توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307076
پیشکسوت استقلال: مسئولیت تعویض هایت را بپذیر آقای مظلومی!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
پرویز مظلومی اعلام کرده تعویض‌های بازی با پرسپولیس را با مشورت کادر فنی انجام داده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ انتقادات از پرویز مظلومی در روزهای اخیر به دلیل تعویض‌ها و اخذ تصمیم‌های بیش از حد دفاعی، نقل محافل ورزشی و صحبت بیشتر کارشناسان است.
سرمربی استقلال ظهر امروز در بخشی از کنفرانس خبری‌اش پیش از بازی با فولاد؛ به این نکته اشاره کرد که تمام تعویض‌ها با مشورت کادر فنی بوده است. او با این حرف به نوعی می‌خواسته از فشار انتقادات از شخص خودش کم کند و کمی هم از کمک‌مربی‌های استقلال مثل مجید صالح مایه بگذارد.
این حرف‌ها باعث شد تا نظر دو تن از پیشکسوتان استقلال در این مورد را بپرسیم.
صادق ورمرزیار؛ بازیکن متعصب سابق آبی‌ها معتقد است همیشه موفقیت‌ها و عدم موفقیت‌ها به «کادر فنی» مربوط است.
این بازیکن سابق آبی‌ها معتقد است درست است که تعویض‌ها نمرات قبولی نگرفتند؛ اما در هر صورت تمام کادر فنی در این تصمیم دخیل بوده‌اند. او گفت: از نظر من تعویض یک اتفاق سلیقه‌ای است. به نظر من می‌شد با جا به جایی‌های بازیکنان داخل زمین و تعویض‌های بهتر، نتیجه را کاملا حفظ کرد. مثلا می‌شد با ورود پروپئیچ و گذاشتن او در نوک حمله، یک پله عقب آوردن سجاد شباز زاده و تغییر پست جابر انصاری و بردن او به سمت چپ؛ می‌شد هم جلوی نفوذهای رامین رضاییان را گرفت، هم این که نمی‌گذاشت. به این شکل بار فنی در تمام زمین پخش می‌شد. می‌شد با ورود آرش به زمین هم وقت بازی را گرفت و از تجربه او در دربی‌ها استفاده کرد. می‌شد به این شکل جلوی ارسال‌های بی موفع را هم گرفت. حتی ورود پروپئیچ می‌توانست در نبرهای هوایی هم به تیم مظلومی کمک کند.

رضا حسن زاده؛ از پیشکوست‌های استقلال هم معتقد است مشورت کردن خیلی خوب است، اما حرف اول و آخر را سرمربی می‌‌زند.

او گفت: من نمی‌گویم تعویض‌ها اشتباه بود، یا در این بازی آرش برهانی به دردش می‌خورد به خاطر تجربه دربی و می‌توانست با استارت هایش دفاع ها را نگاه دارد. می‌گویم تعویض حاج محمد زود بود. تعویض خرسند نیا، باعث شد یک خط بیاییم عقب تر. از نیمه‌ی نیمه خودمن دفاع می‌کردیم، بعد از این تعویض از ۱۸ قدم دفاع کردیم. اینطوری دفاع های حریف آزاد شدند. مگویان و حنیف و رحمتی و هافبک های دفاعی کار خودشان را انجام می‌دادند. تعویض حاج محمد می‌توانست دقیقه ۸۵ به بعد اتفاق بیفتد.
او در مورد حرف مظلومی می‌گوید: کادر فنی هم پیشنهاد داده باشد، مربی باید تشخیص بدهد. قشنگ نیست خیلی که به این شکل بیان شود.شکل قشنگش برای سرمربی‌ها این است؛ نتیجه گرفت، کادر فنی باشد؛ نتیجه نگرفت خود را مقصر بدانیم. اینطوری باعث می‌شود همبستگی به وجود بیاید. این حرف‌های ضد و نقیض باعث می‌شود ناهماهنگی بین اعضای تیم باشد.
او در مورد استراتژی‌های دو مربی می‌گوید: دو تیم تقریبا جوان بودند و پرسپولیس جوان تر. توازن بازی می‌توانست تجربه دربی باشد، مثلا توپ‌گیری‌های رحمتی استقلال را نجات داد. این توپ‌گیری‌ها ناشی از تجربه او و عدم تجربه بازیکنان تیم رقیب بود. مثلا کاری که خسرو کرد؛ از تجربه دربی بود. ناخوداگاه، در هر بازی بخواهی نخواهی برای حفظ گل تیم رو به جلو نمی‌آید؛ همانطور کم کم تیم عقب تر هم می‌رود. اگر این اتفاق برعکس می‌افتاد. پرسپولیس هم این کار را می‌کرد. وقتی این ناخوداگاه قرار است ۶۰% باشد، با این تعویض‌ها می‌شود ۱۲۰%! برای حفظ گل زده ۱۵ دقیقه زمان زیادی است. تعویض حاج محمد اشتباه بود، آن هم در آن دقیقه!
 
کلمات کلیدی : پرویز مظلومی +باشگاه استقلال+دربی81
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.