رئیس سیا: ایران، کوبا، حزب‌الله و روسیه در ونزوئلا حضور دارند

23 مرداد 1396 ساعت 8:39


رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) با بیان ادعای تأییدنشده گفت که ایران، حزب‌الله، کوبایی‌ها و روسیه‌ای‌ها در ونزوئلا حضور دارند.

به گزارش تسنیم، «مایک پامپئو»، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اظهاراتی روز یکشنبه با بیان ادعای تأییدنشده گفت که ایران، حزب‌الله، کوبایی‌ها و روسیه‌ای‌ها در ونزوئلا حضور دارند.

به گزارش «راشاتودی»، وی این اتهامات را در پاسخ به سؤال مجری برنامه «فاکس‌نیوز ساندی» درباره اظهارات پیشین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر احتمال دخالت نظامی آمریکا در ونزوئلا مطرح کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا، جمعه‌شب بعد از دیدار با اعضای کابینه امنیت ملی خود در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به سؤالی درباره ونزوئلا گفت: «ما گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم؛ اما به هر صورت، من گزینه نظامی را منتفی نمی‌دانم. این کشور همسایه ما است. می‌دانید که ما در تمام دنیا حضور داریم و در همه جای جهان، در نقاطی که بسیار بسیار دور هستند، نیروی نظامی داریم. ونزوئلا خیلی دور نیست و مردم در آنجا در عذابند و دارند می‌میرند. ما گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم، از جمله گزینه نظامی».

«پامپئو»، روز یکشنبه گفت این اظهارات ترامپ با هدف «ایجاد امیدواری در مردم ونزوئلا جهت فراهم کردن بستر احیای دموکراسی» مطرح شده‌اند.

رئیس سیا، در پاسخ به این سؤال که چرا فکر می‌کند ونزوئلا می‌تواند برای آمریکا مشکل ایجاد کند، بدون ارائه توضیحی مشخص، گفت: «ونزوئلا می‌تواند برای ایالات متحده آمریکا خطرآفرین باشد؛ کوبایی‌ها آنجا هستند، روس‌ها آنجا هستند؛ ایرانی‌ها و حزب‌الله آنجا هستند. در آنجا وضعیتی وجود دارد که ممکن است به منطقه بسیار بسیار بدی تبدیل شود، بنابراین، آمریکا لازم است که این را خیلی جدی بگیرد».


کد مطلب: 501619

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvveihuqeymz.fsfu.html?501619

الف
  http://alef.ir