دومین دور مزایده جایگاه‌های سوختِ سال 95

5 آذر 1395 ساعت 20:15


دومین مزایده مربوط به جایگاه‌های سوخت در سال ۱۳۹۵ روز دوشنبه ۲۲ آذرماه برگزار خواهد شد، متقاضیان می‌توانند تا پایان ساعت اداری روز یک‌شنبه ۲۱ آذرماه سال جاری پاکت پیشنهاد قیمت خود را به سازمان خصوصی سازی ارسال کنند.

سید جعفر سبحانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دومین دور از واگذاری جایگاه‌های سوخت در سال ۱۳۹۵، اظهار کرد: دومین مزایده مربوط به جایگاه سوخت را روز یکشنبه ۲۲ آذرماه برگزار خواهیم کرد. در این مزایده تقریبا ۴۰ جایگاه عرضه خواهند شد که این تعداد در ۱۴ استان است.

وی افزود: در بعضی از استان‌ها یک جایگاه، بعضی دو جایگاه و در برخی دیگر تعداد بیشتری از جایگاه‌های سوخت به مزایده گذاشته خواهند شد مثلا در استان مرکزی ۷، در استان آذربایجان غربی ۶ و در استان تهران ۵ جایگاه سوخت عرضه خواهد شد. در باقی استان‌ها هم تعداد متفاوتی جایگاه سوخت واگذار می‌شود.

به گفته او ارزش ریالی مزایده ۲۲ آذرماه حدودا ۲۷۰ میلیارد تومان است. البته امیدواریم این رقم در روند مزایده به مبالغ بالاتری افزایش پیدا کند. همانطور که در مزایده جایگاه‌های سوخت در پانزده شهریورماه امسال هم ۲۲۰ میلیارد تومان مبلغ پایه قیمت گذاری شده بود ولی تا مبلغ حدود ۳۵۰ میلیارد تومان، پاکت پیشنهاد قیمت رسید.

مشاور رییس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: با اینکه به تازگی آگهی مزایده این جایگاه سوخت را منتشر کرده‌ایم تا الان چند نفری مراجعه داشته ایم،  این موضوع نشان می‌دهد جایگاه‌های سوخت توانسته جای خود را در بین متقاضیان باز کند. البته لازمه این موضوع مساعدت‌ها و آسیب‌شناسی‌هایی است که سازمان خصوصی سازی در طی این سال‌ها به آن پرداخته است.

سبحانی تاکید کرد: آخرین فرصتی که متقاضیان می‌توانند پاکت پیشنهاد قیمت را به سازمان خصوصی سازی بفرستند روز قبل از مزایده یعنی یکشنبه ۲۱ آذرماه است و دوشنبه ساعت ۱۴،  مزایده برگزار خواهد شد. امیدواریم این مزایده ها بتواند به توانمند سازی بخش خصوصی کمک کند.

وی تشریح کرد: با توجه به تجربه واگذاری‌های جایگاه سوخت در ۱۵ شهریورماه، امیدواریم در این واگذاری هم حضور پررنگ بخش خصوص واقعی را شاهد باشیم و رقابت سازنده‌ای بین متقاضیان رخ دهد.

مشاور رییس سازمان خصوصی سازی خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۵ اولین مزایده جایگاه‌های سوخت در تاریخ ۱۵ شهریور برگزار شد که ارزش ریالی آن مزایده حدود ۳۵۰ میلیارد تومان بود که بزرگترین مزایده سازمان خصوصی سازی در سال ۱۳۹۵ به حساب می‌آید. در آن مزایده، صد در صد جایگاه‌ها به بخش خصوصی واقعی واگذار شده‌اند و میزان استقبال متقاضیان از آن‌ها در تاریخ سازمان خصوصی سازی کم‌نظیر و استثنائی بود.


کد مطلب: 417703

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjyaextuqevaz.fsfu.html?417703

الف
  http://alef.ir