مقاومت داعش در آخرین جبهه «تلعفر»

7 شهريور 1396 ساعت 16:50


نیروهای مشترک عراقی به دلیل مقاومت شدید تکفیری‌های داعش با انتحاری‌ها، تک‌تیراندازان و مواد منفجره، از سرعت عملیات در آخرین جبهه نبرد در تلعفر کاسته‌اند.

به گزارش فارس، نیروهای مشترک عراقی که در کمتر از 10 روز از آغاز عملیات زمینی برای آزادسازی «تلعفر»، موفق شدند، همه محله آن را آزاد کنند، دو سه روزی است که با مقاومت شدید داعش در حومه شمالی شهر مواجه شده‌اند.

به دلیل فرار عناصر باقی‌مانده داعش از شهر تلعفر به روستاهای حومه شمالی، هم‌اکنون درگیری‌ها در اطراف روستای العیاضه در 11 کیلومتری شمال غرب شهر تلعفر در جریان است.

«اسکای نیوز» با انتشار این خبر نوشت: از آنجا که داعش، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد، بشدت در حال مقاومت در العیاضیة است و نیروهای عراقی با وجود پیشروی‌ سریع در تلعفر و آزادسازی روستاهای اطراف العیاضیة، اکنون ناگزیر شده‌اند، از سرعت خود بکاهند.

العیاضیة در 11 کیلومتری شمال غرب تلعفر قرار دارد.

بر اساس این گزارش، نیروهای مشترک عراقی، به دلیل وجود تک‌تیراندازان، مین‌ها و بمب‌های کاشته شده در مسیر و احتمال حملات انتحاری، از سرعت عملیات کاسته‌اند و تنها از دو محور در حال پیشروی هستند تا حتی‌الامکان از میزان خسارات جانی بکاهند.

سرگرد «صلاح کریم» در ارتش عراق با اشاره به اینکه حملات در العیاضیة از دو محور ادامه دارد گفت: چندین انتحاری با  4 خودروی بمب‌گذاری شده، تحت پوشش تک‌تیراندازان به سوی نیروهای ما حمله کردند که همین مسئله موجب شد تا از سرعت خود در پیشروی در این منطقه بکاهیم.

عملیات آزادسازی تلعفر بامداد یکشنبه 20 آگوست به فرمان حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق آغاز شده و تاکنون ادامه یافته است.

قرار است پس از آزادی العیاضه و تکمیل شدن مناطق همجوار شمال شهر، خبر تکمیل عملیات آزادسازی رسما اعلام شود.


کد مطلب: 506515

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvmeiiuqeyiz.fsfu.html?506515

الف
  http://alef.ir