نخستین شهرهای مدافعان حرم در کشور کجاست؟

10 خرداد 1396 ساعت 7:02


بر اساس آمار شهدای مدافع حرم در کشور، اولین و دومین شهر مدافعان حرم از حیث تعداد شهدا مشخص هستند که میزبان خانواده شهدای ایرانی، فاطمیون و زینبیون هستند.

«حسین نصرالله» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به تعداد بالای شهدای مدافع حرم شهرری گفت: تقریبا 104 شهید مدافع حرم در شهرری داریم. که از این تعداد 6 شهید ایرانی، یک شهید پاکستانی و مابقی از شهدای مدافع حرم فاطمیون هستند. با توجه به تعداد شهدای مدافع حرم در شهرهای مختلف، شهرری دومین شهر مدافعین حرم در کشور است.

وی افزود: اولین شهر مدافعان حرم در کشور از حیث آمار شهر قم است و بعد شهرری در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. همچنین تعدادی هم جانباز مدافع حرم داریم که در شهرری ساکن هستند.

نصرالله با اشاره به برنامه‌های بنیاد ری برای این خانواده‌ها گفت: مراسم‌های مختلفی برای خانواده شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود. اعزام خانواده شهدای مدافع حرم به سفر زیارتی سوریه، برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم، مراسم روز وفات حضرت زینب(س) و دیدار با خانواده این شهدا ولی از نگاه بنیاد شهید همه خانواده شهدا در کنار هم دیده می‌شوند و بیشتر برنامه‌های اجرا شده از جانب ما متعلق به تمام خانواده شهداست و برنامه خاص خانواده‌های مدافع حرم کم و انگشت شمار است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری در ادامه گفت: طبق قانون خانواده هر شهیدی که شهادتش محرز شد، تحت پوشش بنیاد شهید قرار گرفته و از تمام حقوق از جمله خدمات درمانی، بیمه تکمیلی، حقوق و... برخوردار می‌شود. این قانون شامل همه خانواده‌های شهداست.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های مردمی در زمینه حمایت از خانواده شهدا گفت: تشکل‌های مردمی که به توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  و حمایت از خانواده ‌های شهدا مشغولند اثرات خوبی در این مسیر گذاشته‌اند. و ادامه این فعالیت‌ها می‌تواند به ترویج این فرهنگ کمک زیادی داشته باشد.
 


کد مطلب: 477716

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjvaexmuqeaaz.fsfu.html?477716

الف
  http://alef.ir