دفاع استاندار هرمزگان از خریدار مجتمع آلومینیوم هرمزآل جای تأمل دارد

18 ارديبهشت 1395 ساعت 13:37


منتخب مردم هرمزگان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت استاندار هرمزگان از خریدار مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل جای تأمل دارد.

احمد مرادی امروز در گفت‌وگو با فارس در بندرعباس با اشاره به مظلوم واقع شدن کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی هرمزآل در قضیه انتقال این واحد صنعتی از دولتی به بخش خصوصی اظهار کرد: در این پرونده نکات مبهم بسیاری وجود دارد که امیدواریم مسئولان عالی‌رتبه قضایی کشور با ورود جدی به این موضوع سعی در احقاق حق مردم هرمزگان داشته باشند.

وی تصریح کرد: از همان ابتدا واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل ابهام برانگیز بود و صدای اعتراض بسیاری از افراد را درآورد، لذا می‌طلبید مسئولان عالی‌رتبه استان و نمایندگان مجلس، انتظارات مردم را مقدم شمرده و با ورود جدی خود به این مسئله از ضایع شدن حق کارگران جلوگیری کنند.

منتخب مردم بندرعباس در مجلس دهم با بیان اینکه صحبت‌های عالی‌ترین مقام دولت در استان به‌ جای آنکه دلگرمی و نقطه اتکایی برای کارگران این مجتمع باشد آب سردی بر تلاش چند ماهه آنان بود، خاطرنشان کرد: نمی‌دانم شخص اول تصمیم گیرنده دولت در هرمزگان چرا به‌ جای آنکه به‌ دنبال احقاق حق مردم استان باشد به‌ دنبال رضایت‌ خریدار کارخانه است.

مرادی اضافه کرد: از همان ابتدای واگذاری سؤالات بی‌شماری در اذهان تداعی می‌شد از واگذاری به افراد خاص گرفته تا ارزش‌گذاری که مشخص نیست معیار و ملاک آن چه بوده است.

وی ادامه داد: همانطور که در قانون پیش‌بینی شده است باید این واحد صنعتی در شرایطی واگذار شود که از هر لحاظ آماده واگذاری باشد، در حالی که آلومینیوم المهدی هرمزآل به هیچ وجه آمادگی این موضوع را نداشته و به نوعی تخلف قانونی صورت گرفته است.

منتخب مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در خانه ملت تصریح کرد: در پرونده‌ای که در بند به بند آن ابهامات مختلفی وجود دارد، دفاع تمام‌قد استاندار از خریدار که در آن هیچ‌گونه توجه و دفاعی از حقوق کارگران نشده است، جای تأمل دارد.

مرادی با بیان اینکه از استاندار هرمزگان انتظار می‌رفت مدافع حقوق کارگران باشد، خاطرنشان کرد: اکنون هرمزگان بیدار است و باید روحیه مطالبه‌گری در جامعه گسترش یابد تا به این سادگی حقوق مردم هرمزگان ضایع نشود، زیرا آلودگی و سختی کار این مجتمع صنعتی برای مردم منطقه است، پس باید در اشتغال و سود آن هم مردم استان شریک شوند.

وی در پایان گفت: به‌ عنوان خادم مردم تا آخرین توان حمایت خود را از کارگران این واحد صنعتی به کار خواهم بست و طبق وعده‌ای که از روز نخست آغاز فعالیتم داده‌ام در این چهار سال ذره‌ای از حقوق مردم هرمزگان کوتاه نخواهم آمد.


کد مطلب: 351175

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjavetiuqeivz.fsfu.html?351175

الف
  http://alef.ir