيمت زيادي مي گيرن بدون اين كه برتوي نسبت به تپسي داشته باشن. خارج از ايران حداقل تاكسي ها بسيار تميز هست و بوي بد راننده آدم رو خفه نمي كنه. (4171022) (alef-3)
 
مشتری پرو پا قرص اسنپ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۲:۵۱
اسنپ و تاپ سی = 20 (4170243) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۰۲:۳۹
خوبیش اینه که قیمتاش روز بارونی و برفی و تگرگی و سیلی و زلزله ای و آفتابی نداره .
هر روز یک قیمت (4170429) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۰:۵۵
لطفا آدرس اینترنتی ایش (4170488) (alef-11)
 
پرتو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۲:۵۳
چرا ازبه روزبودن می ترسیم؟ (4170244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۳:۳۳
تجمع گرانفروشان خدمات مقابل مجلس !!! (4170245) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۲۵:۵۳
تهرانی ها باید جمع شن جلوی مجلس برای تعطیل کردن آژانس ها و تاکسی ها و حمایت از اسنپ (4170367) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۲۶:۳۰
تجمع برای زیاده خواهی نامشروع (4170368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۴:۲۲
قیمتاشون 2 / سوم تاکسی هاست (4170248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۰۲:۳۴
پول خرد هم دارن و به مسافر نمیگن 850 تومن طلب شما و گازشو بگیرن و برن (4170522) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۶:۲۶
فعالیت اسنپ باید گسترش یابد . (4170252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۶:۵۴
اسنپ طرحی مطابق با مشخصات اقتصاد مقاومتی (4170254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۱۸:۰۴
تجمع برای آزاد گذاشتن دست گرانفروشان !
خجالت بکشید (4170258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۲۰:۲۳
چندین دهه تاکسی داران یکه تاز بودند بذون بالا بردن کیفیت..حالا که تکنولوژی به داد مردم رسیده اینها برای چی معترضند..اگر در آمدشان پایین آمده و ناراحت هستند اینها هم بیایند تو اسنپ و تپ سی عضو شوند.......مگه میشه پیشرفت کرد بدون رقیب..این نتیجه اش میشود مانندصنایع خودروسازی ما که بدون رقیب شده اند عامل مرگ سالی 22000 انسان بی گناه..آقا جان شما هم فکر کن و با دنیای روز جلو برو و خواهی دید پیشرفت می کنی..اعتراض و شعار بیخودیه...اصل مردم هستند که راضی هستند...شما نام راننده و شماره ماشین و مسیر حرکت آن را از مبذا تا مقصدمی توانی رد گیری کنی و تمام و کمال با خیال راحت سفر می کنی...یادمان نرفته زمانی تاکسی های فرودگاه که در انحصار شرکتی خاص بود چطور مبالغ وحشتانک طلب می کرد..الان به کمک تکنولوژی شما بهترین قیمت را بابت همان مسیر می دهی...تعجب در این جاست که اینها چرا برای مترو بی ار تی تظاهرات نمی کنند... (4170261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۲۰:۲۷
اسنپ و تپسی کاملا " عالیست (4170262) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۲۵:۳۷
دوران پادشاهی تاکسیها و آژانسهای بی ادب و بی وجدان به سر رسید. (4170265) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۳۲:۳۴
من بجای اسنپ بودم با خود آژانسهاي تاکسی معترض قرارداد میبستم (4170278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۹:۰۶
من بجای اسنپ بودم از آژانس های معترض به جرم گرانفروشی در ارائه خدمات به مردم ؛ به سازمان تعزیرات حکومتی و یا 124 شکایت میکردم . (4170518) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۹:۵۸
قرارداد ببنده و سر ماه همشون رو اخراج کنه (4170547) (alef-11)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۳:۳۸
برای اژانس ها صرف نمی کنه . (4170551) (alef-11)
 
خسرو سلجوقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۳۲:۴۳
این فناوری در همه جای دنیا در ابتدا با مخالفت شاغلین سنتی روبرو شده و علتش همین است بدون اینکه به فرصتهای آن اندیشیده شود فقط رقابت ناسالم را می بینند و چون رقابت سالم را پیشه کنند نیازی به جار و جنجال و تظاهرات نیست دلایل ارزان بودن را بدانند و از همین فناوری استفاده کنند و اینگونه برچسب زدن که اینها نفوذی هستند و خارجی هستند و امثال اینها آب در هاون کوبیدن است
تجربه مقاومت در مقابل تغییر و فناوری تاریخی است و باید یک بار به تاریخ رجوع کنند و دست از این هوچی گری خودداری کنند و از این فرصت فناوری که در داخل فراهم شده نهایت استفاده را بکنند و هم قیمتها را عادلانه کنند و هم محیط زیست را حفظ کنیم و هم استهلاک ماشین و انسانها را کم کنیم و هم تولید ثروت بیشتری بکنید و الی آخر (4170279) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۱۸:۲۲
البته بخاطر تحت نظارت بودن راننده و مسافر بصورت آن لاین امکان بروز جنایت بسیار کمتر از سرویسهای غیر اینترنتی است (4170870) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۴۴:۵۹
همین افرادی که الان میگن اسنپ و تپسی خیلی خوبن و ...، دو روز دیگه که یکی از همین طریق یک جنایتی مرتکب شد میان میگن چرا مسئولین نظارت نمیکنن!

