ترکیه سفیر خود را از بنگلادش فراخواند

24 ارديبهشت 1395 ساعت 16:00


دولت ترکیه در اعتراض به اعدام رهبر جماعت اسلامی بنگلادش، سفیر خود را در این کشور جهت انجام برخی رایزنی ها در این راستا فراخواند.

به گزارش مهر به نقل از «آسوشیتد پرس»، دولت ترکیه با انتشار بیانیه ای ضمن محکمومیت شدید اعدام «مطیع الرحمن نظامی» رهبر جماعت اسلامی بنگلادش، این اقدام را تلاشی اشتباه برای تحت فشار قرار دادن جامعه بنگلادشی و آن را اقدام سیاسی و فاقد مشروعیت حقوقی خواند.

در این بیانیه همچنین آمده است که «دوریم اوز ترک» سفیر ترکیه در بنگلادش، جهت انجام برخی رایزنی ها در این راستا به ترکیه فراخوانده شده است. وی به احتمال زیاد امروز وارد آنکارا خواهد شد.

علاوه بر این «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز روز گذشته طی اظهاراتی این اقدام دولت داکا را به شدت محکوم کرد و اتحادیه اروپا را به دلیل سکوت در برابر این اقدام مورد انتقاد قرار داد.

وی ضمن خطاب قراردادن اتحادیه اروپا گفت: به این دلیل از اتحادیه اروپا صدای اعتراضی برنمی خیزد که شخصی که به دار آویخته شده است یک مسلمان است.

لازم به ذکر است که مطیع الرحمن نظامی رهبر ۷۳ جماعت اسلامی بنگلادش به اتهام ارتکا به جرایم جنگی در جریان جنگ جدایی بنگلادش از پاکستان، در زندانی در داکا به دار آویخته شد.


کد مطلب: 352949

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjx8ethuqeihz.fsfu.html?352949

الف
  http://alef.ir