احتمال دوروزه شدن قطارتهران-کربلا

17 آبان 1395 ساعت 18:26


معاون مسافری راه آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطار خرمشهر- شلمچه در ایام اربعین حسینی از ساعت ۱۳ امروز خبر داد.

میر حسن موسوی در گفت‌وگو با مهر، افزود: راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای رفاه حال زائران اربعین حسینی قطار ترکیبی تهران- کربلا را پیش بینی کرده است که این قطار از فردا (۱۸ آبان) ساعت ۱۵:۳۰ فعالیت خود را آغاز می کند.

وی ادامه داد: قطار یکسره تهران- کربلا  تا پیش از اربعین حسینی فقط در ۱۸ آبان ماه مسافرگیری می کند و پس از ایام اربعین حرکت قطار  روزهای سه شنبه خواهد بود که در صورت استقبال زائران، راه آهن جمهوری اسلامی ایران حرکت این قطار را به دو روز در هفته افزایش می‌دهد.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به اینکه تا پیش از اربعین فعالیت گمرک ایران- عراق افزایش می‌یابد امکان حرکت مجدد این قطار وجود ندارد اما پس از ایام اربعین، حرکت مجدد قطار یکسره تهران- کربلا آغاز می‌شود.

موسوی بیان کرد: بلیت تهران- کربلا، یکسره فروخته می‌شود و ۱۳۰ هزار تومان پرداختی از سوی مسافر برای مسیر ریلی تهران-شلمچه(۹۶۰ کیلومتر)، مسیر جاده‌ای شلمچه- بصره (۳۵ کیلومتر) و مسیر ریلی بصره- کربلا(۴۸۰ کیلومتر) است و زائران نباید هزینه اضافی غیر از مبلغ ابتدایی را پرداخت کنند.

معاون مسافری راه آهن اظهارداشت: قطار تهران-شلمچه ۶ تخته و از نوع درجه یک است اما قطار در نظرگرفته شده برای مسیر بصره-کربلا، اتوبوسی است.  

موسوی تصریح کرد: راه آهن جمهوری اسلام ایران در ایام اربعین  (از ۲۰ آبان‌ماه تا ۵ آذر)، برای مسیر خرمشهر - شلمچه، هر نیم ساعت یک قطار پیش بینی کرده است که پیش فروش این قطارها از ساعت ۱۳ امروز در آژانس های فروش بلیت قطار آغاز شده است.


کد مطلب: 411358

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjivexouqevtz.fsfu.html?411358

الف
  http://alef.ir