همینطوری بی نظارت هم که نمیشه. (4170292) (alef-3)
 
اسنپ سوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۷:۱۱
تو 1 راننده تاکسی نجومی هستی .
نه ؟
میخوایی این طرح رو بکوبی .
جنایتکار هم خودتی .
مسئولان نظارت کنن . کی گفته نظارت نکنن بر اینترنتی ها .
منتهی دخالت و تعطیل نکنن (4170315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۹:۵۲
دوست عزیز یکبار دیگر متن خبر را با دقت مطالعه و در مورد مدارک درخواستی انها مطمن شوید. ضمنا شما تا کنون در خیابان ناکسی دربست نگرفتید ؟ هنگام سوار شدن از راننده مدارک درخواست کردید!! آیا در طول این سالها هیچ راننده ای از آژانسها دچار مزاحمت برای مردم نشده است ؟! (4170338) (alef-13)
 
مصی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۸:۱۶
مگه یکی بخاد اینکارو بکنه باید راننده اسنپ باشه ؟
نمیشه یه راننده تاکسی باشه اینکارو بکنه ؟

ضمنا راننده های اسنپ همه باید سوپیشینه داشته باشند . آیا راننده های آژانس هم همه و همه جا همینطورن ؟ (4170389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۳:۵۵
عدم سو پیشینه (4170787) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۰۳:۱۲
چه نظارتی؟
چرا همه چیز ا امنیتی می کنیم؟
چند ماه پیش گرجستان رفته بودم کلا چیزی به نام تاکسی و تاکسیرانی ندارن، هرکسی یه ماشین داره صبح ها میره سر کار رسمی اش بعد از ظهرها مسافرکشی می کنند، بسیار مودب و باکلاس و با وجدان، یه بار یارو وکیل بود گفت صبح میره دادگاه عصرها مسافر کشی
به نظر من تپسی و اسنپ طرح درستی هست
دنیای جدید دنیای رقابته
الان سامسونگ و اپل مثلا ببینید چقدر رقابت دارن؟
یا هیوندا با کیا که هر دو برند کره ای هستن در کشوری مثل ایران رقیب هم هستن مشکلی هم ندارن
تاکسی ها باید نرخ هاشون را کم کنند یا از بین میرن (4170431) (alef-13)
 
شهیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۸:۰۵
سفسطه نکن !
جنایت رو هر کسی در هر قشری میتونه بکنه
پزشک ، شاطر ، بی کار ، معلم ، مهندس ، کاسب ، عمله ، چوپون و ....
حالا ما بگیم چون یه پزشک جنایت کرده ، مطب همه پزشکا رو ببندیم ؟!!!!! (4170445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۹:۰۵
نه اینکه تو آژانس شجره نامه میگیرن از راننده ها!!! (4170447) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۱۹:۰۸
حالا نیست آژانسی ها جنایت نخواهند کرد! (4170448) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۲۱:۴۱
یه سوال:
اسنپ و تپسی نرخ کرایه هاشون تقریبا نصف آژانس هاست
هیچ آدم عاقلی هم که خدمتی رو به قیمت ضررش انجام نمیده یعنی برای اسنپ و تپسی میارزه
خب پس چرا آژانس ها دوبرابر کرایه میگیرن و هیچکس هم کاری به کارشون نداره؟!!!! (4170454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۰:۳۱
اگر با این سیستم ها آشنا باشید میدونید که بدلیل ثبت مشخصات خودرو و راننده و ذخیره اطلاعات سفر شامل مبدا و مقصد و مسیر این سیستم از امن ترین سیستم های موجوده. (4170504) (alef-11)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۵۵:۰۹
از اون حرفا بود
همه ی این بندگان خدایی که توی اسنپ هستن، از همه شون عدم سوء پیشینه گرفته شده.
آمار سفر های شما هم معلومه، اینکه چه زمانی با چه راننده ای و از چه مسیری به کجا ها رفتید.
شما حتی وسیله تون هم گم بشه می تونید پیگیری کنید، چه برسه مشکلات دیگه.
چی از این بهتر ؟
کدوم جنایتکار عاقل و نادونی میاد با این شرایط جنایت می کنه ؟ (4170514) (alef-11)
 
سرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۵:۲۷
مسئولین رو هر چی نظارت کردن کار خراب میشه. (4170556) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۴۹:۲۵
قصد بی احترامی به راننده های عزیز و زحمت کش و ندارم ولی باید دید در جامعه مردم چه نظری دارند؟ حالا اونهای که روشون نظارت مسئولین هست چقدر کار درستن؟ برای داشتن یه تاکسی کافیه پول بدی بخری دیگه کاری ندارن کی هستی! برای راننده آژانس بودن کافیه یه ماشین داشته باشی اونوقت تو هر آژانسی میشی راننده! ولی تو این شرکتهای اینترنتی تشریفات و کنترل دائمی وجود داره. در کل من از این تاکسی اینترنتی ها خیلی راضی ام. ادب و انصاف و در دسترس بودن همیشگی از حداقل های این افراده (4170578) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۲:۳۳
دوست عزیز تمام رانندگانی که عضو اسنپ هستند اول سوء پیشینه بردند . دوم مدارک ماشین را و....... (4170610) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۳:۳۸
چرا نمی‌شه؟ خیلی خوب هم می‌شه. دولتی‌ها کردن شد. به خاطر چند تا رأی بیشتر کلاً فضای مجازی رو از ذیل قانون خارج کردند و بعد هم از مزیت رقابتی این تاکسی‌ها می‌گویند!
خوب تاکسی تلفنی و غیرتلفنی را هم از ذیل قانون خارج کنید و بگذارید بدون اجاره دفتر همین طوری غیررسمی کار کنند و تازه فاکتور هم بدهند. ببینید چقدر در هزینه‌هایشان صرفه‌جوئی خواهد شد و از اسنپ و تپسی و امثالهم هم ارزان‌تر سرویس خواهند داد. (4170658) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۰۵:۳۶
معمولا این نوارد خلاف بر اساس امار مشخص میشود
لذا امار خلاف راننده اژانس
وخلاف راننده تاکسی
وحتی خلاف راننده اسنپ با توجه به تعداد حمل ونقل انجام شده مشخص می کند چه باید کرد (4170928) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۴:۴۵
به جی اعتراض دارن؟؟ به قیمت ارزون؟ به ادب رانندگان؟ به تمیزی ماشین؟ به کیفیت و سرعت؟ یعنی میگن ما گرون بگیریم. بی ادب باشیم. ماشینمون کثیف باشه و ... رقیب هم نیاد. (4170312) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۵:۱۷
آژانس ها سالهاست که مردم را پول های زیاد می گرفتند ودرزندگی مردم سرک می کشند که کی کجامیره وچیکارمیکنه دوره تون تمام شده بریدهرچی می خواهیداعتراض کنیدمردم بایدتصمیم بگیرندکه باچه وسیله ای رفت وآمدکنند. (4170313) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۱۹:۵۵:۳۷
کاش برای ایران خودرو و سایپا هم همچین رقبایی پیدا میشد. ماشین باکیفیت و ارزان و خدمات پس از فروش عالی. (4170314) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۳:۱۲
فعالیت خوب و مفیدیه
جای هیاهو و جنجال باید تدبیر کرد
مسلما با نظارت و کنترل و همچنین ادغام و یا همکاری آنها با تاکسیرانی و آژانسهای موجود شرایط بهتری فراهم خواهد شد (4170327) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۹:۲۶
سرویس بسیار خوبی است. امیدوارم ادامه داشته باشه. سازمان تاکسی رانی هم باید از نظم، ادب و انصاف این سرویس ها یاد بگیرد!

