احمد توکلی :

جمهوری اسلامی را نه کودتا و نه انقلاب مخملی، بلکه فساد از پا می‌اندازد

23 مرداد 1395 ساعت 11:59


نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:کار به‌جایی رسیده که عده‌ای وقیحانه در پشت تریبون مجلس می‌گویند ما سهممان را از سفره انقلاب برداشتیم.
 احمد توکلی در همایش بصیرتی روحانیون و ائمه جماعات اصفهان با اشاره به بحث فساد اقتصادی در کشور گفت: متأسفانه برای کسانی که موافق حکومت هستند دفاع از نظام برایشان کمی سخت شده حال‌آنکه مخالفین نظام زبان‌درازی می‌کنند.

وی افزود: ۵۰ سال است مبارزه سیاسی می‌کنم و با تجربه‌ای که دارم این‌گونه می‌فهمم که در آینده قابل پیش‌بینی، جمهوری اسلامی را نه کودتای نظامی و نه انقلاب مخملی، بلکه فساد از پا می‌اندازد.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: تجربه و دانش اقتصادی که دارم می‌گوید اگر با فساد مبارزه نشود؛ این فساد حکومت را ساقط خواهد کرد.

توکلی تصریح کرد: در دوره ما مبارزه با فساد سخت است چراکه در این دوره فساد سیستمی رواج یافته و مسؤولانی که موظف به نظارت بر فساد هستند خود مسأله‌دار شده‌اند.

وی ادامه داد: مشکل فساد در کشور با نگفتن حل نمی‌شود بلکه وقتی عیبی را دیدیم باید به‌صورت واقعی آن را مطرح کنیم و آنگاه با آن مشکل نیز برخورد خوب و دقیق صورت بگیرد.

رئیس سازمان مردم‌نهاد دیدبان شفافیت و عدالت اضافه کرد: کشورهایی که در مبارزه با فساد موفق شدند به این جهت بود که یک دستگاه و ستادی را با ضریب اطمینان تشکیل داده و پرونده‌های بزرگ را به آن ارجاع می‌دهند.

توکلی اظهار کرد: ما در این جهت یک سمن را به‌ اتفاق دوستانی چون آقایان کوثری، نادران، دهقان، نجابت و نبوی و برخی دیگر برای برخورد با مفاسد اقتصادی ایجاد کرده‌ایم که موارد و مصداق‌ها مشخص و به مسؤولان مربوطه ارسال می‌شود.

وی گفت: ادبیات درست حقوق‌های نجومی و نامشروع، حرام‌خواری است که الآن اسمش را به نجومی و نامتعارف تغییر داده‌اند و ‌کار به‌جایی رسیده که عده‌ای آنقدر وقیح می‌شوند که در پشت تریبون مجلس بگویند ما سهممان را از سفره انقلاب برداشتیم.


کد مطلب: 380849

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxyethuqeooz.fsfu.html?380849

الف
  http://alef.ir