معاون وزیر امور خارجه کویت:ایران آمادگی گسترش همکاریها را دارد

8 بهمن 1395 ساعت 9:49


معاون وزیر امور خارجه کویت، ضمن استقبال از نتایج سفر شیخ صباح الخالد معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور به تهران گفت، طرف ایرانی آمادگی خود را برای تقویت همکاری اعلام کرده است.

به گزارش ایرنا، «خالد الجارالله» در سخنانی مطبوعاتی تاکید کرد: وزیر امور خارجه کویت پس از سفر به تهران و تسلیم پیام امیر کویت، پاسخ مثبتی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده و این نشانه خوب و مثبتی برای ایجاد وفاق منطقه ای است.

وی افزود: با توجه به اعلام آمادگی طرف ایرانی، شاهد گام هایی در جهت رفع تنش در روابط شورای همکاری و ایران خواهیم بود تا وحدت و وفاق تقویت شود.

جارالله گفت: مقامات ایرانی پس از دریافت پیام امیر کویت، آمادگی خود را برای تعامل اعلام کردند و بنیاد طرح پیشنهادی امیر کویت رایزنی های مشترک بر اساس معیارهای بین المللی بوده است.

معاون وزیر امور خارجه کویت گفت: دستیابی به یک راه حل مشترک برای انجام گفت و گوهای بیشتر در آینده و گسترش روابط یک امر مهم و مد نظر است، البته طرفین هنوز به توافقی بر سر زمان آغاز گفت و گوهای مشترک دست نیافته اند.

وی افزود: هنوز سخن گفتن درباره از سرگیری روابط دیپلماتیک میان ایران با کشورهای عربستان و بحرین و بازگشت سفرای شورای همکاری زود است و در پیام امیر کویت چارچوب کلی روابط مشترک و از سرگیری ایران بررسی شد.

جارالله گفت: آمادگی تهران در این برهه زمانی برای از سرگیری گفت و گوها با کشورهای شورای همکاری ارتباطی، به آغاز فعالیت دولت جدید آمریکا ندارد و رایزنی ها میان طرفین از زمان فعالیت دوره قبلی آمریکا آغاز شده است.


کد مطلب: 439475

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcjahexiuqetxz.fsfu.html?439475

الف
  http://alef.ir