عکسی که سناتور آمریکایی به کنگره آورد

24 خرداد 1396 ساعت 21:48


«رند پل» سناتور جمهوریخواه آمریکا در سخنرانی خود در کنگره با نشان دادن عکسی از یک کودک یمنی، بر علیه عربستان سعودی صحبت کرد.
 
به گزارش مهر، یکی سناتور آمریکایی در سخنرانی خود در کنگره آمریکا از دادن سلاح به عربستان و اقدامات این کشور در یمن انتقاد کرد و خواستار جلوگیری از این کارها شد.
 
عکسی که سناتور آمریکایی به کنگره برد

به گزارش فاکس نیوز «رند پل» سناتور جمهوریخواه آمریکا در سخنرانی خود در کنگره با نشان دادن عکسی از یک کودک یمنی، بر علیه عربستان سعودی صحبت کرد.

رند پل گفت: چرا ما باید به عربستان سعودی پول وسلاح بدهیم تا آن ها هم این را به داعش برسانند. آن‌ها بزرگترین ترویج دهندگان نفرت از مسیحیت و یهودیت در جهان هستند. آن‌ها سزاوار و شایسته دریافت سلاح‌های ما نیستند.

وی گفت: عربستان سعودی به یک مراسم سوگواری در یمن حمله کرد و آن جا را بمباران کرد و این در حالیست که در آن هیچ اقدامی برعلیه عربستان صورت نگرفته بود.  در طی این بمباران ۱۲۴ غیر نظامی کشته و ۵۰۰ نفر زخمی شدند.

این سناتور آمریکایی افزود: ما نباید به این جور افراد، تسلیحات بدهیم چرا که آن ها این تسلیحات را به داعش می دهند. من خجالت می‌کشم که  افراد اینجا درباره پول در آوردن پول حرف می‌زنند، در حالی که ۱۷ میلیون نفر در یمن در معرض گرسنگی زندگی می‌کنند و با خطر قحطی مواجهند. برخی مثل علی که عکسش را آورده ام، به خاطر همین نبود غذا جان خود را از دست داده اند.


کد مطلب: 482954

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcji8exxuqeohz.fsfu.html?482954

الف
  http://alef.ir