نظر منتشر شده
۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 3538
"به اطلاع کلیه دارندگان وب سایت ها و وبلاگ ها می رساند..."
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۸۵ ساعت ۱۶:۵۶
معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي‌ اعلام كرد:‌ در اجراي آيين‌نامه‌ي ساماندهي پايگاه‌هاي اطلاع رساني مصوب 5 آذر ماه 85 هيات وزيران به اطلاع كليه دارندگان پايگاه‌هاي اطلاع رساني وب سايت‌ها وبلاگ‌ها مي‌رساند كه از روز دوشنبه 11 دي 1385 با مراجعه به نشاني‌هاي اينترنتي www.samandehi.ir و www.Samandehi.com مي‌توانند نسبت به ثبت الكترونيكي پايگاه خود اقدام كنند.به گزارش خبرنگار الف، بعد از اقدام سال 2005 چین، ایران دومین کشور در تمام دنیا است که اقدام به فراخوان عمومی از "تمام وب سایت ها و بلاگ ها" برای ثبت خود می کند. تمامی سایت های چینی بر اساس الزام قانونی هم اکنون در ذیل صفحه خود "شماره پروانه ثبت" خود را نیز نمایش می دهند. معادل چینی سایت samandehi.ir در سیستم سایت های چینی سایت http://www.miibeian.gov.cn است.   آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاههای اطلاع‌رسانی (سایتهای) اینترنتی ایرانهیئت وزیران در جلسه مورخ 29/5/1385 بنا به پیشنهاد شماره 14808/1 مورخ 29/5/1385 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به مصوبات جلسات (482) تا (486) و (488) شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور انتظام امور و فعالیتهای اطلاع‌رسانی و توسعه خدمات دسترسی به اینترنت در كشور و با هدف ساماندهی (ثبت، حمایت و نظارت) فعالیت پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی ایرانی در كشور و با مدنظر قرار دادن:الف ـ حق دسترسی آزاد و سالم مردم به اطلاعات و دانشب ـ حمایت از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی قانونی
پ ـ رعایت حقوق اجتماعی و صیانت از ارزشهای اسلامی، ملی، فرهنگی و اجتماعی كشور
ت ـ مسئولیت مدنی و حقوقی و كیفری افراد در قبال فعالیتهای خود حسب مورد
آیین نامه ساماندهی فعالیت پایگاههای اطلاع‌رسانی (سایتهای) اینترنتی ایران را به شرح زیر تصویب نمود:
آیین‌نامه ساماندهی فعالیت پایگاههای اطلاع‌رسانی (سایتهای) اینترنتی ایرانی
فصل اول: تعاریف
ماده 1ـ اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به كار می‌روند:
الف ـ پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی (سایت و وبلاگ): كلیه مراكز موجود در شبكه اینترنت كه ارائه دهنده خدماتی مانند www و FTP هستند.

ب ـ پایگاه اطلاع‌رسانی ثبت شده: پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی كه مسئول آن اطلاعت و مدارك شناسایی خود و پایگاه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه و مطابق قوانین و مقرات از جمله مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به ثبت رسیده و رسید آن را دریافت كرده باشد و امكان برقراری ارتباط با شخص مورد نظر وجود داشته باشد.

پ ـ پایگاه اطلاع‌رسانی با هویت نامعلوم: پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی كه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نشده باشد.

ت ـ موارد غیرمجاز: موارد ممنوع برای انتشار در پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی از جمله موارد موضوع ماده (6) آیین‌نامه واحدهای ارائه كننده خدمات اطلاع‌رسانی و اینترنت، رسا (ISP) مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و ماده (77) این آیین‌نامه.

ث ـ فعالیت غیرمجاز: انتشار هر نوع داده در پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی كه مشمول حداقل یكی از موارد غیرمجاز یاد شده باشد. فصل دوم: ساماندهی و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
ماده 2 ـ مقررات و ضوابط شبكه اطلاع‌رسانی رایانه‌ای مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر قوانین و مقررات حاكم لازم‌الرعایه می‌باشد.
ماده 3ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن مدیریت ساماندهی و نظارت بر پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی از فعالیت پایگاههای اطلاع‌رسانی اینترنتی ایرانی ثبت شده و با فعالیت‌های مجاز و سالم در كشور حمایت می‌كند.ماده 4 ـ وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

الف ـ پیش‌بینی و راه‌اندازس ساختار مناسب تشكلایت با استفاده از ظرفیتهای موجود برای ساماندهی، هدایت و حمایت از فعالیتهای اینترنتی مجاز و برخورد با فعالیتهای غیرمجاز.
ب ـ پیش‌بینی بودجه مناسب سالیانه به منظور سالم‌سازی و سامان‌بخشی به فعالیتهای اینترنتی در كشور.
پ – تعیین شرایط لازم برای پایگاه ، مدیران مسئول سایت ها و نیز تعیین ساز و کار مناسب به منظور ثبت رسمی پایگاه های اطلاع رسانی و لغو آن و اعلام عمومی هر مورد
ت – اتخاد راهکار های مناسب برای حمایت مادی و معنوی از عوامل تقویت کننده فعالیت های سالم و مفید اینترنتی با اولویت خبر رسانی

تبصره – سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در راستای تحقق بند های فوق موظف به همکاری لازم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد

ماده 5- پایگاه ها و سایت های اطلاع رسانی اینترنتی ملزم به ثبت مشخصات مربوط و ثبت هویت مدیر مسئول خود بارعایت قوانین و مقررات از جمله مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند .

تبصره – پایگاه های اطلاع رسانی که فعالیت خود را قبل از ابلاغ این تصویب نامه آغاز کرده اند ف حداکثر به مدت دو ماه برای ثبت فرصت دارند و پس از این مهلت و عدم ثبت مشمول بند پ ماده 1 می باشند
ماده 6- پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی موضوع بند پ ماده 1 توسط کار گروه موضوع ماده 8 مسدود می شود
فصل سوم : تخلفات و نحوه رسیدگی به آنها

ماده 7- انتشار و نگهداری هر نوع داده اعم از متن ، صدا و ، عکس ، تصویر ، کارتون ، پویا نمایی ، فیگور ، کاریکاتور ، فیلم و غیره که از جمله حاوی مضامین زیر و موارد موضوع بند های ت و ث ماده 1 این ایین نامه باشد در پایگاه اطلاع رسانی ممنوع است :

الف – مطالب الحادی و نفی یا تضعیف اصول و ارزش های اسلامی و یا توهین به اسلام و مقدسان آن و اهانت امام (ره) و یا رهبری

ب – توهین به ادیان آسمانی و کتب مقدس و انبیاء و معصومین و مقدسان

پ – تحریک و تشویق به ارتکاب اعمال علیه امنیت ، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران

ت – تحریف مطالب امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری مدظلله العالی ، تحریف انقلاب اسلامی ملت ایران و توهین به ارزش های آن

ث – هر گونه اقدام علیه قانون اساسی و یا تفرقه افکنی و خدشه در وحدت و وفاق ملی و استقلال و تمامیت ارضی و یا القاء بد بینی و نا امدی یدر مردم نسبت به مشروعیت و کار آمدی نظام
ج – توهین به اقوام و اقلیت های مذهبی
چ – افشار اسرار و اسناد طبقه بندی شده از قبیل نظامی ، امنیتی و سیاسی دولتی و خصوصی
ح – اشاعه منکرات و ترویج فحشا و مطالب مغایر با عفت و اخلاق عمومی
خ – توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی
د – اطلاعات خصوصی و شخصی افراد بدون اخذ اجاره کتبی از آنان
ذ – انجام فعالیت های اقتصادی غیر قانونی از قبیل پولشویی ، تجارت هرمی و غیره .
ر – تبلیغ یا آموزش پایگاه های اطلاع رسانی غیر مجاز
ز – آموزش و ارائه هر نوع روش مقابله با مسدود سازی پایگاه های اطلاع رسانی غیر مجاز (فیلترینگ)
ژ – نشر اکاذیب و افترا
س – برقراری هر نوع پیوند که مبلغ و مروج پایگاه های اطلاع رسانی حاوی مضامین جزء های فوق الذکر باشد.
ش – هر نوع اقدام خلاف شرع یا قانونی دیگر یا مخالف ضوابط و مقررات
ماده 8- انتشار هر نوع داده ممنوع ( موضوع بند های ت و ث ماده 1 او ماده 7 این آیین نامه و بند های آن در پایگاه های اطلاع رسانی منجر به ارسال گزارش از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار گروه تعیین مصادیق پایگاه های غیر مجاز اینترنتی ( مرکب از وزیران فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اطلاعات ، ارتباطات و فناوری اطلاعات و دادگستری ) به منظور مسدود سازی پایگاه اطلاع رسانی خواهد شد .

ماده 9- رسیدگی به اداره فعالیت غیر مجاز پایگاه های اطلاع رسانی ثبت شده با توجه به نوع و آثار آن به یکی از اشکال زیر حسب مورد و یا حسب شدت و ضعف آن خواهد بو د.

الف – تذکر رسمی به مسئول پایگاه های اطلاع رسانی نسبت به حذف داده یا داده های ممنوع و جبران ان مانند اصلاح یا عذر خواهی
ساز و کار لازم برای ابلاغ تذکر رسمی به این دسته پایگاه ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین می شود .
پ - ارسال گزارش به کار گروه تعیین مصادیق پایگاه های غیر مجاز اینترنتی با تقاضای مسدود سازی پایگاه اطلاع رسانی برای مدت محدود یا تعطیل دائمی .
پ – مسئولان پایگاه های اطلاع رسانی ثبت شده که به دلیل تخلف مسدود شده اند ، می توانند رد خوسات تجدید نظر خود را برای بررسی در کار گروه یاد شده به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کنند .

فصل چهارم – سایر مقررات

ماده 10- اتخاذ تصمیم نسبت به پایگاه های موضوع این آیین نامه مانع طرح شکایت علیه آنها در مراجع ذی صلاح و جبران خسارت و مجازات قانونی نمی باشد .

ماده 11- هر گونه تغییر ، اصلاح و یا الحاق و جایگزینی در این آیین نامه پس از طرح و تصویب در هیات وزیران مجاز خواهد بو د.

این مصوبه با شماره 109060/ت35741هـ در تاریخ 5/9/1385 توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.
 
 
علی
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۳۳:۱۸
حالا وب سایت یه چیزی اما وبلاگها یه کم عجیبه. (8150)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۴۵:۴۸
فقط یه کم؟ (8155)
 
00ناظر
۱۳۸۶-۱۰-۲۳ ۱۲:۵۹:۳۲
دانشگاه ازاد را جمع کنیدوبیندازیدش دور (48176)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۴۱:۴۹
اون کسی که این اطلاعیه رو تنظیم کرده یا وبلاگ نمی دونه چیه یا اینکه اطلاعیه را صادر کرده که صادر کرده باشه. (8152)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۴۴:۴۲
به اطلاع کلیه ... می رساند
به اطلاعیه کلیه ... می رساند
به اطلاعیه کلیه ... می رساند
به اطلاعیه کلیه ... می رساند
هیچ جای دنیا انقدر به اطلاع کلیه دارندگان ... نمی رسانند. (8154)
 
روح الله انتظاری
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۴۷:۳۳
کار درست را انقدر خراب اجرا می کنند که مردم از اصل کار هم زده شوند. کنترل منطقی سایت ها یک چیزی است و فراخوان دولتی برای ثبت کلیه وب لاگ ها یک چیز دیگر. (8156)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۵۳:۱۳
اگرچه یه کم مسخرست اما زیاد هم بد نمیشه. اینطوری کسی الکی فیلتر نمی شه (8158)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۸:۱۴:۳۰
یا همه فیلتر می شن (8276)
 
مهدی
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۵۶:۳۰
بعضی وقت ها آدم واقعا فکر می کنه نکنه عده ای عمدا نفوذ کردن تو دولت و می خوان اونو غیر منطقی نشون بدن. سیاست پدر مادر نداره زیاد هم بعید نیست. (8160)
 
