ایوبی داور جشن خانه سینما شد/اعلام آخرین وضعیت داوری‌ها

بخش فرهنگی الف، 14 شهریور ۹۵

14 شهريور 1395 ساعت 15:35


حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز یکی از داوران مرحله‌ی نهایی هجدهمین جشن خانه سینماست.

کمال تبریزی دبیر هجدهمین جشن خانه سینما در گفت‌وگویی با ایسنا با اعلام این خبر گفت: آقای ایوبی به عنوان داور نهایی از سوی هیات مدیره‌ی خانه سینما معرفی شدند تا در نظرسنجی نهایی جشن شرکت کنند.

این فیلم‌ساز با بیان اینکه، برای نخستین‌بار است که رئیس سازمان سینمایی، داور جشن خانه سینما می‌شود، سخنانش را اینگونه ادامه داد: امسال علاقه‌مند بودیم همه‌ی گروه‌هایی که در حوزه‌ی فرهنگی و هنری فعال هستند؛ مثلا نمایندگانی از شورایعالی انقلاب فرهنگی،کمیسیون فرهنگی و... جزو داوران نهایی ما باشند اما چون اغلب این افراد،گرفتار بودند و در مقطع مشخص شده نمی‌توانستند،فیلم‌ها را ببینند، این امکان فراهم نشد اما سال آینده که قطعا شیوه‌ی برگزاری جشن به شکل آکادمی خواهد بود و داوران فرصت دارند در طول سال فیلم‌ها را ببینند،این اتفاق خواهد افتاد و خانه سینما از نخبگان گروه‌های مختلفی که در حوزه فرهنگ و هنر فعال هستند،دعوت خواهد کرد که در جمع داوران باشند.

او با اشاره به حضور حجت‌الله ایوبی در جمع داوران در پاسخ به اینکه چگونه این مدیر سینمایی، فیلم‌ها را تماشا خواهد کرد،گفت: فکر می‌کنم آقای ایوبی جزو معدود افرادی هستند که به شیوه‌ی آکادمی و در طول سال فیلم‌ها را دیده‌اند و ما نیز به ایشان اعلام کردیم که هر کدام از فیلم‌های نامزد شده را ندیده‌اند برای ایشان فرصت نمایش فراهم می‌کنیم.

کمال تبریزی در پاسخ به اینکه آیا این روند و حضور مسوولان در جمع داوران به روند برگزاری یک جشن صنفی که قرار است برگزیدگان اهالی سینما معرفی شوند،لطمه‌ای وارد نمی‌کند؟ پاسخ داد: بله،جشن صنفی است و اکثریت صنوف در این رای گیری حضور دارند اما این روند هیج مغایرتی ندارد با اینکه گروه‌های مختلف اجتماعی فعال و تاثیرگذار در عرصه‌ی فرهنگ و هنر در این نظرسنجی صنفی شرکت کنند، چون جشن سینما متعلق به همه هست و ما معتقدیم برگزیدگانی که در نهایت معرفی می‌شوند، قرار است همه‌ی دیدگاه‌ها و نگاه‌های مختلف در این انتخاب تاثیر بگذارند.

دبیر جشن هجدهم خانه سینما پاسخگویی درباره‌ی اعلام اسامی بزرگداشت‌های جشن و مکان برگزاری آن را به روزهای آینده موکول کرد.

به گزارش ایسنا،مرحله نهایی داوری هجدهمین جشن سینمای ایران آغاز شد و پس از انتخاب ٢٧ فیلم توسط ١٢ صنف تخصصی، مرحله نهایی نمایش آثار منتخبین با داوری کلیه صنوف خانه سینما آغاز می‌شود.

همچنین۱۵ داور هیئت مدیره خانه سینما متشکل از محمد احسانی‌زاده، شهاب اسفندیاری ،گلی امامی، جمال امید، فرهاد توحیدی، فریدون جیرانی، امیر حاج‌رضایی، فرشته طائرپور، سعید عقیقی، محمد قوچانی، احمد محیط طباطبایی، احمد مسجدجامعی، سهیل محمودی، شهین مولاوردی و اکبر نبوی هستند.

جشن خانه سینما ۲۲ شهریور ماه به مناسبت روز ملی سینما برگزار می‌شود.


کد مطلب: 388544

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxoetxuqeoiz.fsfu.html?388544

الف
  http://alef.ir