بسیاری از تاکسی های زرد شهری مسافران را برای مسیرهای کوتاه سوار نمیکنند! و صبر میکنند تا تاکسی فقط از مسافرهایی پر شود که مقصدشان آخر مسیر است تا پول کامل مسیر را بگیرند و بین راه نگه ندارند! یا بعضی از این رانندگان بی ادب هستند و ...

سیستم تاکسیرانی شهری تهران بیمار است و گزینه های تازه نفسی همچون تپسی و اسنپ در این فضا بسیار کار آمد هستند.

آیا اگر شما تاکسی بگیرید و بعد متوجه بشوید گوشی موبایلتان در ماشین راننده جا مانده می‌توانید کاری کنید؟ باید هزار جا را بگردید تا راننده را پیدا کنید. ولی در سیستم تپسی و اسنپ بسیار راحت اینکار انجام میشود.

آیا در تاکسی رانی شهری تهران میتوانید از اخلاق بد یا رفتار نادرست راننده تاکسی شکایت کنید؟ بله باید به سازمان تاکسی رانی مراجعه کنید و راننده را معرفی کنید. البته اگر نامش را بندانید یا پلاکش را! ولی در اسنپ و تپسی به راحتی اینکار انجام میشود. و رانندگانی که نمره منفی زیادی بگیرند سریع از سیستم اخراج میشوند.

در تاکسی های تهران البته راننده های خوش انصاف بسیار هستند ولی تا حالا جندبار شده که مسیرهای مشخصی را هر راننده یک قیمت متفاوت بگیرد؟ در اسنپ و تپسی اینگونه نیست!

و مزیت های بسیار دیگری که این دو اپ دارند که در واقع همان چیزهایی است که حق یک مسافر است که داشته باشد و این در سیستم تاکسی رانی تهران یا سایر شهرها وجود ندارد! (4170337) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۲۰:۰۹
مشكل اژانس ها أخذ كرايه براي مسير بازگشت به محل اژانس است و اين يعني هزينه بيشتر براي مسافر مصرف بنزين بيشتر ايجاد ترافيك و نهايتا الودگي بيشتر هواست يعني انجام كار با سيستم عهد بوق و نكته ديگر با إمكانات جديد تكنولوژي مقاومت در برابر ان مساوي با هدر دادن سرمايه هاي كشور (4170356) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۵۷:۲۳
تازه اگه بخوای مسیر برگشت هم باهاشون برگردی نقطه اول، 50 درصد اضافه تر ازت میگیرن. (4170794) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۲۳:۳۲
خب پس آژانسی ها جمع کنند؟؟؟ (4170362) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۳۷:۳۱
جمع نکنند خودشون را با این پدیده سازگار کنند در که همیشه از یک پاشنه نمی چرخه (4170771) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۲۷:۰۰
هر دوره ای اقتضائات خودش رو داره؛ یک زمانی گاوآهن آخرین تکنولوژی بشر بود اما با اومدن تراکتور منسوخ شد. موضوع تاکسی تلفنی ها، آژانس های مسافرتی به زودی و شرکتهای اجاره فیلم و... شبیه همون گاوآهن منسوخ شده است. (4171955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۸:۰۹
ببینید غیر از ارزان و در دسترس بودنشون احترامی هست که راننده ها در برخوردشون دارن. من خسته شدم تو این تاکسی ها بس که راننده ها بد دهن و یا بی ادب بودن...پنجره طرف مسافر باز نمیشد! چون دستگیرشو راننده کنده...گرمی و سردی مسافر اصلا واسه تاکسی ها مهم نبوده...مردم ما تشنه کمی احترام و ادب هستن بعلاوه اینکه احساس نکنن ازشون سو استفاده میشه...مثلن نرخ مسیر چندین برابر گرفته نشه... امیدوارم خود این مردم و مسولین با رفتارشون این سیستم تاکسیرانی اینترنتی رو از هر جهت خرابش نکنن...خود ایت تاکسیرانی هم یه مجموعه جدید تاکسیرانی اینترنتی ایجاد کنه که با اینا رقابت کنه...خیلیهم خوب. حداقل یکبار برای همیشه این صنف مرتب میشه. (4170387) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۳۹:۴۵
عالي هستند،من كه بعضی آژانسياهاي بي وجدان و گرانفروش خيلي شاكي هستم،بارها از اسنپ استفاده كردم و واقعا راضي هستم،خدا خيرشون بده. (4170391) (alef-13)
 
