«آشنایی با رمز و رازهای نویسندگی»؛استیون می، ترجمه پژمان طهرانیان؛ نشر معین

18 مرداد 1393 ساعت 17:50


«آشنایی با رمز و رازهای نویسندگی» /
نویسنده: استیون می /
ترجمه: پژمان طهرانیان /
نشر معین، چاپ اول، ۱۳۹۲ /
۳۸۴ صفحه، ۱۷۰۰۰تومان /

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب
، این کتاب را تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید.

****

«آنچه باید بدانیم» مجموعه کتاب‌هایی است که به همت نشر معین ترجمه و منتشرشده است، کتاب‌هایی در زمینه‎های مختلف که تاکنون مجموعه متنوعی از آن‌ها منتشر شده که تعدادی از آنها به قرار زیر هستند: آشنایی با علوم سیاسی، آشنایی با کارکردهای مغز، اعتماد به نفس چیست، هوش عاطفی چیست؟....و آشنایی با رمز و رازهای نویسندگی نوشته استیون می و ترجمه پژمان طهرانیان که کتاب موردبحث ماست.

اگر فکر می‎کنید با کتابی کوچک و کم‌حجم طرفید که به‌صورت خلاصه‌شده همه‌چیز را در اختیار شما قرار دهد همین ابتدا بگوییم که سخت در اشتباهید، شما با کتابی طرفید که با حجمی نزدیک به ۴۰۰ صفحه و قرار است همه آنچه را که درباره نوشتن، نویسنده و هر آنچه به آن مربوط است، در اختیار شما قرار دهد. بنابراین با کتابی جامع طرف هستید که همه آنچه را که باید درباره نویسندگی ببدانید، در اختیارتان قرار می‎دهد و همان‌گونه از نام کتاب برمی‌آید قرار است رمز و رازهای این حوزه را با شما در میان بگذارد.

کتاب در بیست فصل نوشته شده و یک مقدمه. مقدمه به شما توضیحاتی کلی از انواع نوشته‌ها یعنی شعر، داستان، نمایشنامه، فیلم‌نامه و زندگی‌نامه ارائه می‎کند. فصل اول با عنوان چرا می‎نویسیم از چیستی و چرایی نوشتن می‌گوید و فصل دوم ایده‎ها و الهام»، درباره شکار ایده و ایده‎های مخصوص خودتان بگویید.

داستان کوتاه، شعر، آثار مستند گونه، سفرنامه، وبلاگ نویسی، نوشتن برای کودکان و نوجوانان، نخستین گام‌ها برای نوشتن داستان کوتاه، صحنه داستان، شخصیت‌پردازی، طراحی پی‌رنگ، دیالوگ‌نویسی، دشواری‎های بازنگری و اصلاح نسخه‎های اولیه، نمایش‎نامه نویسی برای صحنه، نمایشنامه‌نویسی برای رادیو، نوشتن برای تلویزیون و سینما، صنعت نشر و ناشران و ادامه راه؛ عناوین دیگر فصول کتاب را تشکیل می دهند.

درباره این کتاب بیشتر بخوانید


کد مطلب: 237190

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjhae8yuqetvz.fsfu.html?237190

الف
  http://alef.ir