باند ۸ نفره سرقت مسلحانه در ایرانشهر منهدم شد

13 آذر 1395 ساعت 13:54


فرمانده انتظامی ایرانشهر از دستگیری اعضا و انهدام باند ۸ نفره سرقت مسلحانه به نام "عبدلی" و کشف ۲۸ فقره سرقت در این زمینه در سطح شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان، دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی و پس از هماهنگی لازم با مراجع قضایی، در اقدامی غافلگیرانه سارقان را به همراه سرکرده باند به نام "الف- ج" در حالی که در منزلی در یکی از روستاهای اطراف شهرستان ایرانشهر مخفی شده بودند، دستگیر کرده و تعداد دو قبضه سلاح نیز از این باند کشف کردند.

فرمانده انتظامی ایرانشهر با اشاره به اینکه سارقان این باند معروف به باند "عبدلی"، به 28 فقره سرقت در ایرانشهر و بخش‌های اطراف این شهرستان اعتراف کردند، بیان کرد: اعضای این باند به 13 فقره سرقت مسلحانه و 15 فقره سرقت به عنف اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

کشف زمین‌خواری یک میلیارد ریالی در ایرانشهر

دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر این که یکی از اهالی یکی از روستاهای ایرانشهر اقدام به زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی کرده، ماموران پلیس آگاهی شهرستان پیگیری موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی ایرانشهر افزود: با تحقیق و بررسی‌های انجام شده توسط ماموران و با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان، مشخص شد زمینی به مساحت 4 هکتار از اراضی ملی و دولتی توسط یک نفر به صورت غیرقانونی مورد تصرف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این فرد 4 هکتار از اراضی ملی را که ارزش ریالی آن یک میلیارد ریال است، تصرف کرده و با حفر چاه آب و موتورخانه، به مدت چند سال در آن کار کشاورزی انجام داده است.

اهدای تور ماهیگیری به صیادان زابل توسط اداره شیلات

محمودرضا سرگزی اظهار داشت: صید و صیادی در منطقه سیستان با توجه به نوع فعالیت آن یکی از مشاغل سخت و پرزحمت محسوب می‌شود که از قدیم به عنوان یکی از شغل‌های اصلی مردم در این منطقه مطرح بوده است

سرپرست اداره شیلات زابل افزود: تعداد زیادی از مردم سیستان از راه صیادی امرار معاش می‌کنند و در همین راستا از جانب اداره شیلات زابل تور ماهیگیری رایگان بین صیادان فعال منطقه که به امر صیادی در "چاه نیمه‌ها" مشغول هستند توزیع شده است.


کد مطلب: 420015

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvyexiuqe8yz.fsfu.html?420015

الف
  http://alef.ir