زاکربرگ: نگران مهاجران آمریکا هستم

9 بهمن 1395 ساعت 20:36


مالک فیسبوک بالاخره در قبال فرمان اجرایی دونالد ترامپ درباره مهاجران موضع‌گیری کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از باشگاه خبرنگاران مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیسبوک نظر خود را درباره فرمان اجرایی مهاجرت که به امضای رئیس جمهور آمریکا رسید بیان کرد. وی در فیسبوک پستی منتشر و به ابعاد این طرح پرداخت. زاکربرگ پیام خود را اینگونه آغاز کرد :

"اصالت پدربزرگ و مادربزرگ من به آلمان، اتریش و لهستان بازمی‌گردد. والدین همسرم نیز پناهندگانی از چین و ویتنام بوده‌اند. ایالات متحده سرزمین مهاجران است و ما باید به آن افتخار کنیم.  من هم مثل بسیاری از شما نگران تأثیر فرمان اجرایی هستم که به امضای دونالد ترامپ رسیده است. ما نیاز داریم که امنیت را در این کشور برقرار کنیم اما باید روی کسانی متمرکز شویم که تهدید واقعی به شمار می‌روند. تمرکز روی افرادی که تهدید نیستند تنها باعث خواهد شد که تمام آمریکایی‌ها احساس ناامنی کنند. در حال حاضر میلیون‌ها انسان در این کشور زندگی می‌کنند که هیچ مدرکی ندارند و همواره با ترس اخراج شدن زندگی می‌کنند.

ما باید درها را برای پناهجویان و کسانی که به کمک ما نیاز دارند باز نگه داریم. اگر چند سال پیش مانع ورود آنها می‌شدیم امروز خانواده همسرم اینجا نبودند. من خوشحال شدم وقتی شنیدم ترامپ گفت برای مهاجرانی که همراه با پدر و مادرشان به اینجا مهاجرت کرده‌اند برنامه‌هایی دارد. حالا 750 هزار مهاجر از برنامه DACA بهره می‌برند. این قانون به آنها اجازه کار و زندگی در آمریکا را می‌دهد. امیدوارم رئیس جمهور و تیمش در جای خود این حمایت‌ها را انجام دهند.

همچنین خوشحال شدم وقتی شنیدم رئیس جمهور کشورمان معتقد است این کشور باید از وجود مهاجران بااستعداد نهایت استفاده را ببرد. چند سال پیش در مدرسه‌ای محلی تدریس می‌کردم که برخی از دانش‌آموزان آن مهاجرانی بدون مدرک شناسایی بودند. آنها آینده ما هستند. اینجا سرزمین مهاجران است و امیدوارم آنقدر جسارت و دلرحمی داشته باشیم که شرایط زندگی بهتر را بدون ترس و دلهره برای همه فراهم کنیم".

بر اساس این فرمان اجرایی ورود پناهجویان به ایالات متحده آمریکا محدودتر می‌شود؛ پناهجویانی که عمدتاً از کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن هستند.زاکربرگ سکوت خود را شکست: نگران مهاجران آمریکا هستم


کد مطلب: 440012

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcizua5rt1a5u2.cbct.html?440012

الف
  http://alef.ir