کیا
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۳:۳۵
آخر توهم (8164)
 
بناگوش
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۲:۳۹
موافقم. یه عده اکس خوردن نفوذ کردن تو دولت می خوان از داخل بترکونن. (8338)
 
یک بابایی
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۲:۵۶:۳۵
آخی! دولت رو می‌خوان غیرمنطقی نشون بدن. بیچاره دولت مهرورز که این همه آدم بد دورش هستن. (8343)
 
sdfgsdf
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۷:۵۹:۳۹
ای خدا چه کنیم از دست اینا! (8157)
 
هدی
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۱:۴۱
مراجعه کردیم بسته بودند رفته بودند خونشون. یوزرنیم پسورد می خواد. مهلتش تا کی هست. اگه وبلاگمونو ثبت نکنیم چه اتفاقی می افته؟ (8163)
 
یبلیبلیبل
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۱۸:۰۶:۱۶
اگر یه کمی فکر می کردن می دیدن که به این کار احتیاجی نیست. می تونن مشخصات را از سرویس دهنده های وبلاگ و فیزیک نظری بگیرن. در ضمن ثبت نامش خیلی باید جالب باشه. نام نام خانوادگی شماره شناسنامه نام پدر شماره گواهینامه... همه فیلد ها هم باید پر شن با یک سابمیت گنده. (8165)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۳۸:۲۴
چه ربطی به فیزیک داشت الله اعلم (8209)
 
---
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۵:۵۳
مرکز فیزیک نظری محل ثبت اسم های سایت های ایرانی و دامین های دات آر هست. (8339)
 
سماندهی
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۶:۵۹
این متنی که من بالای چند وبلاگ اتفاقی دیدم برای همین خواستم شما هم ببینید به نظر من حرف آقای الهام درسته بعضی ها قصد خراب کردن چهره دولت رو دارند (8173)
 
loknat
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۵:۰۷:۱۸
مخالفم برادر چهره دولت به نظر من به اندازه کافی خراب هست.اخه چرا اینقدر کارناشناسی و سطحی نگری؟ (8233)
 
رضا
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۲:۲۲
وقتی یک عده ای مثل شما دراین مملکت هستند معلومه چهره دولت خراب میشه. اخه شما میدونید کارناشناسی و سطحی نگری یعنی چی؟ اول یاد بگیرید بعد راجع به چهره دولت اظهار نظر کنید (8307)
 
امیر
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۷:۰۸
اصولا افرادی که دانش کمی در یک موضوع دارند از بزرگی آن دچار ترس میشوند و درصدد کنترل بر می آیند
در تاریخ ایران ابتدا در برابر رادیو مقاومت شد و سپس این مقاومت در برابر تلویزیون ویدئو ( چه بسیار افرادی که هم اکنون نیز هستند که گواه دهند ماهها بعلت ویدئو در زندان بوده اند در دهه 60) فاکس ماهواره اینترنت که همه مظاهر علم و دنیای نوین هستند

به نظر من این ناشی از فقر علمی و آشنا نبودن مسوولین با مفاهیم و اصول جوامع مدرن ناشی میشود که این عزیزان بجای مطالعه و بروزرسانی مفاهیم فکری خود همچنان در محدوده محدود ذهنی خود سیر میکنند و هرچه از آن خارج شد را با زور به آن محدوده میخواهند وارد کنند .
ابتدا پیش از این اقدام آنها را دعوت میکنم به سرنوشت برخورد با تکنولوژی در ایران دعوت میکنم که مطرح کردن آنها امروزه شبیه جک میماند! مانند زندان رفتن یا پرداخت جریمه بدلیل ویدئو یا فروش آن
ثانیا توجه آنها را به مطالعه تاریخ جلب میکنم . (8176)
 
loknat
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۲۰:۲۰
فکر میکنم میکروفن را فراموش کردی برادر
به هر تقدیر آنچه مسلم است چه ما بخواهیم یا نخواهیم دنیا داره حرکت میکنه و جلوی پیشرفت تکنولوژی رو هم نمیشه گرفت. (8234)
 
سام
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۲:۱۹
اخه مسو لین میدانند که یک عده ای بی جنبه هستند به همین خاطر بعضی چیز ها رو ممنوع میکنند (8308)
 
امیر
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۲۱:۳۰
از کجا معلوم که خودشان بی جنبه نباشند (8318)
 
۱۳۸۵-۱۱-۱۴ ۱۰:۳۵:۴۹
بهتر نیست به جای اینکه زهر ضعیف بشه ، تن قوی بشه؟ (12735)
 
مجتبی
۱۳۸۷-۰۱-۲۰ ۱۹:۳۲:۱۷
اول سلام دوم فکر داشته باش سوم درست نگاه کن چهارم صحیح انتخاب کن به نام پنج تن پنجم هرگز گرفتار نا اهل و نادان و نابلد نشو حتی اگر دوست باشد! یاعلی مدد (56586)
 
ا
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۰:۵۷:۱۶
ضمن خسته نباشید به هیئت محترم دولت.
اصل فکر چیزی خوبی است بالاخره افراد باید در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند و از آبرو ریزی دیگران نیز پرهیز نمایند. ولی به نظر می رسه سنگ بزرگ برداشتن علامت نزدن است! دوستان بزرگ اول شما در سطح سایت های اینترنتی اینکار را انجام دهید اگر توانستید سراغ بلاگرها هم بروید. ضمن اینکه جای سیاست های تشویقی در این مصوبه خالی است. دولت می تواند با جایزه دادن وبلاگ ها و سایت های خوب زمینه سالم سازی محیط اینترنت را فراهم سازد. (8178)
 
مجید
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۰۸:۱۲
هر چی در میاد از ایرانیا در میاد. یه جای دیگه اینا رو نگین می خندن بهتون. ببینید راه انداختن وبلاگ و سایت ممکنه حتی نیم ساعت هم طول نکشه. این که برای همه بخوان پروانه بگیرن یه چیز خارق العادست که فقط از چینیا بر میاد. چینی ها هم که به این کارای خارق العاده عادت دارن. ندیدین تو فیلماشون فرت فرت پرواز می کنن. ما که چینی نیستیم. (8187)
 