وندی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۰:۵۵:۳۷
تجربه و تاریخ نشان داده که هر پدیده نو ابتدا با واکنش منفی از طرف کسانی که متضرر می شوند روبرو می شود ولی به تدریج همه به آنچه که مفید است عادت می کنند پس بهتر است که همه تاکسی ها و آژانس ها خود را از حالت سنتی خارج کرده و همه عضو شبکه شوند (4170420) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۴:۱۴
اگر مجلس بخواهد به این اعتراض نابجا و جار و جنجال ها پاسخ دهد، بایستی منتظر تکرارهای مشابه باشد.
اگر آژانس ها حرف حساب دارند از طریق مجاری حقوقی و قضایی پیگیری کنند.
ارزش اشتغال آفرینی این دو پدیده بسیار بالاست و در این وانفسای بیکاری جوانان نیز مرحمی اساسی برای این مشکل است. (4170473) (alef-13)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۵:۳۳
بیشتر اژانس ها در حق مردم اجحاف می کنند اگر قیمتهایشان عادلانه ورانندها مودب و وقت شناس باشند مشتری هایشان را حفظ می کنند. (4170475) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۸:۱۳
برای اینکه وقتی تاکسی از راه آهن تا تهرانپارس را بایک ساعت چونه زدن ۱۸ تومن می گیره اسنپ با ۱۲ تومن همون مسیر را میبره.مگر مخم عیب کرده که از اسنپ استفاده نکنم. (4170479) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۴:۰۰
کلا با کار های بی قاعده حال میکنیم قوم غیوری هستیم چون ارزونه پس خوبه خدمات تاکسی های ما خوب نیست ولی آیا این دلیل کافیه که یه گروهی با یک سری راننده و ماشین که هیچ علامت خودروی عمومی ندران به جایی پاسخگو نیستن مالیات نمیدن و ...... برای ما بشن محبوب
کلا ما ایرانیا یک شعار دارییم که به زیون نمیاریم فقط بهش عمل می کنیم
"مرگ خوبه البته برا همسایه " قانون خوبه برا بقیه (4170492) (alef-13)
 
سینا
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۵:۵۲
من جنوب شهر دیروقت ( شهرک ولیعصر ) بودم تقاضای اسنپ

کردم ولی با کمال تعجب دیدم یه موتوری

که تقریبا منگول بود تو تاریکی هی به گوشیش نگاه میکنه و هی منو صدا میکنه

بعدش که من فرار کردم دیدم دوباره منو توی یه کوچه دیگه پیدا کرد و هی به گوشیش

نگاه میکرد و هی به گوشی من اشاره میکرد

بخدا راست میگم و منظور بدی ندارم

ولی بعدش که از چند نفر پرسیدم همه اشون گفتند که ما تا حالا چنین چیزی ندیدیم

و همهگی ماشین هستند.

ولی با این وجود امیدوارم که اسنپ و تپ سی هر چه زودتر جای تاکسی های فعلی

رو بگیرند چون با اینکه تا حالا استفاده نکردم ولی اخبار خیلی خوبی در باره شون

میشنوم و ضمنا" اطراف خونه ما هیچ آزانس تاکسی نیست ولی همیشه با اسنپ 20 ماشین دور و بر ما گشت میزنه (4170495) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۶:۳۶
استفاده اسنپ و یا دیگری دارای ارزش بسیار بالایی برای امنیت و آرامش خانواده ام است.
برای سفرهای درون شهری همسر و نوه هایم از اسنپ استفاده می کنم. می دانم راننده کیست، خودرویش چیست، شماره پلاک و تلفنش چند است، الان در کجا و کدام خیابان هستند و کی به مقصد می رسند. در محل کارم هستم و با امنیت و آرامش شاهد خدمات ارائه شده هستم.
کدام آژانسی این همه خدمت را یکجا به من ارائه می‌دهد؟ (4170498) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۵:۴۱
ثبت موقعیت نرم‌افزاری بر اساس GPS به یک نرم‌افزار بند است و به راحتی قابل تغییر. انواع و اقسام نرم‌افزار ثبت نقطه و مسیر دلخواه در کافه بازار موجود است. این ادعاها تنها برای توجیه اصل قضیه است که این شیوه مسافربری غیرقانونی و ناامن است. (4170661) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۲۵:۰۳
مرد حسابي مثل اينكه خبر نداري با همين GPS موشك و هواپيما و كشتي كنترل ميكنن!!! نا امنه شما سوار نشو. (4170878) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۱:۴۹:۰۱
وقتی آدم زنگ می زنه آژانس انتظار داره راننده ای که میاد وسایلشو کمک کنه بذاره تو ماشین، دریغ از یک تکون به خودشون
بعضیام که اینقد پیرن آدم روش نمیشه بگه پدر جان این پلاستیک گوجه را بذار تو ماشین
معلمایی که می رن راننده آژانس میشن که دیگه جای خود داره، این همه زحمت بعد باید بیاد خودش شاگردشو سوار کنه (4170502) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۵:۲۴
رانندگان آژانس برن در اسنپ عضو شوند . این سایت ها همه جای دنیا هستند با گردن کلفتی نمیشه تکنولوژی رو شکست داد (4170539) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۶:۲۱
بی‌قانونی چه با نرم‌افزار چه بی‌نرم‌افزار محکوم است. اشکال به اسنپ و تپسی بی‌قانونی است. (4170662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۲۹:۲۴
شما جوک نگو. بی قانونی ؟ (4170706) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۳۱:۴۷
اسنپ هم خیلی اشتغال ایجاد کرده . آژانس ها بهتر تعطیل کنن برن (4170709) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۵۸:۰۹
کدام بی قانونی؟؟....سپاس از دولت اعتدال که پشت تکنولوژی ایستاده و بخصوص آقای دکتر واعظی. (4170721) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۸:۱۰:۳۴
قانون باید درخدمت مردم باشه، به نفع مردم باشه.. نه اینکه به نفع یه باند یا حزب یا گروه یا سندیکا (4170803) (alef-3)
 
حسین کرد
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۱۸:۴۰
بنظرم یه جای کار میلنگه با توجه به نحوه خدمات رسانی و میزان کرایه های دریافتی و همچنین طرح های رایگانی که بعضا اجرا میکنن یه مقدار که نه بلکه خیلیییییی بوی سیاسی میده .البته باید منتظر بود. (4170545) (alef-11)
 
فروغ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۲۱:۱۸
حتما همون هایی که روی تاکسی های خطی و اژانس ها نظارت می کنن . (4170548) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۳۲:۱۸
اینام یه مشت مدیر آژانس بودن که عمری مردم و راننده های خودشونو سرکیسه کردن. وگرنه هم مردم راضی هستن و هم راننده ها. حتی راننده های خود اینا هم با اسنپ کلر میکنن. حالا نشستن جلو مجلس نوحه خونی میکنن. نیروی انتظامی چرا جلوی این تجمع بی مجوز رو نگرفت؟؟؟؟ (4170564) (alef-11)
 
