یک زن ایرانی در فرودگاه پورتلند آمریکا بازداشت شد

10 فروردين 1396 ساعت 19:42


بازداشت زنی ایرانی که با ویزای توریستی به آمریکا سفر کرده است، این شبهه را به وجود آورد که اف بی آی از فرمان قضات فدرال مبنی بر تعلیق فرمان مهاجرتی ترامپ برای ۶ کشور مسلمان سرپیچی می کند.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، مامورین فدرال «عالیه قندی» مسافر ایرانی را که با ویزای توریستی و به قصد دیدار با خانواده خود راهی آمریکا شده بود، در حین ورود به فرودگاه «پورتلند» بازداشت کردند.

 این زن ایرانی که ۲۹ سال سن دارد، پس از آنکه چندین ساعت در فرودگاه پورتلند بازداشت بود به زندانی در ۸۰ مایلی محل فرودگاه منتقل شد.

هنوز مشخص نیست چرا پلیس فدرال مبادرت به چنین اقدامی کرده است، ولی با توجه به قانونی بودن روادید عالیه قندی، این بیم که فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ علیرغم تصمیم قضات فدرال به تعلیق آن، همچنان به قوت خود باقی است، وجود دارد.

گفتنی است نسخه اصلاح شده فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۶ ماه میلادی مارس تایید شد حال آنکه برخی از قضات فدرال از جمله «دریک واتسون» قاضی فدرال ایالت هاوایی آن را به چالش کشیدند.

در همین راستا، قاضی واتسون از دیروز چهارشنبه تعلیق فرمان مهاجرتی ترامپ را برای مدتی نامعلوم تمدید کرد.

فرمان مهاجرتی ترامپ در صورت اجرا، ورود اتباع ۶ کشور مسلمان ایران، سوریه، یمن، لیبی، سودان و سومالی به خاک آمریکا را برای بازه زمانی ۹۰ روز، منع می کند.  


کد مطلب: 457790

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjhaexyuqeiaz.fsfu.html?457790

الف
  http://alef.ir