گزارش هواشناسی؛

باران و رعدوبرق در ۷ استان/ احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها

17 شهريور 1396 ساعت 18:24


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از نفوذ جریانات خنک شمالی به کشور خبر داد و گفت: امروز و فردا، ۷ استان کشور با بارش باران، رعد و برق و وزش باد موقتی مواجه می‌شوند.

به گزارش مهر، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی که از اواخر وقت روز گذشته وارد کشورمان شده است امروز نیز به فعالیت در نوار شمالی ادامه خواهد داد.

وی با بیان اینکه امروز دریای خزر مواج پیش‌بینی شده ادامه داد: امروز جمعه برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: در برخی از نقاط ذکر شده آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل ها رخ خواهد داد که باید دقت لازم به اخطاریه‌ها صورت گیرد.

وظیفه تصریح کرد: روز شنبه نیز رشد ابر و بارش پراکنده باران در استان های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به‌وقوع می‌پیوندد.

وی ادامه داد:‌ بارشها روز یکشنبه به صورت خفیف در استان های گیلان، مازندران و سواحل دریای خزر رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد: همچنین امروز و در ساعات بعدازظهر، برخی نقاط استان هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات جنوبی و مرکزی زاگرس با رشد ابر و بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید مواجه خواهند شد.

وظیفه به وضعیت شرق کشور اشاره کرد و افزود: در سه روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و در بعضی ساعات همراه با گردوخاک و کاهش دید افقی رخ خواهد داد.

به گفته وی، ارومیه با ۹ درجه بالای صفر خنک‌ترین و اهواز با ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین نقاط کشور هستند.

وی افزود: امروز دمای هوای تهران با کاهش دو درجه‌ای به ۳۵ درجه بالای صفر رسید.


کد مطلب: 509476

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciy3awqt1au52.cbct.html?509476

الف
  http://alef.ir