انصارالله: سازمان ملل معیارهای انسانی، اخلاقی و سیاسی را درباره یمن زیرپا گذاشته است

6 بهمن 1395 ساعت 9:10


سخنگوی انصارالله با انتقاد شدید از سازمان ملل، نماینده این سازمان ملل در مذاکرات یمن را "ماموری برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات نظامی نیروهای متجاوز سعودی" خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری العهد، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در مصاحبه با شبکه المسیره گفت: سفر اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل در امور یمن به صنعا، بیشتر از یک فشار سیاسی بود که همزمان با تشدید حملات صورت گرفت. ما از الشیخ احمد در مسئله درخواستن از "هیئت ملی" برای انتقال به اردن انتقاد داریم. این درخواست با هدف گمراه کردن صورت گرفته است.

وی گفت: فرستاده سازمان ملل نتوانست حتی با گفتن یک کلمه طرف دیگر را به برعهده گرفتن مسئولیتش درباره رخدادهای یمن وادار کند. الشیخ احمد بسیاری از خواسته‌های ما را رد کرد. او بعد از سفر اخیرش به صنعا از هیئت ملی خواست طرح امنیتی را برای عقب‌نشینی و تحویل سلاح ارائه دهد اما فراموش کرد که یمن شاهد فاجعه انسانی است که متجاوزان مسئول آن هستند.

عبدالسلام تأکید کرد: فرستاده سازمان ملل به کارمندی تبدیل شده که بر اقدامات نظامی نیروهای متجاوز سعودی سرپوش می‌گذارد. سازمان ملل تمامی معیارهای انسانی، اخلاقی و سیاسی را درباره یمن زیرپا گذاشته است.

وی افزود: متجاوزان تمامی امکانات سیاسی، رسانه ای و نظامی خود را برای شکستن اراده مردم یمن به کار گرفته‌اند اما با گذشت دو سال از این تجاوز هنوز هیچ دستاورد میدانی جز خونریزی و ویرانی و هدف قرار دادن امکانات اقتصادی مردم یمن را به دست نیاورده‌اند. این مسئله تنها به صورت سیاسی حل می‌شود.

الشیخ احمد اخیرا به صنعا سفر و با نمایندگان انصارالله و حزب علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن دیدار کرد. وی خواهان انتقال کمیته آتش‌بس و هماهنگی به اردن قبل از رفتن به ظهران عربستان شده است.


کد مطلب: 438818

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvoexouqetoz.fsfu.html?438818

الف
  http://alef.ir