هوای تابستانی گالری‌های تهران در اولین جمعه زمستان

3 دی 1395 ساعت 8:48


پیشتازی دوباره نقاشان با ۱۴ نمایشگاه در عرصه هنرهای تجسمی، در روزهای سرد زمستان

 
به گزارش خبرآنلاین، هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی با نمایشگاه‌های آثار خود در اولین جمعه پاییز به استقبال علاقه‌مندان و مخاطبان خود می‌روند.
 
مهدی درستی: این هفته گالری های کشور با 26 نمایشگاه جدید فرصت انتخاب متنوعی را برای علاقه مندان به هنرهای تجسمی ایجاد کرده‌اند.

این هفته نسبت به هفته گذشته تعداد نمایشگاه ها با افزایش حداقلی همراه بوده است.
هنرمندان نقاش این هفته هم با برپایی 14نمایشگاه به استقبال مخاطبان خود خواهند رفت. این تعداد نسبت به هفته سپری شده با افزایش نسبی روبه رو بوده است. این نمایشگاه ها در سبک های مختلف طراحی، طبیعت محدود است.

هنر عکاسی این هفته تنها دو نمایشگاه را به خود اختصاص داده است که یکی از آن ها عکس های بهروز بقایی بازیگر و کارگردان است.

کارهای بقایی در حوزه عکاسی حرکت است و چون چیزی بین عکس و نقاشی است به تبعیت از ابراهیم حقیقی نام آن را «عکاشی» گذاشته است.

او درباره این نمایشگاه خود توضیح داد: «من از دوران جوانی همواره در کنار بقیه فعالیت هایم، عکاسی می کردم و قرار نبود نمایشگاهی از این کارها ارائه کنم اما به یکباره تصمیم بر این شد تا ۲۵ عدد از بهترین عکس هایم که با تکنیک حرکتی گرفتم را به نمایش در بیاورم، در حقیقت خواستم که دیگران نیز از این تکنیک اطلاع پیدا کنند.»

سومین و آخرین هنری که این هفته را با بیش از یک نمایشگاه سپری خواهد کرد، خطاطی است که با دو نمایشگاه از اساتید این رشته به استقبال علاقه‌مندان خواهد رفت.
هنرهای چیدمان، کار روی سرامیک، تصویرسازی، مجسمه سازی، هنر کاربردی و فتومونتاژ هم سایر هنرهایی هستند که این هفته یک نمایشگاه برپا کرده‌اند.

همچنین فروش سال هنرهای تجسمی «هفت نگاه» نیز در این هفته برپا می شود. دهمین دوسالانه نگارگری در باغ نگارستان برپاست و همچنین فستیوال «سی پرفورمنس، سی هنرمند، سی روز» نیز در موزه هنرهای معاصر اجرا می‌شود.
نکته جالب و متفاوت این هفته 50 ساله شدن گالری سیحون است.

در ادامه با جزییات برپایی این نمایشگاه‌ها بیشتر آشنا خواهید شد:
گالری فرهنگسرای نیاوران: نهمین فروش سال هنرهاى تجسمى «هفت نگاه» پنجشنبه دوم دی ماه از ساعت 16 در فرهنگسراى نیاوران آغاز به کار کرده است و تا 17 دی ادامه دارد.

هفت نگاه با مشارکت گالرى‌هاى آریا، الهه، گلستان، والى، هفت ثمر و ماه مهر برگزار مى‌شود و در نهمین دوره خود میزبان 300 اثر از 280 هنرمند در مدیاهای، نقاشی، نقاشى‌خط، مجسمه و معدودی چاپ دستى است.
در این نمایشگاه آثار سه نسل از هنرمندان شاخص ایران در یکصد سال اخیر به  نمایش درخواهد آمد که می‌توان به هنرمندانی همچون پرویز کلانتری، هانیبال الخاص، مش اسماعیل، فریده لاشایی، ژازه تباتبایی، منصور قندریز، رضا مافی، محمدعلی ترقی‌جاه، غلامحسین نامی، علی شیرازی، بهرام دبیری، گیزلا وارگا سینایی، فرح اصولی، تاها بهبهانی، بهروز دارش، کامبیز درم‌بخش، ابراهیم جعفری.... اشاره کرد.

خانه هنرمندان ایران: نمایشگاه آثار هنرمندان تجسمی معاصر ایران با عنوان «تمام رنگی» پنجشنبه دوم دی ساعت 17 در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران گشایش یافت و تا 13 دی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی هم چون آیدین آغداشلو، کامبیز درمبخش، حبیب درخشانی، نیما پتگر، فریدون امیدی، لیلی درخشانی، جمشید حقیقت‌شناس، مهدی حسینی، مونس محمودی، لیلی رشیدی، علی ترقی‌جاه، فربد مرشدزاده، لیلا ابراهیمی، بهرام دبیری، مهسا علیخانی، نادر سماواتی، رضا میلانی، صادق میری، سروش میلانی‌زاده، کیوان عسگری، امید شایان، حمید جعفری شکیب، داور یوسفی، رضا هدایت، آرش کریمی، کوروش ادیم، رومین محتشم، محمد هادی فدوی، جواد حمیدی، زهرا شفیع و... در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آیند.

گالری احسان: محسن الهیان خطاطی‌های خود را با عنوان «او» از سوم تا هشتم دی در گالری احسان به نمایش درمی‌آورد.

گالری شکوه: گالری شکوه میزبان نمایشگاه خطاطی‌های احمد مازادی  به نام «مشق امروز» است که از سوم تا 14 دی برقرار است.