مریم
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۳:۳۶
معلومه که نیستیم چون از چینی ها بهتریم (8310)
 
رحمان
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۱۴:۰۰
دولت حق داره. بس که بعضی ها بی ظرفیت بازی در آوردن چاره ای برای دولت نذاشتن. از تصاویر خصوصی زندگی مردم و کثافت کاری های سیاسی و... من هم بودم همین کار رو می کردم. (8188)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۰:۴۹
عزیز دل برادر
لطف فرموده اول بقیه کارهای چینی ها را شما تقلید بفرمائید بعدش برسید به اینکارها. یعنی اول قدرت تولید و صادرات را مثل چین بکنید و بعد اینکارها را .... چین وب سایتها را ثبت کرده نه وبلاگها را عزیز دل برادر. اگر فکر میکنید با اینکارها قدرت زیاد میشه بسی در اشتباهید عزیز دل برادر. چرا زور شما به این چهارتا جوان بیچاره فقط میرسه ؟ ... (8189)
 
مریم
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۳:۳۲
شما هم خودت حرف زدنت را تقلید کردی از روی یک فیلم ای بی جنبه (8311)
 
مهدوی
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۶:۲۵
نمی دانم از چه کانالی باید این حرف را زد. اگر کسی از مسئولان یا کسی که با احمدی نژاد ارتباط دارد این جا را می خواند این مطلب را به ایشان برساند. یقین دارم اطلاع ندارد چه اتفاقی افتاده. در وبلاگ خود ایشان هم پیام گذاشتم. (8191)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۷:۲۹
دولتا اوراد خوب آورده ای
لیک سوراخ دعا گم کرده ای! (8192)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۷:۴۷
فقط سایت های سیاسی و خبرگزاری ها باید مشمول این فراخوان بشوند. اگرنه قانون لوث می شود. اساسا هدف از وضع قانون هم به گمانم همین بوده.
با تشکر
علی محمودی (8193)
 
b
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۲۹:۳۴
در مقابل سوء استفاده های فراوانی که می شود تنها را منطقی همین است. تشکر (8194)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۱:۴۳:۴۵
این سایت ها که کار نمی کنن؟! (8195)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۸:۲۵
کار نمی کنن دیگه. اون دو نفری که مخالفت کردن با چی مخالف بودن؟ (8340)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۲:۳۱:۳۳
برید یه فکری برای بیکاری جوانها بکنید تا دیگر نیازی نباشد که برای کنترل آنها از این کارهای خنده دار بکنید (8200)
 
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۳۶:۰۷
کاملا موافقم با شما. بهتر است دولت محترم بجای این کارها برود فکر اساسی بکند در دفاع از حقوق فرهنگی این کشور شیعه چون متاسفانه از این راهها فرهنگ جوانها اصلاح نمیشود. در بخش اظهار نظر خوانندگان الف در مقاله دیگری در همین سایت نوشتم ولی چون بنظرم مهم است با اجازه اینجا هم بازهم تکرار میکنم که بخاطر بی تدبیری در سیاست و ... چه بلاهای دیگری هم دارد سرازیر میشود. با استفاده از ضعف سیاست ایران در دنیا حالا این امارات متحده و قطر و شیخهای دیگر خلیج فارس دارند اسم خلیج فارس را در مراکز مهم شناخته شده دنیا میکنند خلیج عربی در حالیکه بقول آن برادر طلبه گمنام تا چندی قبل تنبان هم نداشتند که بپا کنند ولی با استفاده از صادرات به ما و پول تجار ایران که اینجا امنیت ندارند و انزوای سیاسی ایران دارند برای ما شاخ میشوند. قبلا هم میگفتند ولی چون سازمان ملل اسم خلیج فارس را قبول دارد موسسات رسمی عمل نمیکردند ولی حالا با زور پول و حرکت سیاسی غربیها دارند خیانت میکنند همین گزارش سایت بازتاب امروز را بخوانید : سازمان ملل در موارد مختلفي خواستار استفاده تنها از نام «خليج فارس» به عنوان نام جغرافيايي استاندارد اين منطقه شده است. دبيرخانه سازمان ملل در سال‌هاي 1994 و 1999 با انتشار دو بيانيه موضع خود را تثبيت كرد. استفاده از نام «خليج عرب» در هشتمين كنفرانس استانداردسازي نام‌هاي جغرافيايي سازمان ملل در آگوست و سپتامبر 2002 در برلين نيز اقدامي نادرست خوانده شد و عنوان كرد كه نام صحيح اين منطقه، «خليج فارس» است.

تصميم موزه لوور براي حذف نام «فارس» به رغم مذاكرات سنگيني است كه با هدف فرستادن تاج فرهنگي اروپا به قلب جهان عرب است.

سوابق ماجرا
اختلافات فرهنگي به وفور در تاريخ روابط فارس‌ها ـ اعراب به چشم مي‌خورد كه يكي از تازه‌ترين اين بحث‌ها، نامگذاري خليج فارس است كه مرز جغرافيايي بين سرزمين فارس‌ها و بخش بزرگي از جهان عرب است.

