کاهش 15 درصدی تلفات سوانح جاده‌ای در کشور

18 آذر 1395 ساعت 13:13


فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در سال گذشته سوانح رانندگی باعث کشته شدن 17 هزار نفر شد که این میزان در سال جاری تاکنون 15 درصد کاهش داشته که نشان دهنده افزایش میزان نظارت پلیس و همکاری رانندگان با این نیرو در رعایت مقررات بوده است.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا آقاخانی شامگاه (چهارشنبه)  در همایش یاوران وقف که با حضور رانندگان ناوگان حمل و نقل برون شهری شهرستان شهرضا در رواق امام خمینی(ره) امامزاده شاهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در استان اصفهان بیش از 6000 هیئت مذهبی و بیش از 5800 مرکز خیریه وجود دارد که نشان دهنده سابقه فرهنگی دیرینه این استان در امور خیر و عام المنفعه است.

وی گفت: مردم این استان در طول هشت سال دفاع مقدس بیش از 23 هزار و 500 شهید را تقدیم انقلاب کردند و رانندگان این استان هم در آن زمان برای حمل نقل مهمات و مسافر بر یکدیگر سبقت می‌گرفتند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: بر اساس تحقیقات 10 ساله پلیس در محورهای مختلف مواصلاتی استان، آمار تصادفات رانندگی در مسیرهایی که در حاشیه راه آن ها امامزاده یا بقعه متبرکه وجود داشته، کاهش یافته و کمترین میزان درگیری بین رانندگان و مسافران نیز گزارش شده است.

آقاخانی بیان کرد: در شرایط فعلی تهدیاتی که بر علیه فرهنگ کشور وجود دارد بر علیه امنیت کشور نیست بنابراین باید از موقعیت مناسبی که در سایه امنیت ایجاد شده برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

وی گفت: در سال گذشته سوانح رانندگی باعث کشته شدن 17 هزار نفر شد که این میزان در سال جاری تاکنون 15 درصد کاهش داشته که نشان دهنده افزایش میزان نظارت پلیس و همکاری رانندگان با این نیرو در رعایت مقررات بوده است.


کد مطلب: 422103

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjy8extuqe8vz.fsfu.html?422103

الف
  http://alef.ir