جزئیات دیدار ظریف با دبیر کل سازمان ملل

30 بهمن 1395 ساعت 17:52


وزیر امور خارجه کشورمان در ملاقات با دبیر کل سازمان ملل خواستار حضور فعالتر این نهاد در بحرانهای جهانی شده و آمادگی کشورمان را برای همکاری با دبیر کل و حمایت از تلاش‌های او اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد عصر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار موضوعات مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای مورد بحث و رایزنی قرار گرفت. وضعیت وخیم مسلمانان روهینگیا در میانمار، اوضاع در یمن، سوریه و عراق و نقش سازمان ملل متحد و دبیرکل آن از مهمترین موضوعات این دیدار بود.

وزیر امور خارجه کشورمان در این ملاقات خواستار حضور فعالتر سازمان ملل متحد در این بحرانها شده و آمادگی کشورمان را برای همکاری با دبیرکل و حمایت از تلاش‌های او اعلام کرد.

گوترش نیز با اشاره به توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5، برجام را عامل مهمی در صلح و ثبات بین‌المللی دانسته و حمایت خود و سازمان ملل متحد را از استمرار آن اعلام داشت.

دبیرکل سازمان ملل متحد در پایان از دعوت وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به تهران استقبال کرده و گفت: در اولین فرصت به جمهوری اسلامی ایران سفر خواهد کرد.


کد مطلب: 446783

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjomextuqexaz.fsfu.html?446783

الف
  http://alef.ir