حسین
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۵۰:۰۷
بنده به عنوان یک مهندس هر که فردی اجازه ورود به حرفه اش را ندارد و سازمانهایی هستند که از صلاحیت های حرفه ای من حمایت می کنند این حق را برای تاکسی داران نیز قایل هستم. (4170579) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۳۵:۰۶
حمایت های بدون دلیل است که کار صنعت و خدمات و مانند این ها را در این مملکت خراب کرده است یک نگاه به صنعت خودرو سازی بیندازید متوجه این مسئله خواهید شد (4170769) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۸:۰۱:۲۶
من هم مهندس هستم منتهی هیجکسی از حقوق من در این مملکت دفاع نکردهو اجازه دفاع به ودم هم ندادن . شهردار تهران و شورای شهر میگه مهندس ناظر چیزه اضافیه و هر مالکی باید خودش ناظره خودشو بیاره . مهندس مجری اصلا معنا نداره . اصلا معلوم نیست این پروانه اشتغال نظام مهندسی به چه دردی میخوره (4171815) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۲:۵۹:۰۶
آین صاحب آژانسها از این که دیگه نمیتونند مردم رو تلکه کنند ناراحتند وگرنه که من از هر راننده ای که میپرسیدم اکثرشون از آژانس اومده بودند و همه هم راضی بودنند و از آژانسها مینالیدند این طرح هم به نفع مسافر هست هم راننده و شرکت سرویس دهنده (4170588) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۰۱:۴۹
ممنون!!!
بهترین تبلیغ برای اسنپ و تپسی همین تحصنهاست.
چرا همیشه مشکلات رو در دیگران می بینیم و حاضر نیستیم خودمان را اصلاح کنیم؟؟!! (4170591) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۱۷:۱۵
من هم از خدمات تبسی استفاده کردم و خیلی راضی هستم هم راننده مودب بود و هم خیلی زود اومد و هزینه رو کمتر از آژانس گرفت. اما خوب راننده های آژانس باید زندگی خود را چگونه بگذرانند و به هر حال اونا هم حق دارند چون بیکار می شن. (4170605) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۰:۲۶
تاکسی دارهای محترم یک اخلاق و ادب را اموزش ببینند و انگاه قیمت منصفانه دریافت کنند مشکشون حل میشه (4170609) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۲۵:۴۸
حتي راننده تاكسي هم ممكنه خطا كنه ولي در مجموع خيلي خوبه من يكي دوماهه ماشين رو از خونه بيرون نياوردم وبا تبسي اين رو اون ور مي رم وراضي هستم خوبه راننده هاي محترم با اين گروه هماهنگ وعضو بشن ونگران نباشن در آمدشون خيلي بهتر مي شه اين وسط فقط صاحبان آژانس لطمه مي بينن كه بايد تغيير شغل بدن (4170613) (alef-13)
 
صادق حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۲۳:۳۱:۴۳
آژانس و تاکس های گرون و بی ادب و پر رو تبدیل به رانندگان باادب ،با اخلاق و با قیمت مناسب شوند تا مورد اقبال عمومی قرار بگیرند انشالله (4170622) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۰:۱۵:۱۵
اگر مجلس بخواهد به این اعتراض نابجا و جار و جنجال ها پاسخ دهد، بایستی منتظر تکرارهای مشابه باشد.
اگر آژانس ها حرف حساب دارند از طریق مجاری حقوقی و قضایی پیگیری کنند.
ارزش اشتغال آفرینی این دو پدیده بسیار بالاست و در این وانفسای بیکاری جوانان نیز مرحمی اساسی برای این مشکل است. (4170660) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۱:۵۹:۴۶
تپ سی و اسنپ هردو باید حضور داشته باشند این خواست عمومی مردم است..از نظرم به جد خوب است طرفداران این دو نیز جلوی مجلس شورا تظاهرات کنند..البته جای نگرانی نیست هم دولت و هم مجلس .... حکم میدهد که باید از تکنولوژی و مدرنیته حمایت کرد. (4170723) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۲:۲۵:۱۵
امیدوارم این شرکت ها این خدمات رو با همین کیفیت و قیمت ادامه بدهند. ولی مطمئن باشید وقتی اینها تبدیل به غول شدند خون مردم و راننده های تاکسی را در شیشه خواهند کرد. مثل خودروسازها (4170728) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۶:۵۳:۱۰
مگه قراه هر طرح نو و روش جدید سرکوب بشه ، آژانسی ها خودشون تبدیل کنند به اسنپ ، ملاک رضایت مردم است وبس ، راننده تاکسی و آژانس سالهاست که به مردم اجحاف کردند (4170754) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۰۵:۳۳
بحث تکنولوژی نیست بحث قانون مداری و احترام به قانون است .در حال حاضر شغل دندانپزشکی یک از پر درآمد ترین شغلهای این کشور است همچنین جراحی پلاستیک و خصوصا بینی. ایا درسته بنده بروم و یک نرم افزار اینترنتی درست کنم و منزلم رو به یک مطب تبدیل کرده و با نرخهای پایین مشتری جلب کنم. پس می بینید که هر چیزی جایگاه و مراتبی داره . در ضمن این نرم افزار ها اگر در بین تاکسی های گردشی و آژانسها استفاده بشه درسته و رقابت پذیری بیشتری ایجاد میکنه نه اینکه هر کسی پیدا بشه و حقوق دیگران رو پایمال کنه . در خصوص مسکن و ساختمان سازی هم باید به همین صورت دست دلال ها و املاکی ها و بساز بفروش های غیر متخصص رو از این صنف برچید تا بنده ی مهندس عمران ناچار نباشم بروم اسنپ و تپسی نصب کنم و مسافر کشی کنم و بروم کار تخصصی خودم رو که توسط افراد نا مربوط اشغال شده انجام دهم. (4170756) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۲۰:۵۱
یکی از نمودهای تورم که هر روز صبح سیگنال گرانی می دهد همین کرایه تاکسی هاست .تاکسی ها همه باید اینقدر زیاد و ارزان شوند که کسی رقبت به خودرو شخصی برای شخصی نداشته باشد و در نتیجه ترافیک کمتر و پارکینگ کمتر و آلودگی کمتر.دیروز از بندر عباس با هواپیما به تهران آمدم.وضعیت اتمسفر تهران وحشتناک کدر می باشد. جلوی پایانه هم هجوم زشت مسافرکشان بود که به بنر اخطار قانونی هیچ اعتنایی نداشتند. (4170763) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۷:۳۳:۱۴
تبلیغات از این بهتر نمی شد برای این نوع تاکسی انجام داد ، دنیا دنیای رقابت است و بازار آزاد هرکس از قافله عقب بماند توسط مردم با عدم استفاده از سرویس حذف خواهد شد بجای پاک کردن صورت مسئله تاکسی ها درباره نحوه سرویس دهی شان تحدید نظر کنند نمی شود کسی را به خاطر خدمات بهتر دادن مورد سوال و پیگرد قرار داد (4170768) (alef-11)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۱:۳۰
البته اسنپ الان با چند ماه پيش هم فرق مي کند. کافي است در يک مسيري که به نفع راننده نيست شما در خواست اسنپ دهيد انوقت مي بينيد که چطور شما را نقره داغ مي کند. گوشي شما چند دقيقه گاهي تا ده دقيقه بايد جستجو کند انگاه وقتي راننده اي وصل شد بي خود و بي جهت راننده کنسل مي کند پنجشنبه هفته پيش حداقل پنج بار راننده هاي مختلف مسير خيابان جمهوري به .. را کنسل مي کردند .هيچکس هم پاسخگوي شما نيست (4170852) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۲:۰۱
دوستان راننده تاکسی و آژانس بجای اعتراض بروند با اینها رقابت کنند. مردم حق انتخاب دارند (4170855) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۵:۵۱
نمیشه گفتچون فلانی کارش گرفته پس باید جلوش رو گرفت که من بیکار نشم. این چه منطقیه تو ایران که تحمل رقیب رو نداریم و بلافاصله می خوایم از میدون به درش کنیم؟ یه قانون باید گذاشته بشه همه کار کنن یکی خدماتش بهتره که جرم نکرده. از اون طرف قانون باید این تاکسی های اینترنتی رو هم در برابر حوادث در قبال مسافران مسئول کنه. یعنی چی هیچ مسئولیتی ندارن؟ (4170858) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۷:۳۶
چند وقت پیش دخترم تاکسی اینترنتی را خبر کرد از میدان شیخ بهایی تا فرودگاه مهرآباد تاکسی دربست 3500 تومان گرفت هوا هم بارانی بود با تعجب علت ارزانی را که پرسیدم راننده گفت بعد از چند سفر یک سفر را با تخفیف یا مجانی ارائه میدهند. یک لحظه شک کردم داخل ایرانم یا خارج از آن. (4170861) (alef-11)
 
شهرستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۸:۴۰
این دو تا اپلیکیشن خیلی خوبن بخصوص برای شهرستانی ها که تاکسی ها سرشون رو میبرن و از غریب بودنشون و آشنا نبودن با قیمتها ازشون سوء استفاده میشه. (4170863) (alef-3)
 
علیجانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۸:۵۲
سلام
95% تصادفات منشا انسای دارد یعنی ما بلد نیستیم رانندگی کنیم و مثل وحشی ها رانندگی میکنیم لذا خودرو سازهادر رابطه هیچ تقصیری ندارد .
"مانندصنایع خودروسازی ما که بدون رقیب شده اند عامل مرگ سالی 22000 انسان بی گناه.."" (4170864) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۴۳:۰۶
تاكسي راني هم بايد يك طرح و نرم افزار تهيه كنه و با دادن تسهيلات به راننده ها و نيز توسعه دادن خدمات و دادن اكانتهاي شير شده بين اژانسها اين شرايط رو با اينهمه امكانات تقسيم كنه نه اينكه فقط بخورند و به=خوابند (4170893) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۵۶:۴۲
مشکل اون کمیسیون است که صاحب آژانس میگیرد که زیاد است والا اگر همان مبلغ از قیمت کرایه آژانس کم شود با قیمت اسن تفاوتی ندارد البته این یکی از ده ها مشکل است . از من که قبلا با توجه به اینکه آژانس محترم نزدیک محل برایم کد در نظر گرفته بود گاهی یا بیشتر ميگفت فعلا که ماشین نداریم مخصوصا شبها که دیر هنگام بود و برای رفتن به فرودگاه یا بیمارستان ماشین میخواستم (4170912) (alef-11)
 
ح.ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۵۸:۵۹
با سلام
بنده حدود چند ماهي است كه از اسنپ استفاده ميكنم / برعكس برخورد بد رانندگان آژانس و كرايه هاي بي رويه ، واقعا از اسنپ راضي هستم از همه نظر عالي است هم رانندگان مودب و كرايه هاي بسيار مناسب باعث رضايت بنده شده
با تشكر از مجموعه اسنپ (4170914) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۵۹:۵۵
حداقل برای کسانی که در روز یا شب میهمانی میگیرند و برای خروج مهمانان خود نیاز به ماشین هست آژانسهاي توان دادن جنین ماشین را ندارند اما در آن واحد چندین تاکسی اسنپ در محل حاضر است (4170916) (alef-11)
 
وحيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۰:۱۵:۳۵
من هر سري زنگ ميزدم به آژانس نزديك خونمون ميگفت الان سرويس نداريم يا ميگفت نيم ساعت طول ميكشه تا ماشين بياد و بيشتر اوفات ماشين نداشتن و من مجبور ميشدم با ماشين دربست بگيرم خب معلومه كه اين سيستم منسوخ شده است. (4170941) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۲:۳۳:۳۹
معتقدم اونایی که اعتراض دارند، مالکان آژانسها هستند نه رانندگان. چون رانندگان آژانس براحتی میتوانند در اسنپ هم فعالیت کنند (4171072) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۳:۰۶:۲۹
فکر کنید از خیابان فرمانیه تا خیابان جمهوری با ماشین جک جی5 اتوماتیک فول 60 میلیون تومانی برید و فقط 18 هزارتومان بدید هر روز!!!...با اسنپ! :))
تازه تابستون ها اینقدر کولر ماشین رو زیاد میکنه مجبورید بهش بگید باوا یذره کمش کن!!!!!!! :))) (4171106) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۳:۱۰:۲۳
چند وقت پیش سوار آزانس شده بودم ، رانندش با افتخار از شیرین کاریهاش تعریف می کرد . فقط یدونش این بود که یه بنده خدایی می خواسته برسه فرودگاه دیرش شده بوده ، بعدش به راننده گفته از یه مسر دیکه بره که کم ترافیکی . راننده هم قبول نکرده گفته این مسر اصلی ما نیست اگه بخوای ببرمت باید پول بیشتر بدی. کلی جرو بحث کردن . آخرش راننده با افتخار می گفت منم انقدر آروم بردمش و پشت چراغ قرمز ها صبر کردم که از پرواز جا موند!!!! ( تا اون باشه دیگه با من کل کل نکنه !) (4171110) (alef-11)
 
شیخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۴:۲۳:۰۰
1 ) مودب هستند . 2 ) ارزونتر از آژانس ها مسافر جابجا نمی کنن . 3 ) سریعتر به مبداء مراجعه میکنن . 4 ) مثل آژانسهای مسافر بری در کوچه و خیابان ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران ؛ همسایه ها و اهالی شهر بوجود نمی آورند. که این خود بهترین مزیت نسبت به آژانس های دیگر است . و ...... (4171187) (alef-11)
 
ناصر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۶:۱۴:۰۳
من هم خیلی از اسنپ و تپسی راضی ام. (4171300) (alef-11)
 
ملك محمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۱:۰۷:۳۵
همه صنوف بايد قانون مشتري مداري را ياد بگيرند بايد بفهمند كه هميشه حق با مشتري است، بايد منفعت طلبي كه نتيجه خود خواهي است را كنار بگذارند و علاوه بر نگاه به جيب خود حداقل نيم نگاهي به امكانات مشتري بيندازند. بنظر ميرسد وقت آن رسيده كه همه صنوف در رفتار خود و كيفيت خدمات رساني و رعايت انصاف در قيمت خدمات و كالا هايي كه عرضه مي كنند تجديد نظر كنند وگرنه در صنعتي اتوموبيل و صنايع غذايي و ساختمان و برق و الكترونيك و تعميرات و صنوفي مانند پوشاك و شستشوي فرش و لباس و تأسيسات و تعمير اتوموبيل و لوازم منزل و حتي نظافت ساختمان و غيره، اسنپ ها و تبسي ها و هايپرهاي ديگري در راه است كه در آينده اي نه چندان دور حتما" بساط گرانفروشان را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد، اكنون جامعه خدمات اسنپ و تبسي و هايپر را دارد تجربه مي كند، و گرانفروشان فعلا" در خواب خرگوشي بسر مي برند، اگر گرانفروشان و توليد كنندگان كالاهاي بي كيفيت و گران فكري به حال و روز خود نكنند شكستشان حتمي خواهد بود، آنها مطمئن باشند اين اتفاق در آينده خواهد افتاد... (4171750) (alef-11)
 
هادی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۰:۵۷:۱۴
اسنپ : معقول می راند آژانس : هر طور دلش خواست
اسنپ : ارزان است آژانس: ارزان نیست
اسنپ :در برگشت مسافر دارد آژانس: در برگشت مسافر ندارد
اسنپ :در تابستان کولر دارد آژانس: در تابستان کولر ندارد
اسنپ :نوع ماشین را مسافر انتخاب می کند آژانس: نوع ماشین را آژانس انتخاب می کند
اسنپ :همیشه ماشین دارد آژانس: در مواقعی که به نفعشان نیست ماشین ندارد
اسنپ : ماشین نو است آژانس: ماشین ممکن است نو نباشد
اسنپ : راننده هویتش معلوم است آژانس: هویتش ممکن است چندان معلوم هم نباشد
اسنپ : امتیاز بندی راننده دارد آژانس: امتیاز بندی راننده ندارد
اسنپ : حق با مسافر است آژانس: حق با مسافر نیست
اسنپ :ماشین حتما معاینه فنی دارد آژانس: ممکن است معاینه فنی نداشته باشد
اسنپ : راننده گواهی سو پیشینه دارد آژانس: راننده گواهی سو پیشینه ندارد
اسنپ : راننده بر اساس کارکردش ممکن است به او ماشین نرسد آژانس: حتما به همه ماشین می رسد
..........................و موارد بسیار دیگر (4172011) (alef-11)
 
علیرضا طاهریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۱:۵۱:۰۹
سلام. من یک کارشناس بودم که سال ۱۳۸۹ بلحاظ نیاز حضورم در خانه پدر از کار استعفا دادم و با توجه نیاز به درامد در یک اژانس بصورت پاره وقت کار میکردم. بعد از ظهور تپ۳۰ و کساد شدن کار راننده تپ۳۰ شدم و با توجه به دانش بنیان بودن این شرکت و ملاحظه رضایت مردم بعنوان کارشناس در همان مجموعه شاغل شدم. بنظر من در دوره ایی که فشار اقتصادی و هزینه ها شدیدا باعث ازار مردم است مسوولین محترم نظام وظیفه دارند از بانی چنین ابتکاری که هم باعث رضایت مسافر بوده و هم بنوعی ایجاد کننده شغل و کار افرینی در جامعه نهایت قدردانی را بعمل اورند.
ع.ر.طاهری (4172082) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۴۱:۳۲
انسانهايي شريف و بدون عقده. همه رضايت داريم . واقعا درود بر موسس اين كار (4172456) (alef-11)
 
محرابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۵:۱۶:۰۰
اعتراضی که این روزها تاکسی داران به تاکسی های اینترنتی دارند منو به یاد قدیم انداخت؛ زمانی که در شهر ما قم از تاکسی خبری نبود و فقط دُرشکه بود. اون وقت ها شهرداری وقت برای رفاه حال مردم و مسافرین، حدود 50 تاکسی وارد شهر قم کرد. از فردای آن درشکه چی ها وقت و بی وقت جلوی حرم حضرت معصومه و در خیابان آستانه جمع می شدند و خیابان ها را می بستند و اعتراض به ورود تاکسی به قم داشتند که تاکسی ها کسب و کار ما را از رونق انداخته اند و بارها شاهد بگو مگو و درگیری های میان درشکه چی ها و تاکسی داران قم بودم. (4173701) (alef-13)
 
Shahram
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۷:۲۴:۳۲
همانطور که کاسبی کوزه گرها تعطیل شد، این اتفاق برای تاکسیدارها میافته ،این اجبار تکنولوژی هستش کسی نمیتونه جلوشو بگیره.... بشر پیشرفت میکنه ،نمیتونه پیشرفتشو برا خوشایند یه عده متوقف کنه (4173842) (alef-11)
 
داود کریم زادگان
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۴۸:۲۵
بخش بزرگي از مشكلات ما حاصل از اين است كه سعي داريم کار امروز را با ابزارهای ديروز انجام دهيم.
این مطلب از مشاهیر نقل شده. اجازه بدهید در پاسخ به نیاز جابجائی در سطح شهر بین روش سنتی و روش نوین یک مقایسه انجام دهیم:

در نظام سنتی اولین برنده‌ی کسب و کار جابجائی، یا مالک آژانس و یا خود راننده است. اساساً مسافر در این روش جایجائی تصور برنده شدن را ندارد. زیرا کیفیت جابجائی را راننده بدون نظرسنجی مسافر تعیین می‌کند. در ضمن قیمت این جابجائی را نیز راننده تعیین می‌کند و مسافر ناراضی راهی جز مشاجره و یا تمکین ندارد.

در روش نوین جابجائی که استپ و تپ سی نمونه‌ای از آنهاست وضعیت کمی متفاوت است:
در این نظام اولین برنده‌ی کسب وکار مسافر است. دومین برنده، راننده است. سومین برنده مالک کسب وکار اسنپ یا تپ سی است. چهارمین برنده نیز محیط زیست است.
مسافر نه تنها شماره تلفن، شماره‌ی پلاک، مشخصات خودرو را می‌داند بلکه یک سامانه پشتیبان نیز از اینکه که کدام راننده در چه لحظه‌ای کدام مسافر را جابجا کرده نیز اطمینان دارد. به عبارت دیگر ضریب امنیت سفر داخل شهری به اندازه‌ی چشمگیری ارتقاء یافته. نرخ جابجائی بصورت چشمگیری نازل‌تر از آژانس‌ها و تاکسی‌ها می‌باشد. امکان پرداخت سیستمی باعث می‌شود داد و ستد پولی در خود اتومبیل صورت نگیرد. و از همه مهمتر اینکه برای راننده ابراز نظر مسافر در انتهای سفر بسیار مهم می‌باشد. یعنی رضایت یک مشتری در خاتمه‌ی سفر در ادامه‌ی کسب و کار راننده و میزان درآمد او از این جابجائی کاملاً مؤثر است.
آما وقتی به برد راننده می‌رسیم ملاحظه می‌کنیم او که قبلاً در آزانس نیازمند تخصیص زمان ثابت بوده، اینک با تخصیص زمان غیر ثابت در طول روز قادر به تکمیل ساعت موظف جابجائی خود در چند زمان می‌باشد. در ضمن رانندگان بجای کسب درآمد فقط در مسیر رفت (طبق روال آژانس‌ها) قادر به دریافت مسافر در مسیر برگشت از سفر قبل نیز می‌باشد. در ضمن سربار دریافتی از راننده باندازه ی چشمگیری کاسته شده که منجر به درامد بیشتر راننده می‌شود. در ضمن راننده‌ای که امتیاز رضایت مندی بیشتری از جابجائی مسافران خود دریافت کرده حائز درآمد بیشتر و تداوم کار طولانی‌تر می‌شود.
در مورد محیط زیست نیز باید گفت که چون اتومبیل در مسیر رفت و برگشت موفق به جابجائی می‌شود، لذا کارآئی آن منجر به تردد کمتر بازای تعداد مسافر ثابت جابجا شده در سطح شهر می‌شود.

شما لطفاً قضاوت کنید این تفاوت بزرگ قابلیت مقایسه و کنار گذاشته شدن را دارد؟ (4174625) (alef-13)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۰۷:۰۳
سلام
من ب عنوان ی ادم بی طرف بیان میکنم ک شرکتهای اینترنتی هیچ مسولیتی نسبت ب مسافر و مشکلات رانندهاشون ندارن و توی اساس نامهاشون کامل نوشته شده یعنی هر اتفاقی یوفته باید از راننده شکایت کنی بنده اگر بخوام تاکسی بگیرم باید زیر مجموعه تاکسیرانی باشه ک بتونم در صورت امکان شکایت کنم
یکم واقع بین باشین
نمیگم ادمایی ک کار میکنن بدن ولی خوب و بد همه جا هست اگه واقع بین باشم و باشیم بهتره (4321733) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۵:۲۰:۲۷
سلام،من هم راننده اسنپ هستم وهم کارمند دولتم.بااینکه کرایه کم گیرمون میادهمین که شهروازوجوداین اژانس های تلفنی مزخرف پاک کنیم خوشحالم، (4458477) (alef-3)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۹ ۲۱:۵۳:۲۹
من چند بار با اسنپ سفر کردم از همه راضی بودم ولی یک بار یه راننده بود از اون لات‌ها یه ریخت و قیافه عجیب غریب داشت توی راه همش سوالهای نامربوط پرسید از خونمون از ازدواجم از اینکه برادر هم دارم یانه دستش را هم گذاشته بود روی صندلی شاگرد که من نشسته بودم که گفتم لطفا دستتون را بردارین کلا آدم خلافی بود حالا من سنم کم نیست ولی دخترای کم سن نباید تنها سوار شن (4482588) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.