رسانه صهیونیستی: اسرائیل آماده بازگشت احتمالی جنگ به جنوب سوریه است

29 مرداد 1396 ساعت 14:31


ایرنا نوشت: پایگاه خبری صهیونیستی ' ان آرجی ' به نقل از یک مقام نظامی رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان اشغالی سوریه گفت: نظامیان اسرائیل با وجود توافق آتش بس میان دولت سوریه ومخالفان مسلح آن، آماده هرگونه تحولی در مرزهای جنوب سوریه و بازگشت جنگ به این منطقه هستند.

شبکه خبری الجزیره روز یکشنبه به نقل از این پایگاه صهیونیستی افزود:' شمعون بن زخریا' افسر اسرائیلی مستقر در جولان با اشاره به استقرار زره پوش های اسراییل در بلندی های جولان گفت که تل آویو می خواهد مرزها یش با سوریه آرام و با ثبات بماند.

وی گفت که نظامیان رژیم اشغالگر قدس در روزهای اخیر با استقرار تجهیزات نظامی واتخاذ اقدامات امنیتی، زمینه فعالیت را برای کشاورزان صهیونیست در مناطق نزدیک مرز سوریه وحفاظت از آنها را در مقابل حملات از داخل خاک سوریه فراهم کرده اند.

پایگاه صهیونیستی 'ان آر جی' با بیان اینکه' برخلاف ارزیابی های اسرائیل ،توافق آتش بس در سوریه همچنان پایدار است'، به نقل از افسران عالی رتبه صهیونیست اعلام کرد که سوری ها علی رغم احتمال بازگشت جنگ ،همچنان به خانه های خود باز می گردند.
پایگاه خبری صهیونیستی افزود: پس از گذشت یک ماه از امضای آتش بس در جنوب غرب سوریه با تضمین های آمریکا وروسیه ، اسرائیل همچنان از پایداری آتش بس تا این زمان شگفت زده است و با احتیاط بیشتری برخورد می کند.

' ان آر جی' با بیان اینکه' دستگاه های اطلاعاتی ارزیابی کرده اند که توافق آبس طولانی نخواهد شد'، اضافه کرد:نیروهای سازمان ملل مستقر در مرزهای با سوریه هنگام تشدید درگیری میان دولت ومخالفان آن به مواضعی که سه سال قبل ترک کردند، بازمی گردند.


کد مطلب: 503644

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxteixuqeymz.fsfu.html?503644

الف
  http://alef.ir