هرچند «خليج فارس» مدتهاست نام اين منطقه مي‌باشد، اما بسياري از كشورهاي عرب در دهه اخير با بدعتي جديد نام «خليج عرب» را براي آن به كار برده‌اند. هم‌اكنون هم‌زمان با افزايش انتقادات بين‌المللي در مورد ايران به خاطر برنامه اتمي اين كشور، به نظر مي‌رسد كشورهاي غربي بيشتري از امري حمايت مي‌كنند كه ايرانيان آن را «سوءاستفاده از فرهنگ و ميراث تاريخي» ايران مي‌دانند. تقريبا در تمامي نقشه‌‌هايي كه پيش از سال‌هاي دهه 1960 منتشر شده و در بسياري معاهدات، اسناد و نقشه‌هاي بين‌المللي اين بخش از آب‌هاي دنيا با نام «خليج فارس» مشخص شده است، نامي كه سابقه تاريخي آن را مي‌توان در اسناد جغرافيادانان يوناني پيش از ميلاد مسيح مانند «استرابو» و «پتولمي» ديد.
ما که رشته مان علوم سیاسی است و فدائی این انقلاب هستیم و خانواده ما 3 شهید داده داریم خون دل میخوریم. بنده ماه رجب گذشته در مراسم اعتکاف همه اش دعا میکردم که این دولت که منهم بهش رای دادم سرعقل بیاید (8208)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۰:۲۵:۱۵
اینجانب هم فکر میکند باید اساس کار اصلاح شود چون ما دارای ضعف سیاسی میباشیم . در خبر امروز خواندیم که جناب آقای احمدی نژاد با امیر قطر تلفنی بهمدیگه حال دادند . شيخ حمد بن خليفه آل ثاني در اين مكالمه تلفني همچنين با اشاره به روابط خوب ايران و قطر بر تقويت هر چه بيشتر مناسبات دو جانبه‌ي تاكيد كرد و افزود: تحكيم هرچه بيشتر كشورهاي منطقه زمينه‌ساز تقويت صلح و آرامش در منطقه خواهد شد.

من اگه جای رئیس جمهور بودم چند تا بد و بیراه سیاسی آبدار به این مرتیکه دروغگو که در شورای امنیت علیه ما رای داده نثار میکردم و حالا از حسن روابط حرف میزنه. (8215)
 
حمید شناسه
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۱۲:۰۶
متاسفانه تا زمانی که فرهنگ استفاده درست از اینترنت و سایر رسانه ها در ایران جا نیفتاده چنین اقداماتی هم ناگذیر خواهد بود اگرچه تلخ است. (8203)
 
Mehdi
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۱۲:۳۳
ایران یکی از معدود کشورهایی است که ناشران احتیاج به دریافت مجوز دارند. (8204)
 
قاسم
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۱۵:۴۲
خوب این مشکل بیکاری در ایران را حل خواهد کرد. به زودی تمام بی کاران برای کنترل محتوای اینترنت باید استخدام شوند. (8205)
 
ساسان
۱۳۸۵-۱۰-۰۹ ۲۳:۱۶:۴۶
در تنظیم اطلاعیه یک اشتباه کوچک رخ داده. احتمالا متن اطلاعیه سردستی تنظیم شده. منظور هیات دولت سایت های سیاسی بوده اند که مجوز می خواهند. سایت های مستهجن هم که اتوماتیک فیلتر می شوند. معقول این است که بقیه سایت ها و وبلاگ ها به مجوز نیازی ندارند. مگه این که وزارت ارشاد وقت و هزینشو داشته باشه که میلیاردها خط خضعبلات روزمره ملت در وبلاگ ها رو بخونه. اگر داره بسم الله (8206)
 
mahdi
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۰:۵۴:۳۸
كم كم دارم شك ميكنم كه اين ها اصلا تحصيل كرده هستند (8216)
 
صمد بیگی
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۰:۵۴:۴۲
پسرم قصد دارد برای من در آینده یک وبلاگ درست کند تا نوشته هایم را آنجا منتشر کنم. نیازی هست از الان ثبت کنم یا صبر کنم هر وقت درست شد ثبت کنم. (8217)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۲:۵۰:۲۳
نه پدرم! نیازی به ثبت نام نیست. چون تا اون موقع احتمالا وبلاگ نویسی منقرض خواهد شد. (8231)
 
حامد
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۲:۱۰
این لحنی که در این قانون بود مشکلش اینه که همه ازش فرار می کنند و هیچ انگیزه ای برای ثبت وبلاگ یا سایت خود پیدا نمی کنند. کاش حداقل این قانون وظیفه ای رو که در قبال ثبت وبلاگ یا یک سایت به عهده میگیره توضیح می داد و مشخص می کرد که ثبت وبلاگ یا سایت در این سایت ها چه فایده ای دارد.
جاری باشید... (8218)
 
احد اسدی
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۳:۰۲
با سلام بنده کاملا موافق هستم.
دلیلش هم روشن است موساد و سیا با بیش از بیست هزار نفر و مخالفان نظام خارج و داخل نشین یبا ششصد هزار سایت مغز جوانان ما را با شگرد های گوناگون شستشو می دهند و مخصوصا منافقین هر ثانیه چند سایت قلابی دایر کرده و به دروغ پردازی مشغولند.
کشور مانند ایران ما که اماج همه نوع تهدید ها از همه گونه قرار دارد باید سایت ها و حتی دیگر مسایل را کنترل کند.
ضمنا مخالفان باید بدانند اگر شما واقعا در نوشته هاییتان حقیقت و حتی نظر مخالف هم بنویسید ازاد هستید ولی به قول معروف:
انکه حساب پاک است از محاسبه چه باک است (8220)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۱:۴۷:۲۵
وضع قوانینی که اجرا نخواهند شد جز آماده کردن زمینه برای سبک کردن قانون معنای دیگری ندارد. (8227)
 
یک وبلاگ نویس
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۱:۴۷:۳۵
دوستان فرض کنند....
بعد از مدتی هر وبلاگی که فیلتر می شه
صاحبش باید بره دادگاه مفاسد
و مثلا 50000 تومان بده
باز بگید در این دولت نفوذی هست و از
این حرفها
دارند کار اقتصادی می کنند
مثل ویدئو مثل ماهواره
و هر کاری باید هزینه خودش را در
آورد. (8219)
 
بیکار
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۰۲:۰۱:۳۱
اصلا اگه مجوز لازم باشه همین الان به مسئول همین جا گیر میدن که تو سایتت حرفهای سیاسی زده شد
حالا اولش اینهمه شرط گذاشتن اگه فردا مشخصات ادم رو هم داشته باشن حتما مالیات و عوارض ... اینا رو هم میخواند
از قدیم گفتن به سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن (8228)
 
