تولیت‌آستان‌قدس:داعش به بن‌بست رسيده

2 تير 1395 ساعت 16:10


تولیت آستان قدس رضوی گفت: دنیای امروز با به بن بست رسیدن تفکر سلفیت و داعش، متوجه اسلام ناب شده است، همان اسلامی که مبتنی بر عقلانیت بوده و بدون شک تنها راه نجات بشریت است.

به گزارش مهر به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با ۳۰۰ نفر از اساتید دانشگاه و جمعی از نخبگان دانشگاه‌های خراسان رضوی با اشاره به اسلام ناب محمدی به عنوان راه نجات اظهار كرد: با به بن بست رسیدن تفکر سلفیت و داعش، دنیا امروز متوجه اسلام ناب محمدی شده است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به سبقه علمی مشهد مقدس، گفت: این شهر به دلیل برخورداری از حوزه علمیه کهن و دانشگاه‌های برجسته و وجود مضجع شریف عالم آل محمد، امام علی بن موسی الرضا(ع)، شایسته‌ترین جایگاه برای گفت‌وگو میان ادیان مختلف است.

وی به جایگاه رفیع حوزه و دانشگاه مشهد مقدس اشاره و تصریح کرد: مشهد شایسته مرجعیت علمی کشور است و یکی از سوغات این شهر می‌تواند دانش روشنگر و هدایتگری باشد که از حوزه علمیه کهن و دانشگاه فرهیخته و انقلابی آن ریشه می‌گیرد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه دانشگاه باید دارای روحیه تحول آفرینی و انقلابی باشد، به نقش اساتید در ایجاد انگیزه، اخلاق اسلامی و معنویت در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: اساتید و فرهیختگان دانشگاه نقش بی‌بدیلی در ایجاد انگیزه تحول خواهی، روحیه معنویت و تلاش جهادی در میان جوانان دارند و این دانشگاه فرهیخته است که با تربیت صح