کی‌روش: کره حتی مرا هم به دویدن واداشت/ برای اولین بار از یک بازیکن پیراهن گرفتم

بخش ورزشی الف، 9شهریور96

9 شهريور 1396 ساعت 19:30

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید که دیدار تیمش برابر کره‌جنوبی جذاب بود.


به گزارش ایسنا، کارلوس کی‌روش در نشست خبری پس از بازی با تیم ملی فوتبال کره اظهار کرد: به هواداران متعصب و خوب تیم ملی کره‌جنوبی به خاطر بازی امروز تبریک می‌گویم. درست است که امروز شاهد یک جنگ نبودیم اما یک فوتبال زیبا را شاهد بودیم که به معنای واقعی بسیار جذاب بود. امروز، کره حتی مرا هم به دویدن وادار کرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: امروز شاهد حضور بازیکنان جوان بودیم به طوری که چند نفر برای نخستین بار برای تیم ملی بازی می‌کردند.

وی ادامه داد: شاهد اتفاقات فوق‌العاده‌ای بودیم چراکه وقتی یکی از بازیکنانمان اخراج شد، سایر بازیکنانمان کم نیاوردند و بازی خودشان را انجام دادند. به خاطر همین به همه آنها تبریک می‌گویم. بعد از بازی بسیار زیبای کره برای اولین در ۳۶ سال سابقه فوتبالی‌ام از یک بازیکن درخواست پیراهن کردم.

کی‌روش اضافه کرد: امیدوارم جهان فوتبال به عملکرد خوب ایران که فوتبال زیبایی ارائه می‌دهد احترام بگذارد و با توجه به در نظر گرفتن شرایط و امکانات لازم به این واقعیت برسد. این در حالی است که این تحسین در خانه از ما صورت نمی‌گیرد.

او در پاسخ به این سوال که دلیل ناراحتی‌اش در کنار زمین چه بود، گفت: عصبانی نبودم،‌ اما در طول بازی خواستم تلاش کنم تا بازیکنانم تمرکز لازم را حفظ کنند و فرصت‌های به دست آمده را از دست ندهند. همین مساله باعث شد یک فوتبال کامل را ارائه بدهیم. این تنها کاری بود که می‌توانستم انجام بدهم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که از چه بازیکنی پیراهن گرفت، گفت: من از بازیکن خوبی به نام اوسونگ درخواست پیراهن کردم.

وی تصریح کرد: مطمئنا بازیکنان ما در بازی مقابل سوریه هم همین‌گونه با انگیزه حاضر خواهند شد چراکه می‌خواهیم موفقیت تاریخی که به دست آوردیم را به یک پیشرفت تبدیل کنیم. 

کی‌روش به دیدار رفت تیمش با سوریه اشاره کرد و گفت: ما در یک زمین کاملا سیل‌زده و زمینی که شبیه یک استخر بود به مصاف تیم ملی فوتبال سوریه رفتیم. سعی کردیم توجه مسئولان محلی و همانطور مسئولان مالزی را به این موضوع جلب کنیم اما کسی توجه نکرد. اما می‌خواهیم در خانه فوتبال خوبی ارائه بدهیم و نتیجه لازم را مقابل سوریه به دست بیاوریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره جو ورزشگاه جام جهانی کره‌جنوبی گفت: از هواداران خوب کره تشکر می‌کنم، زیرا امروز شاهد یک اتمسفر بسیار خوب بودیم، حتی در ثانیه‌هایی از بازی مجبور شدم خودم سعی کنم که یک تنه جو را آرام‌تر کنم به خاطر اینکه آنها واقعا فوق‌العاده تیم خودشان را تشویق می‌کردند و مراتب افتخار و تقدیر و قدردانی خودم را از بازیکنان بسیار خوبم اعلام می‌کنم.


کد مطلب: 507280

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjoaeiyuqey8z.fsfu.html?507280

الف
  http://alef.ir