کفاشیان: به من چه که کی‌روش می‌گوید می‌روم/ پیروانی چند بار خداحافظی کرده اما نرفته!

17 فروردين 1395 ساعت 18:30


رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید سرمربی تیم ملی یک مرحله سخت را پیش رو دارد.

به گزارش ایسنا، علی کفاشیان پس از ۴ و نیم ساعت جلسه با سرمربی تیم ملی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: جلسه‌ای داشتیم که ۴ و نیم ساعت به طول انجامید. کی‌روش یک مرحله کار سخت را پیش رو دارد چرا که تیم ملی بعد از قرعه‌کشی که این هفته انجام می‌شود، باید در یک گروه ۶ تیمه کار خود را برای صعود به جام جهانی دنبال کند.

کفاشیان ادامه داد: کی‌روش شرایطی را مد نظر دارد که اگر آن‌ها را فراهم نکنیم او حاضر به ادامه همکاری با ایران نیست. نیازهای او عبارتند از زمین چمن خوب، پاداش به موقع بازیکنان، اردوی تدارکاتی مناسب، پرداخت حقوق و دستمزد در موعد مقرر که خواسته‌های طبیعی است. با توجه به برنامه و بودجه سال جاری فکر نمی‌کنم بتوانیم تمامی این درخو است‌ها را عملی کنیم اما تیم ملی اولویت نخست ماست و باید هر کاری را برای آن انجام دهیم.

او افزود: کی‌روش از ما تضمین می‌خواهد اما من و او به تنهایی نمی‌توانیم در این‌باره تصمیم‌گیری مناسبی داشته باشیم. به همین دلیل او را به جلسه هیات رییسه دعوت کردم تا در آنجا صحبت‌هایش را انجام دهد. خوشبختانه دو تن از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال هم در هیات رییسه حضور دارند و می‌توانند صحبت‌های او را بررسی کنند. ماندن کی‌روش به نفع ماست و اگر او از ایران برود ما متضرر می‌شویم. کی‌روش برای تیم زحمت کشیده و شناخت کافی از بازیکنان را دارد. با آمادگی مناسب می‌توانیم به راحتی به جام جهانی صعود کنیم و در این تورنمنت موفق شویم.

رییس فدراسیون فوتبال درباره اینکه کی‌روش مدام می‌گوید می‌رود و یا نمی‌رود نیز گفت: به من چه که کی‌روش چنین می‌گوید.

کفاشیان در ارتباط با موضوع تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال و ارسال آن به هیات دولت و نیز اینکه در صورت تصویب اساسنامه احتمال کاندیداتوری او در انتخابات پیش روی این فدراسیون وجود دارد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: من هیچ خبری ندارم. کاندیدا هم نشدم. افرادی که کاندیدا شده‌اند در انتخابات شرکت می‌کنند. فعلا منتظر هستیم که دولت اساسنامه را تصویب کند و آن را به رسمیت بشناسد. چرا که سازمان بازرسی اعلام کرد بدون تصویب اساسنامه نمی‌توانیم کار را پیش ببریم. بنابراین هر زمان که اساسنامه به رسمیت شناخته شود انتخابات با همین ۴ کاندیدا برگزار می‌شود.

وی همچنین درباره اینکه پیروانی از تیم ملی خداحافظی کرده است یا خیر؟ عنوان کرد:‌ پیروانی چند بار خداحافظی کرده ولی نرفته است فعلا که در تیم ملی حضور دارد و کارش را دنبال می‌کند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره چالش‌های به وجود آمده بین او و دبیرکل فدراسیون نیز گفت: هیچ اتفاقی نیفتاده و افکار مختلفی وجود دارد.

کفاشیان همچنین درباره نظر وزارت ورزش برای ماندن کی‌روش و اینکه گفته‌اند کفاشیان با او قرارداد امضا کرده است اظهار کرد: از نظر من کی‌روش باید بماند و کارش را ادامه دهد. هر فرد دیگری هم به جای من باشد، از او حمایت می‌کند چرا که به نفع فوتبال‌مان است که کی‌روش در ایران بماند. او با ما قرارداد دارد اما برای ماندن شرط و شروطی تعیین کرده است. ما این شرط و شروط را به دولت و وزارت ورزش انتقال می‌دهیم تا آن‌ها به ما کمک کنند.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که چه میزان بودجه‌ای برای انجام تدارکات تیم ملی نیاز است، گفت: به غیر از دستمزد حدودا ۱۰ میلیارد تومانی کادر فنی، به حدود ۱۵ میلیارد تومان دیگر برای برگزاری اردوهای تیم ملی نیاز داریم. البته این را هم باید در نظر بگیریم که اگر به جام جهانی صعود کنیم حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان به عنوان پاداش کسب می‌کنیم.

او درباره انتخاب عمان به عنوان میزبان بازی نمایندگان ایران با نمایندگان عربستان اظهار کرد: این مراحل انجام شده و زمان آن هم مشخص است و برای انجام بازی‌ها به عمان می‌رویم.

کفاشیان همچنین درباره اینکه گفته می‌شود هزینه برگزاری هر بازی در عمان حدود ۸۰۰ میلیون تومان است گفت: فکر نمی‌کنم اینقدر باشد. ما صحبت کرده‌ایم و قرار است ارزان‌تر تمام شود.

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هنوز درباره محل میزبانی بازی‌های ایران و عربستان در صورت هم‌گروهی در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ تصمیم‌گیری نشده، افزود: فیفا در این باره تصمیم می‌گیرد اما ما خواستار برگزاری بازی‌ها در ایران هستیم. طبق اساسنامه فیفا و AFC دخالت سیاست در ورزش درست نیست و اگر این طور است اساسنامه را تغییر بدهند.


کد مطلب: 342751

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcji8etvuqexaz.fsfu.html?342751

الف
  http://alef.ir