آقا دکارت
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۱:۴۶:۴۶
من ثبت نام نمی کنم ، پس نیستم ؟ (8250)
 
مهرداد
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۲۵:۲۹
( پادشاهی فرزندش را فرمود: ای فرزند اگر می خواهی بر مردمت حکومت کنی باید آنها را 1. گرسنه و 2. بی سواد نگه داری) . .. (8248)
 
محمد امین
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۲۵:۵۰
من فکر می کنم این ها که اینها نوشتن عملا از وبلاگ و سایت بی اطلاع باشند شاید اگه از دولت تعریف بشه هرگز فیلتر نشی اگر روزنه های نفس یک جامعه ببندی مطمن باشین همه اینها زیرزمینی می شه و همه افراد رو به خبرگذاریهای خارجی میارن و این باعث می شه دولت از این نقد نشدن نابود بشه (8254)
 
یه وبلاگ نویس
۱۳۸۵-۱۰-۱۰ ۱۴:۲۶:۱۴
نمیدونم تو این مملکت چرا کارا رو بدون کارشناسی انجام میدن...یادمه یه بار شهرداری یه همایش وبلاگ نویسی راه انداخته بود...جالب بود...انتخاب وبلاگهای برتر فقط به خاطر شکل قالب و آهنگشون بود...درحالیکه وبلاگی خوبه که هم مطالبش خوب باشه هم سبک باشه و راحت بالا بیاد...از اون بدتر هم این بود که مسئولاش نمیدونستن فرق وبلاگ با سایت چیه...کلی براشون توضیح دادیم تا توجیه شدن... فکر کنم این قانون رو هم همچین آدمایی نوشتن...یعنی آدمایی که اصولا سر از وبلاگ و وبلاگ نویسی و...در نمیارن...فقط یه چیزایی شنیدن...بعد دچار توهم شدن که خطرناکه...واقعا قانون خنده دار و مسخره ایه...توصیه میکنم برای دادن چنین قانونهایی از چندتا آدمی که از این چیزا سردربیارن هم کمک بگیرن (8257)
 
حسين شهيدي
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۲:۲۲
بسم الله الرحمن الرحيم-سلام عليکم-احسنت-به نظر من که کار بسيار عالي ايه به دلايل متعدد... (8306)
 
زمزم
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۶:۴۱
به نظر من که کار بسيار عالي ايه به دلايل متعدد...خسته نباشید! این هم از سنخ \"کارشناسی شده، گیر ندین\" های دولت است. (8313)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۲:۱۰:۲۳
درست مثل کارای کارشناسی مجلس
lol (8341)
 
محمود
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۰۳:۲۷
با حالی وب همین آزادی بیانشه. حال باید خواننده عاقل باشه که بین مطلب دروغ و راست رو تشخیص بده (8301)
 
وحید
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۰:۲۷:۰۷
آقا این سایتو که نمی رفت توش. لاقل مهلت ثبت نامو تمدید کنین ما که علاف نیستیم همش چک کنیم ببینیم که باز می شه. (8319)
 
pasargad
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۱:۰۳
اگه کسی پارتی داره بیاد به من کمک کنه من وبلاگم رو ثبت کنم وگر نه اگه ثبت نکنم میمیرم لعنت بر هرچه نادان و ابله (8322)
 
نیما
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۴:۵۷
مسخره بازی. (8324)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۳۹:۰۲
به اطلاع تمامی چیزها اعم از جان دار و غیر جاندار می رساند از فردا اینها الزامی است:

- کلیه افراد باید پیچ دو سو را با پیچ گشتی 4 سو ببندند

- با کفش سیاه به هیچ وجه جوراب سفید نپوشند.

- وبلاگ خود را ثبت کنند

- ساعت خود را به هیچ وجه به دست راست نبندند

- روزی 3 بار دور خود بچرخند تا حد سرگیجه!
- هر هنری به طور عمومی و به طور اخص سینما برای شستشوی مغزی است. دوستان توجه داشته باشند که شستشوی مغزی با شستشوی دست ها و موها کمی فرق دارد البته: بنابر این کلا همه چی بد است . حتی همین فیلم هامون خودمان که زدیم لت و پارش کردیم . چه حالی هم داد!

و این لیست حالا حالا ها ادامه دارد! تاریخ به طرز وحشتناکی عبرت آمیز است!

وقتی گشنه باشی دیگر آزادی بیان حالی ات نمی شود! وقتی گشنه باشی آزادی اندیشه آزادی بیان آزادی ابراز عقیده آزادی کوفت و آزادی زهرمار برایت بی معنی می شود ... (8328)
 
محسن
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۵۱:۳۰
هامون چی بود جریانش/ (8335)
 
امیر
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۴۳:۴۱
ماشالله به این دولت خدمت رسان خیابونارو کی دیوارکشی میکنن (8331)
 
خلیل
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۴۶:۵۲
خیلی هم خوب کردن. همه چیز حساب کتاب داره. آن را که حساب پاک است از یک ثبت نام کوچولو چه باک است. (8332)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۵۰:۴۹
یک میلیارد آدم این کارو قبول کردن و مثل آدم سایتاشونو ثبت کردن حالا تو ایران چرا ملت بامبول در میان خدا میداند. خوبه قبلا تجریه شده است. (8334)
 
یک بابایی
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۳:۰۴:۳۷
ثبت domain که در دنیا متداول است با جمع‌آوری‌ دولتی اطلاعات مربوط به صاحب سایت و مجبورکردنش به پیروی از قوانین من در آوری زمین تا آسمان فرق دارد. (8344)
 
سید
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۰۱:۵۹:۲۶
دولت نباید آتو دست بدخواهان و فرصت طلبان بدهد. بابا یه خورده عقل هم خوب چیزیه (8337)
 
یاسر
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۰:۵۰:۴۲
هدف آیین نامه ای که هیئت دولت تصویب کرده هم وبلاگها بوده و هم سایته .در آیین نامه به طور مشخص از \"وبلاگ\" نام آورده شده است (8366)
 
