ظريف كانديداي انتخابات رياست جمهوري نمي شود/ او مطمئنا وارد اين داستان ها نمي شود

21 شهريور 1395 ساعت 13:54


سخنگوي وزارت خارجه كانديداتوري ظريف در انتخابات را رد كرد.

به گزارش انتخاب، بهرام قاسمی صمن اشاره به سخنان كريمي قدوسي، ادعای دستگیری فرد متهم به جاسوسی در هواپیمای حامل ظریف در سفر به ترکیه را قویا تکذیب کرد و آن را افترا نامید.

وی تاکید کرد که وارد مباحث امنیتی و قضائی این موضوع نمی شود و هر رایی که برای فرد مزبور از سوی دستگاه قضا صادر شود را لازم‌الاتباع می‌داند.

سخنگوي وزارت خارجه كه با ميزان گفتگو مي کرد با رد برخي اخبار در مورد حضور ديپلمات هاي دوتابعيته تصريح كرد که هیچ دیپلمات یا کارمند دوتابعیتی در وزارتخانه متبوعش مشغول فعالیت نیست؛ وی همچنین این را هم گفت که اگر دوتابعیتی بودن عضوی از وزارت خارجه آشکار شود، وی باید عطای حضور در دستگاه دیپلماسی را به لقایش ببخشد.

قاسمی همچنین به برخي اخبار در مورد كانديداتوري ظريف واكنش نسان داد و گفت: این موضوع قاطعانه تکذیب می شود. من خودم با او در این زمینه صحبت کردم و مطمئنا وی وارد این داستان نمی شود و همچنین موضوع سبب شده تا عده ای شروع به تخریب و جبهه گیری علیه وی کنند.

قاسمي افزود: وی حتی برای دوران تصدی وزارت خارجه نیز چندان مایل نبود و در همان ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم تمایل داشت تا بحث هسته ای را به شکل دیگری دنبال کند. در وزارت خارجه نیز هیچکس بحث کاندیداتوری ظریف در انتخابات را جدی نگرفته چون این مسئله اصلا مطرح نیست.


کد مطلب: 390919

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcizuap3t1a332.cbct.html?390919

الف
  http://alef.ir