لاریجانی: جوانان ایران صحنه جهانی را تغییر دادند

21 اسفند 1395 ساعت 19:37


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مسلمانان مفتخریم که اولیای دین در زندگی امروز ما این مفهوم را تعبیه و حضرت امام(ره) آن را اجرایی کرد و جوانان به فرمان ایشان صحنه جهانی را تغییر دادند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در کنگره بین المللی شکوه ایثار که با هدف تجلیل از مادران و همسران شهدا کنگره بین‌المللی «شکوه ایثار» که امروز (شنبه)، با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و میهمانانی از کشورهای بوسنی، لبنان، تونس، پاکستان، بوسنی، لبنان و سوریه در حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت:  در زندگی و تفکر اسلامی مفهومی بالاتر از مفهوم شهادت وجود ندارد و زمانی که کسی در راه خدا به شهادت می رسد، که از بر و نیکی سرشار شده است.

وی در ادامه بیان داشت: انسان ها در زندگی خود کارهای نیکی از جمله کمک به نیازمندان و سالخوردگان انجام می دهند اما رسول اکرم(ص) فرمودند که انجام این کارها کار خیر محسوب می شود اما هنگامی که در مقابل مفهوم شهادت قرار می گیرد، در رأس تمام این اعمال قرار خواهند گرفت، به طوری که اگر تمام کارهای نیک در یک کفه ترازو و شهادت در طرف دیگر کفه قرار بگیرد، شهادت در آن کفه تعادل را از بین می برد.

لاریجانی تصریح کرد: انسان ها در زندگی امروز غرق در مسایل مختلف خود شده اند و تنها زمانی که مقابل مرگ قرار گیرند، بیدار می شوند و متأسفانه در دنیای امروز، مردم از مفهوم کلیدی رستگاری دور شده اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اذعان کرد: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی مفهوم رستگاری را در سیر و سلوک حرکت اسلامی نهادینه کرد.

وی بیان کرد: ما مسلمانان مفتخریم که اولیای دین در زندگی امروز ما این مفهوم را تعبیه و حضرت امام(ره) آن را اجرایی کرد و جوانان به فرمان ایشان صحنه جهانی را تغییر دادند.

لاریجانی تصریح کرد: مفهوم شهادت امروز صفی از مقاومت و صفی از استکبار در منطقه شکل گرفته و صهیونیست‌ها در صف دوم لانه کرده‌اند. اگر بحران در عراق و سوریه و کشورهای دیگر است نشان از آن دارد که نظام حق در مقابل نظام باطل قرار گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی شناخت مسأله بحران را مهم دانست و افزود: مادران شهدا در میراث شهدا سهیم هستند، زیرا در تربیت این افراد نقش مهمی داشتند.
 


کد مطلب: 453235

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjttexiuqei8z.fsfu.html?453235

الف
  http://alef.ir