پاسخ ضرغامی به یک سوال: آیا تلگرام فیلتر می شود؟

24 آذر 1395 ساعت 16:53عزت الله ضرغامی در اخرین مطلب خود با عنوان فن آوری یا فناوری (1)در اینستاگرام نوشت:
می‌گویند؛ قرار است تلگرام فیلتر شود. من تابحال چنین چیزی نشنیده‌ام و تصور نمی‌کنم کشور به سمتی رود که پیام‌رسان‌های همراه با سرویس‌های مختلفی که ارائه می‌دهند و مردم با آن زندگی می‌کنند دچار تهدید و تحدید شود.
آنچه که مهم است ارتقاء و گسترش این سرویس‌ها برای کارآئی بیشتر و به حداقل رساندن آسیب‌های اجتماعی آن است که آحاد مردم با آن موافق‌اند.
انتقال «سرور»های این نرم افزار به داخل کشور و متقابلاً راه‌اندازی پیام‌رسان‌های داخلی با تنوع بیشتر خدمات و سرعت بالاتر و البته هزینه‌ی کمتر برای کاربران باید از اولویت‌های دولت محترم باشد.
برخی جریان‌های سیاسی علاقه‌مندند تا از این موضوع و موارد مشابه برای ایجاد دوقطبی‌های کاذب انتخاباتی استفاده کنند. باید مراقب بود!
.
. ***پی نوشت***
.
متأسفانه در کشور بین «فن آوری» و «فناوری» خلط مبحث می‌شود.
مدیران کم اطلاع، بیشتر به بخش «فن آوری» یعنی جلب سخت افزار؛ دستگاه و امکانات و تجهیزات توجه می‌کنند ولی کارشناسان و مدیران فهیم و آشنا به موضوع، به دنبال «فناوری» یعنی ایجاد دانش و مهارت و بسط و گسترش آن در این حوزه هستند.
معتقدم فناوریهای نوین اطلاعاتی؛ بهترین شیوه برای روان سازی امور، پایین آوردن هزینه‌ها، ایجاد شفافیت و به معنای خاص مبارزه با فساد است.
امروز در مرحله گذار از برخی آسیب‌های قابل توجه این فضا هستیم ولی با درایت و هوشمندی و برنامه‌‌ریزی صحیح می‌توانیم به سلامت از آن عبور کرده و از منافع بیشمار آن بهره ببریم.
معتقدم یکی از مسیرهای حل مشکل اشتغال، تقویت و گسترش همین حوزه است.
در این مورد باز هم خواهم نوشت.


کد مطلب: 424281

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdciv5a5zt1arr2.cbct.html?424281

الف
  http://alef.ir