گزارش جهت‌دار «رویترز» از راهپیمایی مردم ایران

22 بهمن 1395 ساعت 15:10


خبرگزاری «رویترز» در گزارشی جهت‌دار مدعی شد امروز فقط «چند صدهزار نفر» آنهم بخاطر تهدید رئیس جمهور آمریکا به خیابان‌های ایران آمده‌آند.

به گزارش فارس، در حالی که رسانه‌های مختلفی به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز 22 بهمن تاکید می‌کنند اما خبرگزاری انگلیسی «رویترز» مشارکت مردم را «چند صدهزار نفری» خواند.

رویترز در خبری که به تصاویر پخش شده از تلویزیون استناد کرده نوشت: «بعد از تهدید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخصوص تمرکز کردن بر ایران، چند صد هزار نفر از مردم (در روز 22 بهمن) برای پیمان بستن با نظام اسلامی به خیابان‌های ایران آمدند.»

این خبرگزاری با اشاره به بنرها و پلاکاردهای «مرگ بر آمریکا» و «مترسک‌های ترامپ» در دست مردم نوشت: «یک مرد جوان در مصاحبه با تلویزیون گفت آمریکا و ترامپ هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. ما آماده‌ایم جان خود را برای امام خامنه‌ای بدهیم.»

رویترز در ادامه شیطنت‌های خبری خود مدعی شد که عده‌ای از مردم در شبکه‌های اجتماعی از جمله «فیسبوک» و «توئیتر» کمپینی با هدف «پایان دادن به پرچم سوزی» به راه انداخته و از مردم آمریکا بخاطر مخالفت با ترامپ تشکر می‌کنند.

این در حالی است که همین مردم آمریکا تا چندی پیش و در اعتراض به انتخاب شدن ترامپ به ریاست جمهوری و سیاست‌های تنفربرانگیز او، پرچم‌های ایالات متحده را در خیابان و مقابل لنز دوربین‌ها به آتش می‌کشیدند.


کد مطلب: 444414

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciz5a55t1a552.cbct.html?444414

الف
  http://alef.ir