حمید
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۰:۵۷:۰۴
من که عمرا ثبت کنم.
هر کار می خوان بکنن، بکنن... (8369)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۱۲:۵۴
كمي تا قسمتي خفقان وبقولي بفغرمائيد بميريد!؟ (8379)
 
ali
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۹:۳۸
حالا چين يه كاري كرد ما هم بايد همون كارو بكنيم؟ (8394)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۳:۰۷:۳۶
بسچاره ايران نيوز هيچي نشده فيلتر شد (8397)
 
--------------------
۱۳۸۵-۱۰-۱۱ ۱۵:۳۵:۵۰
خواستم بگم قالب سایت ساماندهی از سایت زیر کپی شده:

http://www.checkm8.com (8455)
 
محمد
۱۳۸۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۳۷:۰۷
به نظرم مسخره تر و مزخرفتر از اين طرح نميشد ارائه داد. مگه اينهمه سايت توي دنيا وجود داره همه اطلاعاتشون رو گذاشتن رو دايره كه وبلاگرهها كه خط مشي كاملا مشخصي دارند و وبلاگ يك كلمه تعريف شده است اين كار رو بكنند.
وبلاگ محيطي است مجازي اگر قرار بود حقيقي بشه چه نيازي به اين كار بود
ميرفتيم وسط ميدون عقايد و حرفها مون رو جار ميزديم (8609)
 
علی
۱۳۸۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۲۸:۱۲
بگم خوبه؟ واسه چی بگم؟! بگم بده... واسه چی بگم؟! فکر کنم کارهای بهتر از این میشد انجام داد... من خودم سایت دارم ولی تنها به یک خاطر ثبت نمیکنم و اونم اینه که ممکنه فردا بیان برای سایت هم مالیات و عوارض بزارن! تو ایران همچین چیزایی بعید نیست... وقتی به نوشته های تابلو های فلکسی مغازه ها گیر بدن....خوب به این هم گیر میدن دیگه... اصولا اینطور قوانین از طرفی خوبه و از طرفی بد... بد به این جهته که فردا پس فردا ممکنه از این اطلاعات سوئ استفاده بشه(همون قضیه عوارض) همچنین سایتها یه چیزی دیگه به وبلاگ چرا گیر دادن اون هم از نوع سه پیچ؟ سایت اگه فیلتر بشه آدرس دیگه در دسترس نخواهد بود... ولی هی بیا و وبلاگ فیلتر کن... شما فکر میکننین تمومی داره... تا یکی فیلتر بشه 10 تا دیگه میتونه باز شه.... (نفس قانون یه ذره همچین بفهمی نفهمی به نظرم اشکال داره و اگه منظور آقایان از این کار کنترله! فکر نمیکنم اینطوری بشه کنترل کرد و اگر هم که نیتشان خیره! ایشالله که موفق باشن) (8715)
 
۱۳۸۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۰:۱۳
از فردا :
رفتن به سایتهای مذهبی بدون وضو ممنوع !
نوشتن در مورد مایکل جکسون ممنوع ! چون ما می ترسیم هوادار مایکل بشن !

آدرستون هم داریم پدرتون هم در میاریم !

لایحه جدید : در بالای سایتها می باست نوشته شود : انرژی هسته ای حق مسلم ماست

---------------------------------

بابا این چه مسخره بازیه ! (8880)
 
YEK IRANI
۱۳۸۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۷:۲۰
MAGE MISHE BE ZOOR MARDOMO VADAAR BE EHTERAM GOZASHTAN BE NEZAM,ENGHELAB,EMAAM,SHOHADA RAHBARI,BOZORGANE DIN VA KOLIYEYE OSOOL KARD,PAS CHERA DAR GHORAN GOFTE SHODE EJBARI BARAYE DIN NIST?
GHEYR AZ IN AST KE SHOMA BAYAD BA RAFTARE KHODETOON VA AMALKARDETOON ZIBAYIHA RO NESHOON BEDIN?GHEYR AZINE KE MOSHK AAN AST KE KHOD BEBOOYAD?
GHEYR AZ INE KE JAVANAANE MA KHODESHOON OONGHADR AGHL O SHOUR DARAND KE SERE RO AZ NASERE TASHKHIS BEDAHAND?CHERA BE DONBALE RAAH HAYE MIYAANBOR HASTID?CHERA BA ANJAAME HAREKAT HAYE NAPOKHTE VA NASANJIDE,TA IN HAD BA ABEROOYE NEZAM,ENGHELAB VA HATTA DIN BAZI MIKONID?
CHERA EJAZE MIDIN BA IN TANBALIYE SHOMA DAR TARVIJE AMALIYE ARZESH HA VA NA TARVIJE EJBARIYE ARZESH HA,HAME NESBAT BE ARZESH HAYE ENGHELAB,NAME EMAM,NAME RAHBAR VA KOLIYEYE OSOOL BAD BIN SHAVAND?CHERA HEYFETAN MIAYAD KE AZ CHAND KARSHENASE KHEBRE KE HALA MOMKEN AST GERAYESHE SIYASIYESHAN BA SHOMA TAFAVOT KONAD,MASHVERAT KONID?CHERA?CHERA?CHERA?SHOHADA,HAZRATE EMAM,ENGHELAABE ESLAMI,MAGHAME MOAZAME RAHBARI,DINE MOBINJE ESLAAM,BOZORGAANE DINI,KEY VA KOJA EHTIYAJI BE IN ZEDE TABLIGH HAYE SHOMA DARAND?...
OMIDVARAM KE KAMI GOOSH KONID,KAMI TAFAKOR KONID,BE ARVAHE TAYEBEYE TAK BE TAKE SHOHADAAYE AZAL TA ABAAD SOGAND MIKHORAM KE INHA KALAAME BOGHZ ALOODE YEK BADKHAHE ESLAM O ENGHELAAB NIST,BALKE FAGHAT O FAGHAT DARDE DELE YEK DOOSTDARE ETELYE NAME IRAN VA TARVIJE SAHIIHE ARZESH HAYE ESLAM O ENGHELAAB AST,HAMAAN ARZESH HAYI KE BARAYESHAN AN HAMEEEE.... BARGE GOL PAR PAR SHOD,
AKHAR RAVESHE BARKHORDE KODAM YEK AZ OLGOOHAYE MA BA MOKHALEFIN INGOONE BOODE AST?AZ SADRE ESLAM,HAZRATE RASOOL VA HAZRATE AMIR DOROODE KHODA BAR AAN HA TA MOASERE MAA,HAZRATE EMAAM,AGHAYAAN BEHESHTI,MOTAHARI,BAHONAR,CHAMRAN,VA DIGARE AHLE ELM VA HAMCHENIN SHAGHAYEGH HAYE POR EFTEKHAAR,HAJ MEHDI BAKERI,HAJ EBRAHIME HEMMAT,MOHAMMADE BOROOJERDI,KHARRAZI,VA VA VA...
KODAM YEK CHENIN RAVESHE MONFAELANEYI DASHTAND,
BARADARAN,AZIZAN,MAGAR MOLAYEMAAN NEMIGOOYAD YEK SAAT FEKR BEHTAR AZ SAATHA VA SAAT H EBADAT AST?CHERA CHENIN GHANOONI RA TASVIB MIKONID KE POSHTVANEYE ANDISHEYE AMIGH NADAARAD?
.
.
.
.KHODAVAND TOFIGH DAHAD KE SHIEYE VAGHEIYE MORTAZA ALI SHAVIM VA KARHAYEMAN BOOYE ANDISHE BEGIRD...
.
.
. (8877)
 
