38 میلیارد تومان خسارت سیل، فقط به درگز و کلات

7 شهريور 1396 ساعت 11:22


رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به میزان خسارات سیل اخیر استان خراسان رضوی اظهار کرد: کل خسارتی که به تاسیسات، مزارع و شالیزارهای استان وارد شده حدود 90 میلیارد تومان بوده که به طور خاص 38 میلیارد تومان آن مربوط به منطقه‌های کلات و درگز بوده است.

مجتبی مزروعی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: ما در حال حاضر 82 واحد صنایع غذایی در استان داریم که 5.4 میلیون تن محصول در سال را بسته بندی، فرآوری و نگهداری می‌کنند.

وی در ادامه افزود: سال قبل از لحاظ عددی چیزی حدود 650 میلیون دلار صادرات محصولات غذایی داشتیم که این عدد حدود 43 درصد از صادرات استان را تشکیل داده است. عمده ترین محصولات غذایی صادراتی ما نیز رب گوجه فرنگی، پسته، زعفران و سیب زمینی بوده است.

مزروعی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای حمایت از کشاورزان سیل زده عنوان کرد: ما بلافاصله بعد از خسارات سیل از منطقه بازدید داشتیم و نیرو به منطقه اعزام کردیم. همچنین تمام بندهای انحراف آب که سیل تخریب کرده بود را به خاطر حفظ مزارع تخریب نشده که باید آبیاری می شد را احیا کردیم و لوله انتقال آب به منطقه فرستادیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان افزود: معاون آب و خاک وزیر نیز از شهرستان ها بازدید داشتند و راجع به اینکه منطقه کلات و درگز مشمول طرح شالیزارها بشود، مذاکرات و مکاتباتی با مسئولان وزارتخانه داشته ایم که قول داده اند این کار انجام بشود.

مزروعی با اشاره به میزان خسارات سیل اخیر استان خراسان رضوی اظهار کرد: کل خسارتی که به تاسیسات، مزارع و شالیزارهای استان وارد شده حدود 90 میلیارد تومان بوده که به طور خاص 38 میلیارد تومان آن مربوط به منطقه‌های کلات و درگز بوده است.


کد مطلب: 506498

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjhmeiouqeyxz.fsfu.html?506498

الف
  http://alef.ir