آنالیز AFC از بازگشت پرسپولیس مقابل الاهلی

3 شهريور 1396 ساعت 12:56


سایت AFC در گزارشی به تحلیل دیدار دو تیم پرسپولیس و الاهلی پرداخته است.

 
به گزارش "ورزش سه"، در این گزارش، AFC مدعی شد که الاهلی با تعویض هایی که انجام داد که طی آن  ستاره های خود را بیرون کشید، باعث شد تا پرسپولیس به خودش بیاید و بتواند دو گل وارد دروازه این تیم کند. این تحلیل به شرح زیر است:
الاهلی خیلی راحت اجازه داد که برتری دو گله پرسپولیس مقابل این تیم در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا از دست برود. در حقیقت، تعویض لئوناردو و عمر السوما با گزینه های دفاعی، به ضرر الاهلی شد. پرسپولیس 60 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت ولی از وقتی که حریف، مهره های ضد حمله اش را بیرون کشید، فشار پرسپولیس بیشتر شد و آنها توانستند دو گل بزنند.
 

 
 
لئوناردو و تاثیرگذاری آنی
 لئوناردو، خرید جدید الاهلی تاثیری آنی در این تیم داشت و تا پیش از دقیقه 66 که تعویض شود، عملکردی فوق العاده داشت. مهاجم برزیلی در اولین بازی اش در این رقابت ها، یک گل زد و سه موقعیت فوق العاده برای هم تیمی هایش ایجاد کرد و بسیار موثر بود. او دائم از چپ به سمت داخل حرکت می‌کرد و در پایان روی یکی از همین فرارهای فوق العاده اش بود که سعید المولد او را پا به توپ کرد و نتیجه 2-0 شد.
 

 
 
دفاعی شدن الاهلی به پرسپولیس کمک کرد
وقتی الاهلی در نیمه دوم 2-0 جلو بود، پرسپولیس فشار را بر حریف بیشتر کرد تا جایی که مالکیت توپ آنها بین دقیقه 60 تا 75، 72.6 درصد بوده است. با افزایش فشار حملات، حفره های خط دفاعی الاهلی برای پرسپولیس مشخص شد و هر دو گلی که پرسپولیس  زد روی اشتباهات فردی به ثمر رسید. بین دقیقه 72 و 84، پرسپولیس توانست 6 شوت از 12 شوت  داخل چهارچوب خود را بزند و تعویض های الاهلی و اضافه کردن مدافع جواب نداد.
 

 
 
السوما به گلزنی ادامه می‌دهد
مهاجم سوریه ای با گلی که در همان ابتدای بازی به ثمر رساند، به گلزنی خود ادامه می‌دهد. با این حال او نتوانست آن حضوری که باشگاه در زمین از او انتظار داشت را برآورده کند. در حالی که او 82 دقیقه بازی کرد، تنها 33 بار توپ را لمس کرد و تنها 44 درصد از 18 پاسش به مقصد رسید. او چندین بار توپ را لو داد و کار تیمش را دشوار کرد. با این حال ال سوما هربار که پا به توپ شد، خطری جدی برای رقیب محسوب می‌شد. او 4 شوت زد، 1 گل به ثمر رساند و2 موقعیت نیز برای هم تیمی هایش ایجاد کرد.


کد مطلب: 505246

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjxieimuqey8z.fsfu.html?505246

الف
  http://alef.ir