توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427677
واکنش ایران به قطعنامه جدید شورای امنیت
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۲
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پی صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت اشغال گری و شهرک سازی رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
به گزارش خبرآنلاین، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پی صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت اشغال گری و شهرک سازی رژیم صهیونیستی تصریح کرد:

جمهوری اسلامی ایران از هر گونه اقدامی که متضمن حمایت از تحقق خواست های برحق فلسطینیان و تقویت جایگاه بین المللی فلسطین و در جهت مخالفت با اشغال گری رژیم صهیونیستی و سیاست های توسعه طلبانه این رژیم باشد، استقبال می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پرواضح است که سیاست ها و اقدامات رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک ها در اراضی فلسطینی در مغایرت کامل با قواعد و حقوق بین المللی است که جمهوری اسلامی ایران بارها بر این مسأله تأکید نموده است. تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، علی رغم سابقه طولانی مدت برخی قدرت ها در حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در عرصه بین المللی به ویژه با استفاده از حق وتو در شورای امنیت، به عنوان نشانه ای از عزم جامعه جهانی در پایان بخشیدن به اشغال گری رژیم صهیونیستی و احیای حقوق مردم فلسطین، مورد استقبال است؛ البته تجربه جامعه بین المللی نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به هیچ یک از میثاق ها و الزامات حقوقی بین المللی پای بند نبوده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آگاهی بین المللی نسبت به جنایات و ماهیت غاصب و اشغالگر رژیم صهیونیستی در حال افزایش است. از نظر ما، حل مسأله فلسطین نیازمند اهتمام جدی و قاطع جامعه بین المللی در راستای احقاق حقوق مسلّم مردم مظلوم فلسطین و مقابله با سیاست های توسعه طلبانه و اشغال گرایانه رژیم صهیونیستی است. انتظار می رود جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد با گذشت بیش از هفت دهه گام های اساسی و مؤثری در این زمینه بردارد.
 
 
کلمات کلیدی : قطعنامه شورای امنیت+شهرک سازی اسرائیل+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.