گزارش جذاب یوفا از سردار آزمون/ فوتبالیستی‌ که لقب "مسی" را دوست ندارد

بخش ورزشی الف، 19اسفند 95

19 اسفند 1395 ساعت 11:58

سردار آزمون در گزارشی مورد تحلیل و بررسی سایت یوفا قرار گرفت.


به‌ گزارش ‌سایت یوفا، سردار آزمون امشب (پنجشنبه) باید به همراه روستوف برابر یونایتد قرار گیرد. به همین خاطر سایت معتبر یوفا در گزارشی درباره لژیونر ایرانی نوشت: سردار آزمون در ایران بازیکن بزرگی شناخته می‌شود. مهاجم ۲۲ ساله به نظر می‌رسد سوپر استار آینده فوتبال  خواهد بود. با ۱.۶ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام سردار آزمون خیلی هم سطح زلاتان ایبراهیموویچ که ۲۳ میلیون دنبال کننده دارد نیست،  ولی این مهاجم ایرانی در ۲۲ سالگی نامی برای خودش دست و پا کرده است.

* درباره او چه می‌گویند:

کارلوس کی‌روش می‌گوید "آزمون به طور گسترده در حال پیشرفت است. او باید مصمم باشد و کار کند و تصمیمات درستی بگیرد، در این صورت در آینده ستاره بزرگ ایران و آسیا خواهد بود."

قربان بردیف ، نایب رییس باشگاه روستوف درباره او می‌گوید "با آزمون رابطه نزدیکی دارم. نه تنها به خاطر این که او اصالتا ترکمن است. من اتفاقا با سردار نسبت به بقیه جدی‌تر هستم و پدر او هم چنین اجازه ای را به من داده است. آزمون ۱۰ میلیون هوادار در ایران دارد. من با او صحبت کرده‌ام تا اصلا به این جور مسائل فکر نکند و فقط به فوتبالش متمرکز باشد."

* آمار گلزنی

۲۳ بازی ملی، ۱۶ گل، ۱۴ بازی در اروپا و شش گل، ۸۱ بازی در لیگ روسیه ۲۳ گل

* آن چه که ممکن است ندانیم

*آزمون با زلاتان ایبراهیموویچ مقایسه می‌شود،  ولی قبل‌تر به او لقب "مسی ایرانی " به او داده‌اند. لقبی که دوست ندارد و می‌گوید "من مثل آرژانتینی‌ها نمی‌توانم دفاع‌ها را جا بگذارم و دریبل کنم. نمی دانم چرا به من "مسی" می‌گویند ."

*مدیر برنامه‌های آزمون می‌گوید " بردیف شبیه پدر او است. و رابطه خیلی خوبی در بین آنها حکمفرما است. هر دو زبان مشترکی دارند که با آن صحبت می‌کنند."

* شماره "۶۲"

* سردار آزمون شماره "۶۲ " را در روبین کازان به تن کرد که شماره پلاک ماشین خانواده‌ اش در گلستان ایران بود.

*خلیل آزمون، پدر سردار بازیکن والیبال ایران بود و آزمون نیز به مانند او راه پدر را در پیش گرفت که در نهایت فوتبالیست شد. او در تیم فوتبال سپاهان در ایران کارش را شروع کرد. به نظر می‌رسد او بتواند راهی لیگ برتر انگلیس شود.

*خالکوبی که روی دست سردار است به این معنا است که " من را به خاطر آن چه که هستم دوست داشته باش" خالکوبی دیگر که روی دست او است به این معنا است که " اگر کسی می‌خواهد تو را پایین بیاورد به این دلیل است که تو بالاتر از آنها قرار داری."

*سردار در ۱۷ سالگی به روسیه رفت و توانسته همین الان با رکورد گلزنی دایی در اروپا با شش گل برابری کند. او درباره این موضوع می‌گوید "علی دایی از بین ایرانی‌ها و زلاتان ایبراهیموویچ بین بازیکنان خارجی الگوی من هستند. وقتی که بچه بودم، علی دایی قهرمان من بود. اگر دایی در کشور دیگری به دنیا می آمد، مجسمه او را می ساختند و در مرکز شهر قرار می دادند. "

* بیشتر بازی بین ایرانی ها در رقابت‌های اروپایی

۱. مهدی مهدوی کیا (هامبورگ) ۳۵ بازی

۲. علی دایی (بایرن مونیخ و هرتابرلین) ۲۳ بازی

۳. مهرداد میناوند (اشتروم گراتس) ۲۱ بازی

۴. اشکان دژاگه (هرتابرلین و ولفسبورگ ) ۱۹ بازی

۵. سردار آزمون (روبین کازان و روستوف) ۱۴ بازی

۶. علیرضا جهانبخش (آلکمار) ۱۲ بازی

۷. جواد نکونام (اوساسونا) ۱۱ بازی

۸. رضا قوچان‌نژاد (هیرنفین و استاندارد لیژ) ۷ بازی

۹. سعید عزت اللهی (روستوف) ۶ بازی

۹ . حامد کاویانپور (کایزر اسپور) ۶ بازی

۹. وحید هاشمیان (هامبورگ و بایرن مونیخ) ۶ بازی

۹. علی کریمی (بایرن مونیخ و شالکه) ۶ بازی

بهترین گلزن‌های ایرانی در رقابت‌های اروپایی (بیش از یک گل)

۱. علی دایی (بایرن مونیخ و هرتابرلین) ۶ گل

۲. سردار آزمون (روبین کازان و روستوف) ۶ گل

۳. مهدی مهدوی کیا (هامبورگ) ۵ گل

۴. کریم انصاری فرد ( المپیاکوس) دو گل


کد مطلب: 452623

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcj88extuqeimz.fsfu.html?452623

الف
  http://alef.ir