ابهام بزرگ در سلامت گوشت‌های برزیلی/مردم گوشت آلوده خوردند؟

20 فروردين 1396 ساعت 8:13


درحالی‌که وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان دامپزشکی سلامت گوشت‌های برزیلی وارد شده به ایران را تأیید می‌کنند سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل هرگونه قطعیت درباره سلامت این محصولات را رد می‌کند.

به گزارش تسنیم، بعد از اینکه  پلیس فدرال برزیل چندی پیش از تعطیلی سه شرکت بزرگ صادرکننده گوشت و تعلیق 33 مقام دولتی این کشور به اتهام عرضه گوشت فاسد خبر داد که در جریان آن پرونده، 21 شرکت دیگر نیز تحت بررسی  قرار گرفتند، این ابهام برای مصرف کنندگان ایرانی به وجود آمد که آیا این گوشت فاسد را مصرف کرده اند یا خیر.

عامریان رئیس اتاق بازرگانی برزیل-ایران اولین فردی بود که در گفتگو با تسنیم این موضوع را با توجه به نظارت سازمان دامپزشکی کشور و ناظران شرعی  رد کرد و به فاصله کمی از این موضوع حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز بر این موضوع صحه گذاشت و در خصوص احتمال واردات گوشت آلوده از کشور برزیل گفت: ما در زمان ذبح دام در این کشور ناظر روحانی و دامپزشک داریم و برخلاف سایر کشورها، نظارت لازم قبل از واردات صورت می‌گیرد.

وی افزود: بر این اساس 3 ماه گذشته نیز یک کشتارگاه برزیلی که قصد صادرات گوشت مشکل‌دار به ایران داشت تعطیل شد.

بنابراین گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیلیا به فاصله کمی از اظهارات وزیر جهاد کشاورزی و رئیس اتاق بازرگانی برزیل و ایران با صدور اطلاعیه‌ای اظهار داشت: "موضوع گوشت فاسد برزیل