اژه ای: تصور عبور از خط قرمزها به دلیل حساسیت شرایط انتخابات، غلط است

25 آذر 1395 ساعت 13:46


حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده تصریح کرد: عده‌ای به غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می‌توانند از خط قرمزها عبور کنند و ضمن هنجار شکنی، ارزشها را زیر پا بگذارند؛ در حالیکه این یک تصور غلط و فکر واهی است.
 

به گزارش میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای که در شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ویژه کمیته قضایی شرق کشور در ستاد دادگستری خراسان رضوی در مشهد سخن می‌گفت با اشاره به وجود وسوسه های شیطانی و حضور افراد خناس خاطر نشان کرد: توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار (ع) و پیروی از ولایت امر و امامت امت در این زمینه راه گشا خواهد بود؛ بنابراین در این زمینه داشتن بصیرت و هوشیاری برای شناسایی حق از باطل بسیار مهم است.

وی بصیرت افزایی را یکی از نیازهای مهم شرایط کنونی دانست و تصریح کرد: مسئولان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند که غفلت از انجام تکلیف شرعی و وظایف قانونی موجب انحراف در مسیر انسان از راه حق؛ به راه باطل می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: امروز تمام کفر در برابر اسلام قرار گرفته است و همه طاغوت به معنی واقعی کلمه؛ تمام سرمایه، تجربه، امکانات، اطلاعات و تجهیزات و سلاح خود را برای مقابله با حق به میدان آورده است.

وی ادامه داد: ما مکلف به اجتناب و دوری از ظلم و طاغوت هستیم و این مضامین را امروز رهبر معظم انقلاب به «طاغوت اعظم» که همان شیطان بزرگ است تعبیر فرمودند و این طاغوت و شیطان در تمامی دوره ها و اعصار وجود داشته و امروز امریکا نماد طاغوت اعظم و شیطان بزرگ است.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اظهار کرد: یکی از شیوه های امروز طاغوت، علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، جنگ نیابتی در حوزه های نرم و سخت است و این کار را بوسیله عمّال و دولت های دست نشانده انجام می دهد و در این زمینه از تمامی امکانات ممکن بهره می گیرد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به حوزه گسترده مقابله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با توطئه های دشمنان خاطر نشان کرد: ما باید در دو حوزه جنگ نرم و جنگ سخت ضمن توجه به اصل پیشگیری، خود را برای هرگونه مواجهه با دشمن با هدف دفاع از کیان نظام مقدس اسلامی آماده کنیم و در چنین شرایطی غفلت در کوچکترین اجزاء ممکن است صدمات بزرگ و جبران ناپذیری به ما وارد کند.

وی افزود: دشمن سعی می کند جنگ در سطوح مختلف را به داخل کشور منتقل کند اما بحمدالله به لطف خداوند متعال و با رهبری های حکمیانه مقام معظم رهبری، تلاش مسئولان و بصیرت و هوشیاری مردم بزرگوارمان به آنچه هدف اصلی شان بوده، نرسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای ادامه داد: شناسایی نقشه راه دشمن برای ما ضروریست و به همان اندازه داشتن نقشه راه و شناسایی نقاط ضعف و قوت خودمان اهمیت دارد تا با یک هم افزایی مطلوب نقاط ضعف را برطرف کرده و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی هم پوشانی را یکی از مهمترین ضرورتهای موجود جامعه امروز دانست و خاطر نشان کرد: نیروهای انقلابی، مؤمن و عمل کننده باید با هم پوشانی مطلوب از یکدیگر به تکالیف و وظایف خود به درستی عمل کنند والا دشمن از کوچکترین فرصت ها و روزنه ها برای ضربه زدن به کشور استفاده می کند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده تصریح کرد: با نزدیکتر شدن به انتخابات، طبیعی است که شرایط حساس تر می شود، بنابراین نیازمند تلاش هرچه بیشتر در راستای انجام وظایف هستیم؛ چه آنکه عده ای به غلط این تصور را دارند که به دلیل حساسیت شرایط انتخابات می توانند از خط قرمزها عبور کنند و ضمن هنجار شکنی،  ارزشها را زیر پا بگذارند؛ در حالیکه این، یک تصور غلط و فکر واهی است.
معاون اول قوه قضائیه خاطر نشان کرد: دشمن سعی می کند برخی نهادهای مؤثر مانند بسیج، سپاه، شورای نگهبان و دستگاه قضایی را تحت فشار بگذارد و در کارکرد آنها اخلال ایجاد کند اما دشمنان باید بدانند که مسئولان،  هوشیار  و مردم، بابصیرت هستند و هرگز اجازه تحقق توهمات آنها را نخواهند داد و تحت تأثیر شانتاژهای سیاسی قرار نخواهند گرفت.


کد مطلب: 424614

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciz5a55t1arq2.cbct.html?424614

الف
  http://alef.ir