خبرهای جهت دار خبرگزاری صدا و سیما

بخش تعاملی الف - اصغر مناف زاده

5 دی 1394 ساعت 8:15
روز جمعه مورخ ۹۴/۹/۲۰ در خبر ساعت ۱۴ شبکه ی اول، خبری ازسیل کشور انگلستان پخش گردید که حاکی از وارد شدن خسارت بر برخی از اماکن مسکونی و دولتی یکی از شهرهای کشور مزبور بود.

نکته ی جالب این خبر، گزارش خبرنگار ما ازسیل بود. دراین گزارش خبرنگار کشورمان تلاش می کرد طوری وانمود کند که دولت انگلستان از ارائه خدمات به سیل زدگان یا ناتوان است یا اهمیتی به جان ومال ساکنین سیل زده نمی دهد. حتی دراین راستا برای اثبات ادعای خود با تعدادی از ساکنین منطقه بحران زده مصاحبه نیز گرفته بود ودرپایان گزارش خود، دولت انگلیس را به برنامه ریزی و آماده کردن تمهیدات لازم را برای مقابله با حوادث مشابه وکاهش تلفات مالی وجانی فرا خواند.

گویا خبرنگار عزیز کشورمان، وضعیت یکی دو ماه گذشته کشورش را فراموش کرده که چطور سیل وباران باعث وارد آمدن خسارت سنگین مالی و جانی در تعدادی از استان ها گردید. طوری که به دلیل شرایط بد جوی تا چند روز امکان امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده وجود نداشت و به همین دلیل تعدادی از خسارت دیده گان از وضعیت امداد رسانی گلایه مند بودند.

این وضعیت معمولا در همه جای دنیا با فرازو نشیب های خاصی همراه است. لذا بهتر است دوستان در صدا وسیما در پخش گزارش های این چنینی از شبکه های خبری، وسواس و دقت لازم را بکار برند تا مخاطبین با چنین تحلیل های مغرضانه و جهت دار مواجه نگردند و نگویند که آقای محترم اگه لالایی بلدی چرا خوابت نمی یاد؟


کد مطلب: 319972

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciy3aprt1az32.cbct.html?319972

الف
  http://alef.ir