شاکری: صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق‌ها در دسترس عموم قرار گیرد

2 خرداد 1396 ساعت 11:00


شاکری با اشاره به وقوع تخلفات گسترده در انتخابات شورای شهر تهران درخواست کرد: مانند سال ۸۸ صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق‌ها در سایت فرمانداری منتشر و ۱۰ درصد صندوق‌ها نیز بازشماری شود.

به گزارش مهر، مجتبی شاکری در تذکر پیش از دستور خود در سیصد و چهل و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه حقوق شهروندی مردم باید در مورد رفع شبهات پیرامون انتخابات رعایت شود، گفت: با وجود گزارش‌های مستند از تخلفاتی که صورت گرفته است، فرمانداری به دلایل مختلف از رسیدگی به موضوع طفره می‌رود.

وی ادامه داد: سال ۸۸ که شبهاتی در مورد صحت انتخابات مطرح شد، تمام صورتجلسات شمارش آرای صندوق‌ها در سایت منتشر شد. اکنون هم پیشنهاد می‌کنم فرمانداری در مورد انتخابات شوراها همین برنامه را در پیش بگیرد و با توجه به شکایات مطرح شده، ۱۰ درصد از صندوق‌ها بازشماری شود.

شاکری خاطرنشان کرد: نه تنها لیست خدمت بلکه حتی برخی دوستان اصلاح طلب ما باور ندارند که یک لیست مشخص صدر تا ذیل کرسی‌ها را با اکثریت قاطع از آن خود کند. تنها در یک مورد از تخلفات از ۳۱۰۰ فقره رای موجود در یک صندوق، همه بدون استثنا به ۲۱ نفر لیست امید رای دادند.

شاکری با بیان اینکه تخلفات ریاست جمهوری هم از جاهای مختلف گزارش شده که باید مورد رسیدگی قرار گیرد، اظهار کرد: امکان ندارد که مردم فردی مانند مهدی چمران را نشناسند؛ اگر نفس حمایت چند نفر از یک لیست تا این حد کارساز است که برای یک نفر یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای می‌آورد، چرا برای جمع کردن جمعیت در همایش انتخاباتی آقای روحانی چنین نکرد؟

وی افزود: نکته قابل توجه این است که حتی برخی از چهره‌های شناخته شده اصلاح طلب رای محدودی دارند اما یک عده چهره جدید رای بالا دارند.

شاکری همچنین گفت: با وجود اختلافاتی که با اصلاح طلبان دارم اما فردی مانند احمد دنیامالی و محسن سرخو را برای تصمیم سازی در حوزه‌های عمران، حمل و نقل و ترافیک مناسب‌تر می‌دانم تا خانم یا آقایی از لیست امید که هیچ رزومه‌ای ندارد. آیا واقعاً خانه کارگر طرفداران کمتری دارد؟

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگر سخنانش ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بروجردی، گفت: این شهید جزو چریک‌های قبل از انقلاب بود که وقایعی مانند واقعه خان‌سالار و مبارزه با آمریکا را رقم زد. در آن سال‌ها من هم عضو گروه توحیدی صف بودم که شهید بروجردی نیز به نوعی عضو آن بود.

شاکری افزود: شهید بروجردی و خانواده‌اش در محله‌ای محروم زندگی می‌کردند و واقعاً مدافع محرومان بودند و قهر و مهر آنها برگرفته از خط قرمزهای مکتب امام راحل بود. این شهید بزرگوار تا آخرین نفس پای حق ایستاد و جان خود را در این راه فدا کرد.

وی با اشاره به فعالیت یک نانوایی در منطقه ۴ در یک آپارتمان مسکونی، گفت: با وجود تذکری که قبلاً در این رابطه مطرح کردم، شهرداری منطقه از اجرای طرح قلع و قمع خودداری می‌کند و تنها یک نیوجرسی در آنجا گذاشته که مشکلی برای نانوایی ایجاد نکرده است. ساکنان این آپارتمان بسیار گلایه مند و خواستار رسیدگی فوری به موضوع هستند.

وی همچنین از تبدیل بخشی از پیاده‌روی محدوده چهارراه گلوبندک به پارکینگ موتورسیکلت انتقاد کرد و افزود: از شهروندان بابت حق پارکینگ نیز ۲۰۰۰ تومان دریافت می‌شود در حالی که تعرض به پیاده‌رو پایمال کردن حقوق مردم است و باید از آن جلوگیری شود.


کد مطلب: 474953

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjixextuqeahz.fsfu.html?474953

الف
  http://alef.ir