امین
۱۳۸۵-۱۰-۱۴ ۱۸:۴۹:۱۳
با عرض سلام،یه مطلبی بود که می خواستم خدمتتون عرض کنم،تو یه سایتی (یک پزشک) سرور این دو تا سایتی رو که می خوان به وبلاگا سامان بدن رو پیدا کرده بودن اونی که پسوندش ir بود سرورش تو آمریکاس و اون یکی هم سرورش تو چینه ،حالا وارد کردن اطلاعات شخصی مثل شماره قباله ازدواج باباتون ! (نمونه بارز اطلاعات محرمانه) تو یه سایت شیطان بزرگي ! عاقلانست به نظرتون؟ (8913)
 
بماند
۱۳۸۵-۱۰-۱۷ ۲۳:۴۷:۴۸
حالا بماند که این پیشنهاد از طرف کی بوده ، پیشنهاد CIA بوده یا سرویسهای اطلاعاتی چین ...

بماند... (9309)
 
مهبد
۱۳۸۵-۱۰-۲۰ ۱۷:۲۷:۰۸
آقا جان من یک پیشنهاد بهتری دارم که منابع مالی مملکت رو هم هدر نمی ده، به نظر من از اساس این شجره خبیثه اینترنت رو که عامل اطلاع رسانی غیر حکومتی به مردم خداجوی ایرانه قطع کنن. این کار دیگه روزه شک دار هم نیست که خیلی ها ممکنه از اساس به این دستور العمل توجه هم نکنن و از خلال ثبت خاطرات روزانه شون در سامانه وزارت ارشاد خدای نکرده ممکنه جسارتی افشاگری ای چیزی برای کل نظام مشکل ایجاد کنه... قطع کن آقا برو، چرا لقمه رو دور سرت می چرخونی... (9808)
 
میلاد
۱۳۸۵-۱۰-۲۰ ۱۸:۲۰:۱۳
به نظر من قدرت سالم و فرهنگ سالم نیازی به محدود کردن بقیه فرهنگ ها و قدرتها نداره و اگه واقعا سالم باشه خودش پیشرفت میکنه و مردم ازش حمایت میکنند
نه تنها مردم ایران بلکه کل مردم دنیا - محدود کردن مردم هم جز عقب ماندگی فرهنگی برای کشور بار دیگری نخواهد داشت - باید اجازه بدهید مردم فرهنگ درست خود را رواج دهند و از فرهنگ های درست تر الگو بگیرند _ این دولت مرد های عزیز ما مردم را خنگ و نفهم حساب نکنند لطفا و از این بابت مطمعن باشند که هر فرد و خوانواده ای توان انتخاب راه درست و درست تر از انتخاب آنها را دارا میباشد (9845)
 
m.f
۱۳۸۵-۱۱-۰۱ ۰۹:۳۸:۲۵
این کار هم خوبه و هم بد ... خوبه چون تو سایتها و بلاگ ها هر چرند و پرندی ننویسند و تحویل مردم بدن و کلی وقت او نارو بگیرن
بدیش هم به این خاطر که برای نویسندگان سایت ها و بلاگ ها ممکن وقت گیر باشه یا شاید بعد کلی زحمت اونا رو فیلتر کنن در ضمن معلوم نیست عاقبت این کار چی میشه... (10923)
 
حامد احمدي
۱۳۸۵-۱۱-۱۳ ۱۸:۳۰:۴۱
من در حال تهيه گزارشي در رابطه با وبلاگ نويسي در ايران هستم بمنظور كمك به اينجانب به آدرسhttp://menemal.persianblog.comمراجعه كنيد
منتظرتان هستم (12665)
 
۱۳۸۵-۱۱-۱۶ ۱۸:۵۶:۳۳
اين طرح فقط يك ثبت ساده است اگه ريگي توي كفشتون نباشه اصلا لازم نيست كه دلخور بشين يا از چيزي بترسين دوستان من (13148)
 
۱۳۸۶-۰۲-۲۵ ۱۳:۳۱:۵۶
وبلاگ من روانشناسیه و اصلا سیاسی و مذهبی نیست . هیچ دلیلی نداره اما فیلترش کردن . به کجا باید مراجعه کنم ؟ وبلاگ راز شاد زیستن www.hansa.blogfa.com (25781)
 
۱۳۸۶-۱۱-۲۰ ۱۹:۵۹:۴۱
با سلام بهتر است مخالفین و موافقین با دلیل واستدلال منطقی نظرات خودرا بگویندباید توجه کنیم قانون بد بهتر از بی قانونی است (50412)
 
۱۳۸۷-۰۲-۳۰ ۱۹:۱۱:۲۷
بد نیست (64049)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.