تشکیل کمیته ویژه بررسی ابعاد لو رفتن سوالات امتحانی

12 تير 1396 ساعت 8:32


معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، از تشکیل کمیته ویژه ای برای بررسی ابعاد مختلف مساله لو رفتن سوالات امتحان نهایی متوسطه دوم خبر داد و گفت: البته شوراهای آموزش و پرورش استان ها و مرکز سنجش وزارتخانه نیز دلایل و میزان این مساله را پیگیری می کنند.

احمد عابدینی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این کمیته و مسئولان وزارت آموزش و پرورش تلاش دارند تا روش هایی را برای صیانت بیشتر از سوالات امتحانی و اطمینان‌بخشی به خانواده ها در این زمینه پیدا کرده و در نهایت پس از بررسی زوایای مختلف، برای تجدید نظر در امتحانات تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه ضرورتی ندارد مساله لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شود، یادآور شد: بررسی ها و گزارش های اخذ شده از حوزه های امتحانی نشان می دهد که ابعاد تخلف آنگونه که به آن پرداخته شده، وسیع نیست.

به گفته معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، یک مورد تخلف و لو رفتن سوالات امتحانات در آموزش و پرورش نباید اتفاق بیافتد و تلاش ما این است که هیچ‌گاه شاهد این مساله نباشیم.

عابدینی اضافه کرد: سال گذشته شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای مبنی بر تشکیل سامانه جامعی برای صیانت از اسناد و مدارک این وزارتخانه داشت و اکنون شورا بدنبال پیگیری این موضوع است زیرا با راه اندازی این سامانه و ایجاد تهمیدات لازم، بخش زیادی از مشکلاتی از این دست قابل حل است.

به گزارش ایرنا، امسال همزمان با آغاز امتحانات نهایی دانش آموزان مقطع متوسطه دوم، شایعاتی مبنی بر لو رفتن سوالات برخی درس‌ها در فضای مجازی و در میان خانواده ها و دانش آموزان مطرح شد که البته چندین بار با تکذیب مسئولان آموزش و پرورش و پلیس فتا همراه بود اما با ارائه برخی مدارک از سوی والدین و دانش آموزان مشخص شد که تخلفاتی در دقایق و ساعتی قبل از آغاز امتحانات رخ داده است.

با توجه به اینکه نمرات امتحانات نهایی تاثیر زیادی در نتیجه کنکور سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دارد، اکنون خانواده ها و دانش آموزان در انتظار تصمیم و بررسی نهایی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مبنی بر قبول یا ابطال امتحانات هستند.


کد مطلب: 488516

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvoexmuqeoiz.fsfu.html?488516

الف
  http://alef.ir