گالری برسام: نمایشگاه گروهی سرامیک با ارائه آثاری از آرمین حق‌نژاد، یاسمن شمس‌الدینی، زینب عابدیان، مرضیه سادات قاری، سهیلا کاویانی و عطیه کلاهچیان سوم تا هفتم دی در گالری برسام برگزار می‌شود.گالری آران: نقاشی‌های مریم فرزادیان با عنوان «سونات سرد» از سوم تا هشتم دی در گالری آران میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری امکان: امین فتاحی نقاشی‌های خود را با عنوان «مدار» از سوم تا 20 دی در گالری امکان به نمایش درمی‌آورد.

نگارخانه آتشزاد: نگارخانه آتشزاد نمایشگاه نقاشی مهدی آذین با عنوان «خراش» را از سوم تا 12 دی میزبانی می‌کند.

گالری دلگشا: نقاشی‌های علی کائینی از سوم تا 12 دی با عنوان «نویز سفید» در گالری دلگشا به تماشا در می‌آید.

کائینی درباره نمایشگاه و نامش می گوید: نویز سفید یک نویز تصادفی‌است که تراکم طیفی ثابتی دارد، به‌این‌معنا که این نویز دارای دامنه یا تراکم مشابهی در سراسر طیف فرکانس‌های صداهای قابل‌شنیدن است.

این باعث‌شده تا نویز سفید امکان پوشاندن سایر صداها را داشته باشد. نویز سفید به این علت سفید نامیده شده است که مانند نور سفید، که آمیزه ای از همه‌ی طول موج‌های مرئی نور است، آمیزه‌ای از همه‌ی فرکانس‌های قابل‌شنیدن است.

کارهای این مجموعه روایت مواجهه با محصولات نامتناهی «تصمیم» (به‌عنوان امری ارادی)‌ست، با کوشش در جهت ورود به گستره‌ی دیگری از ذهن.»

گالری دنا: نمایشگاه انفرادی نقاشی «ستاره‌ها» که آثار افسانه آخوندی را شامل می‌شود از سوم تا هشتم دی در گالری دنا برپاست.

هشتم دی در گالری زرنا افتتاح می‌شود و تا دوم دی‌ ادامه خواهد داشت.

نگارخانه لاله: نمایشگاه «منظره» با 31 اثر نقاشی از یعقوب عمامه‌پیچ، وجیهه فکور، فریبا سلطانی، مسعود اصلانی، امیر کریمیان و سجاد محمودی روز جمعه سوم دی در نگارخانه لاله افتتاح می‌‏شود. این نمایشگاه تا 14 دی برقرار است.

نگارخانه نقش جهان: نقاشی‌های فائقه عطارزاده با عنوان «نقشینه» از سوم تا هشت دی در نگارخانه نقش جهان برپا خواهد بود.

گالری هرندی: نمایشگاه نقاشی کاوه بیکیان با عنوان «بیناب» از سوم تا 15 دی در گالری مریم فصیحی هرندی به تماشا در می‌آید.

گالری هما: نمایشگاه نقاشی‌های ارغوان خسروی باعنوان «آخرین روزهای بهشت» از سوم تا 14 دی در گالری هما برپاست.

گالری ویستا: محمود باجلان نقاشی‌هایش را با نام «عابر پیاده» از سوم تا 13 دی در گالری ویستا به نمایش می‌گذارد.

گالری ژینوس: نمایشگاه نقاشی‌های علی مطلب‌زاده و ساره بهروزی با عنوان «گذر از لایه‌ها» جمعه سوم دی در گالری ژینوس برپا می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار این نمایشگاه تا هشتم دی به گالری ژینوس مراجعه کنند.

گالری سیمرغ: سارا باقرپناه با نمایشگاه نقاشی‌های خود تحت عنوان «رویای خانه» از دوم تا 13 دی در گالری سیمرغ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری علیها: نمایشگاه نقاشی‌های نسرین برکت تحت عنوان «تقویم تاریخ» از سوم تا 14 دی در گالری علیها برگزار می‌شود.گالری سایه: «در هم آشفتگی» نمایشگاه نقاشی‌های شری محبوبیان است که از سوم تا هشتم دی در گالری سایه برپاست.

گالری زرنا: نمایشگاه تصویرسازی فاطمه نیازی با عنوان «طوبی» از سوم تا

گالری گلستان: مسعود زارعی عکس‌های خود را از سوم تا هشتم دی در گالری گلستان به نمایش درمی‌آورد.

گالری شلمان: گالری شلمان عکس‌های بهروز بقایی را با عنوان «عکاشی» از سوم تا هشتم دی به نمایش می‌گذارد.

گالری 26: نمایشگاه مجسمه با عنوان «سازش» که  شیرین جلوه در آن آثاری از امیرحسین ردایی، حامد رشتیان و مهرزاد لعلی را گردآوری کرده، از سوم تا 15 دی در گالری 26 برپا می‌شود.

گالری هپتا: نمایشگاه سه نفره حمید و وحید اسلامی عرب، سارا بنماران با محوریت هنر کاربردی تحت عنوان «حس و چوب» از سوم تا هشتم دی در گالری هپتا برپا است.
گالری «اُ»: ویدئو، چیدمان شیرین صباحی با عنوان «شکل روان، شکل دو رو» سوم تا 14دی در گالری اُ برپاست.

گالری آتبین: بابک حقی فتومونتاژهای خود را با عنوان «روزای روشن» از سوم تا 13 دی در گالری آتبین به نمایش درمی‌آورد.


کد مطلب: 427162

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjmaex8uqe8vz.fsfu.html?427162

الف
  http://alef.ir