چهره مخالف سوری از اسرائیل خواست منطقه امن در جنوب سوریه ایجاد کند

22 آذر 1395 ساعت 10:53


هماهنگ کننده "جبهه نجات ملی" در سوریه که از مخالفان سوری محسوب می‌شود از اسرائیل خواست منطقه امن در جنوب سوریه ایجاد کند. وی مدعی شد سوریه پس از اسد هرگز دشمن اسرائیل نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، فهد المصری، هماهنگ کننده جبهه نجات ملی در سوریه در گفت‌وگویی ویژه با تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه رادیوی رژیم صهیونیستی در پیامی اسرائیل را به ایجاد منطقه‌ای امن در جنوب سوریه و گشایش صفحه جدیدی با این کشور دعوت کرد.

المصری در این گفت‌وگو مدعی شد: حزب الله در حال حاضر در آستانه پایان دادن به ساخت تونلی جدید در دشت الزبدانی میان سوریه و لبنان برای انتقال اسلحه است. آیا اسرائیل باز هم می‌خواهد تنها به مشاهده این وضعیت بسنده کند؟

وی همزمان تاکید کرد: سوریه جدید در مرحله پس از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه ـ هرگز کشوری مخالف اسرائیل نخواهد بود.

اظهارات این چهره مخالف سوریه در واکنش به حملات هوایی اخیر جنگنده‌های اسرائیلی علیه پایگاه‌هایی در داخل خاک سوریه بیان شد و او در ادامه از اظهارات آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در این خصوص استقبال کرد و گفت: مخالفان سوریه از اسرائیل نخواستند که درجنگ موجود در سوریه دخالت کند.

هماهنگ کننده جبهه نجات ملی در سوریه در ادامه تاکید کرد که پیامش برای اسرائیلی‌ها ارتباطی با تحولات نظامی در حلب ندارد.

وی در ادامه مدعی شد: گروه‌های مسلح افراطی، تندرو و یا تروریستی در حلب و دیگر مناطق سوریه نماینده مردم این کشور و"انقلاب" سوریه نیستند و روسیه، ایران و دمشق مسئول تمامی تخریب‌ها و ویرانی‌ها در حلب و دیگر مناطق سوریه هستند.

المصری در ادامه گفت‌وگویش با این رادیو در توجیه پیامش برای اسرائیلی‌ها مدعی شد که می‌خواهد سنگ بنای آغاز مرحله جدید سالم و درستی را نه فقط برای سوریه بلکه برای کل منطقه و به دور از هرگونه توهم و شعارهای دروغین قرار دهد به نحوی که مرحله جدید ضامن تحقق امنیت، ثبات، صلح، آرامش و توسعه برای مردم کل منطقه باشد.

هماهنگ کننده جبهه نجات ملی در سوریه مدعی شد: بیشتر مردم سوریه از پیام من برای مردم اسرائیل استقبال کردند و صدها پیام از اشخاص و گروه‌های ملی سوریه و نیز بازرگانان، چهره‌های مذهبی و فرهنگی سوریه در حمایت از خود دریافت کردم.

وی درباره استقبال از پیامش در سرزمین‌های اشغالی به ویژه در مورد همکاری برای سرنگون سازی دولت اسد و هم‌پیمانانش تاکید کرد که از طرف اسرائیلی تماس‌های مهمی را دریافت کرده است.

المصری همزمان از اظهارات آویگدور لیبرمن در این خصوص استقبال کرد و این سخنان را اولین گام مثبتی دانست که مخالفان سوری از حدود پنج سال قبل منتظر آن بودند.

این سخنان هماهنگ کننده جبهه نجات ملی سوریه پس از پیام تشکر خالد الخلف، چهره سیاسی و مخالف سوری بود که پنج شنبه گذشته در پیامی از اسرائیل برای بمباران فرودگاه المزه واقع در دمشق تشکر کرده و خواستار افزایش این اقدامات جهت تحقق پیروزی برای مخالفان سوری شد.


کد مطلب: 423318

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcizpa5vt1arp2.cbct.html?423318

الف
  http://alef.ir